Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hani mëngjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hani mëngjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hani mëngjes

4 posters

Shko poshtë

Hani mëngjes Empty Hani mëngjes

Mesazh nga An0nim Mon 5 Aug 2013 - 0:38

Hani mëngjes TensioniMos ngrënia mëngjes mund të shtojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Mëngjesi është vakt i rëndësishëm i ditës, thuhet në një studim të Harvardit, pas vëzhgimit për 16 vjet të më shumë se 26 mijë personave pa sëmundje të zemrës. Gjatë atyre viteve, më shumë se 1500 prej tyre pësuan një goditje në zemër.
Sipas studimit, njerëzit që anashkaluan vaktin e mëngjesit ishin 27% më shumë në rrezik për zhvillimin e sëmundjeve të zemrës sesa ata që hanin në mëngjes.
Në përgjithësi,  njerëzit që nuk hanë mëngjes kanë zakone të këqia shëndetësore, dhe se përkeqsojnë shëndetin e zemrës duke u bërë mbipeshë ose me tension të lartë të gjakut
Mbipesha dhe tensioni i lartë janë njohur si faktorë  rreziku. Studimi këshillon, një zgjim 15 minuta më herët se zakonisht për t’i dhënë kohë vetes për të ngrënë mëngjes.

Shqiperia.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani mëngjes Empty Re: Hani mëngjes

Mesazh nga V-I-P Mon 5 Aug 2013 - 8:08

mengjess! pfffffffff po bej 8 vjet qe mengjesi im eshte kafja e cigarja :P  dhe jam si koqa e molles... i love my life [smile_1]
V-I-P
V-I-P
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 3072
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani mëngjes Empty Re: Hani mëngjes

Mesazh nga WebMaster Mon 5 Aug 2013 - 8:17

Kapucino e  Briosh Happy
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani mëngjes Empty Re: Hani mëngjes

Mesazh nga V-I-P Mon 5 Aug 2013 - 8:19

o pika mua qe ha briosh surrati jot.....
duhan e kafe :(
V-I-P
V-I-P
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 3072
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani mëngjes Empty Re: Hani mëngjes

Mesazh nga WebMaster Mon 5 Aug 2013 - 8:37

Me morsh te keqen muve  ti hahahaha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani mëngjes Empty Re: Hani mëngjes

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Aug 2013 - 23:42

nuk haj mgjes naj her vdekje me ha mgjes e drek ate qe haj e tres duke u ushtru vazhdimisht

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani mëngjes Empty Re: Hani mëngjes

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi