Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë

2 posters

Shko poshtë

Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë Empty Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë

Mesazh nga Alberti Thu 4 Apr 2013 - 11:03

Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë

Një studim ndërkombëtar, i cili është udhëhequr nga shkencëtarët australianë, ka zbuluar gjenin që lidhet me një formë të shpeshtë të epilepsisë, gjë që mund të çojë deri te diagnostikimi më i hershëm.
Udhëheqësja e studimit, Ingrid Scheffer, nga Universitet i Melburnit, thekson që shkencëtarët qysh më herët kanë zbuluar një numër gjenesh që lidhen me epilepsinë, por ato kanë qenë karakteristike për familje të rralla në të cilat një numër i madh i anëtarëve vuan nga ajo sëmundje.
Veçantia e gjenit të identifikuar nga ekipi australian është se sipas të gjitha gjasave është karakteristik për ata persona që vuajnë nga epilepsia te të cilët nuk ekziston historia familjare e asaj sëmundjeje.
Ky gjen është i rëndësishëm për të sëmurët nga e ashtuquajtura epilepsi e pjesshme, e cila godet vetëm një pjesë të trurit dhe ka ndikim në pjesën e organizmit që kontrollohet nga ajo pjesë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë Empty Re: Zbulohet gjeni i lidhur me epilepsinë

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:49

jalla jalla na kallet daten

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi