Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjenet e reja lidhen me mbipeshën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjenet e reja lidhen me mbipeshën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjenet e reja lidhen me mbipeshën

2 posters

Shko poshtë

Gjenet e reja lidhen me mbipeshën Empty Gjenet e reja lidhen me mbipeshën

Mesazh nga Alberti Wed 17 Apr 2013 - 11:35

Gjenet e reja lidhen me mbipeshën

Një ekip i shkencëtarëve ndërkombëtarë ka zbuluar gjene të reja, që lidhen me rrezikun më të madh nga mbipesha, shkruan revista profesionale 'Nature Genetics'.
Në studim ishin përfshirë 260 mijë persona, ndërsa shkencëtarët kanë identifikuar 7 lokacione të gjeneve të lidhura me mbipeshën.
Përveç kësaj, janë zbuluar edhe 4 lokacione që lidhen me gjatësinë, si dhe janë vërtetuar zbulimet e studimeve të mëhershme për gjenet që kanë ndikim në masat trupore.
Mekanizmat gjenetikë, që shkaktojnë mbi peshë ekstreme, u ngjajnë shumë mekanizmave të lidhura me format më të buta të rritjes së masës trupore, thuhet në studim.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjenet e reja lidhen me mbipeshën Empty Re: Gjenet e reja lidhen me mbipeshën

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:38

edhe ne nuk kujdesemi per shendetim,preferojm cigaren,kafen e alkoolin sesa tbejm stervitje na vjen turp se na shohin te tjeret

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi