Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nuk ka më kohë për familjen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nuk ka më kohë për familjen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nuk ka më kohë për familjen

3 posters

Shko poshtë

Nuk ka më kohë për familjen Empty Nuk ka më kohë për familjen

Mesazh nga WebMaster Fri 26 Jul 2013 - 7:30

Nuk ka më kohë për familjen F.0716011810373_m

Familjet po kalojnë gjithmonë e më pak kohë së bashku sipas një sondazhi të zhvilluar në Britaninë e Madhe. 
Prindërit dhe fëmijët kalojnë mesatarisht vetëm 1 orë në ditë në shoqërinë e njëri-tjetrit si pasojë e kërkesave të jetës moderne. Puna, shkolla dhe kurset e ndryshme bëjnë që familja të mos mblidhet thuajse kurrë në shtëpi.

Madje edhe kur janë së bashku, pjesëtarët e familjes e kalojnë kohën pa folur përpara televizorit apo kompjuterit.

Shumica e 2000 personave të anketuar pranojnë se e vetmja periudhë e vitit kur kalojnë kohë me familjarët është ajo e pushimeve. /Telegrafi/TCH/

Koment: Kjo eshte me se e vertete...sidomos eshte e dhembshme koha kur te gjithe jane se bashku ne shtepi dhe ose jan secili ne dhomen e vet, ose qendrojne si memec para TV apo kompjuterit! Tjetersimi i familjes...dhe gjersa nuk flasim bashk, padyshim se edhe respekti per me te moshuarit (prinder apo gjysher) do te mungoj. Pastaj prindi do te dije per nevojat e femiut vetem atehere kur ai i kerkon para...(bile edhe atehere dyshoj se e di me saktesi)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nuk ka më kohë për familjen Empty Re: Nuk ka më kohë për familjen

Mesazh nga Anakonda Thu 1 Aug 2013 - 21:32

hmmmm epo tani femijet shofin terezin e vet gruja po ashtu e burri po ashtu kan ndryshu kohet sjan me tgjith njelloj

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nuk ka më kohë për familjen Empty Re: Nuk ka më kohë për familjen

Mesazh nga Alex Purple Mon 25 Nov 2013 - 14:06

KleaLove shkruajti:Nuk ka më kohë për familjen F.0716011810373_m

Familjet po kalojnë gjithmonë e më pak kohë së bashku sipas një sondazhi të zhvilluar në Britaninë e Madhe. 
Prindërit dhe fëmijët kalojnë mesatarisht vetëm 1 orë në ditë në shoqërinë e njëri-tjetrit si pasojë e kërkesave të jetës moderne. Puna, shkolla dhe kurset e ndryshme bëjnë që familja të mos mblidhet thuajse kurrë në shtëpi.

Madje edhe kur janë së bashku, pjesëtarët e familjes e kalojnë kohën pa folur përpara televizorit apo kompjuterit.
e vertet
Shumica e 2000 personave të anketuar pranojnë se e vetmja periudhë e vitit kur kalojnë kohë me familjarët është ajo e pushimeve. /Telegrafi/TCH/

Koment: Kjo eshte me se e vertete...sidomos eshte e dhembshme koha kur te gjithe jane se bashku ne shtepi dhe ose jan secili ne dhomen e vet, ose qendrojne si memec para TV apo kompjuterit! Tjetersimi i familjes...dhe gjersa nuk flasim bashk, padyshim se edhe respekti per me te moshuarit (prinder apo gjysher) do te mungoj. Pastaj prindi do te dije per nevojat e femiut vetem atehere kur ai i kerkon para...(bile edhe atehere dyshoj se e di me saktesi)

Alex Purple
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 30
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/11/2013
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nuk ka më kohë për familjen Empty Re: Nuk ka më kohë për familjen

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi