Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë

2 posters

Shko poshtë

Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë Empty Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë

Mesazh nga Alberti Fri 26 Apr 2013 - 9:47

Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë

Zyrtarët policor të Kosovës të sektorit të hetimeve kundër krimit në Mitrovicë, si rezultat i mbledhjes së informatave operative dhe zhvillimit të hetimeve intensive për persona të dyshuar të përfshirë në vjedhje të rënda, kanë zbuluar llap-top dhe një televizor të vjedhur.
Në kumtesën për media thuhet se hetuesit policor të stacionit jugu në Mitrovicë, me sukses realizuan veprimet e tyre në kuadër të planit “parandalimi i krimit”, duke siguruar të dhëna të mjaftueshme në identifikimin e tre të dyshuarve të mundshëm, të përfshirë në kryerjen e akteve të vjedhjeve të rënda në disa lokale, ndërsa ishin vjedhur, së paku gjashtë llap-top kompjuter dhe pajisje tjera teknologjike.

“Të dyshuarit e identifikuar, janë treguar bashkëpunues me hetuesit policor, ndërsa kanë pranuar aktet e kryerjes së vjedhjeve të rënda, në disa lokale. Pajisjet e vjedhura janë shitur nga të dyshuarit në vende të ndryshme”, thuhet në komunikatë.

Në procesin e vazhdueshëm të hetimeve, hetuesit policor kanë arritur që të identifikojnë dhe sekuestrojnë: katër llap-top kompjuter të vjedhura në dyqanin e pajisjeve elektronike në sheshin “Isa Boletini”, dy javë më parë, si dhe një televizor plazma, të vjedhur në lokalet e TV Mitrovica. Pajisjet e identifikuara janë gjetur dhe sekuestruar në lokacione të ndryshme.

Provat materiale të gjetura dhe sekuestruara në këtë rast, janë evidentuar nga hetuesit policor dhe teknikët e kriminalistikës dhe të njëjtat me autorizim të prokurorit, u janë dorëzuar pronarëve të dëmtuar.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë Empty Re: Zbulohen llap-top të vjedhur në Mitrovicë

Mesazh nga Anakonda Sun 26 May 2013 - 6:01

hajde hajde hajde mendje mendje

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi