Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Itali, bllokohet ngarkesa me 800 pushkë në Trieste People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Itali, bllokohet ngarkesa me 800 pushkë në Trieste People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Itali, bllokohet ngarkesa me 800 pushkë në Trieste

Shko poshtë

Itali, bllokohet ngarkesa me 800 pushkë në Trieste Empty Itali, bllokohet ngarkesa me 800 pushkë në Trieste

Mesazh nga WebMaster Thu 26 Nov 2015 - 8:03

Një ngarkesë me rreth 800 pushkë, që vinin nga Turqia dhe ishin drejtuar për në Gjermani, Holandë dhe Belgjikë është zbuluar dhe sekuestruar nga agjentët e Guardia di Finanza në portin e Triestes, në Itali.

Sipas agjencisë së lajmeve “ANSA”, armët luftarake po transportoheshin pa autorizim nga një mjet holandez i drejtuar nga një shtetas turk. 

Titullari turk i kompanisë prodhuese të armëve është denoncuar për shkelje të rregullave të sigurisë publike. 

Nga armët e sekuestruara, 781 njësi ishin të modelit “Winchester SXP”, 12-51 cm; ndërsa 66 të tjera të përmasave 12-41 cm. 

Ngarkesa kishte zbarkuar në portin e Triestes më 23 nëntor dhe armët ndodheshin të futura në kuti kartoni, ku destinacion rezultonte Belgjika. 

Edhe pse nuk kishte parregullësi doganore, kompania dërguese nuk kishte kërkuar autorizim nga Autoritetet për Sigurinë Publike për transportin e tyre, ndaj dhe erdhi sekuestrimi. 

Vlen të përmendet se bllokimi i tyre vjen pak kohë pas sulmeve të 13 nëntorit në Paris, që bëri që vendet e BE-së të shtojnë kontrollet në kufi me qëllim parandalimin e furnizimit me armë të militantëve terroristë që ndodhen në territorin e Unionit.

/ Top Channel 
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi