Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

+11
LaDescarada
Poeti Dhimbjes
Єямєℓiиdå
leta
kasperi
Ajo goca
Ariel
qershicka
sycka
krushku
Aristogata
15 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 29 Nov 2009 - 5:18

Kjo eshte nje tem ku secili mund te shkruaj fjal me dy kuptime
po e nis un e para

bari
bari-qe ruan dele
bari-qe mbin ne toke Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Icon_biggrin


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga krushku Sun 29 Nov 2009 - 7:19

gjuha qe mbajme ne goje.

dhe gjuha qe flasim
krushku
krushku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 704
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga sycka Sun 29 Nov 2009 - 8:34

RRUSH

rrushi qe haet
dhe
kjo qenka si rrush.
sycka
sycka
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1316
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/09/2009
Mosha Mosha : 65

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 29 Nov 2009 - 8:38

jeta

JETA emer

dhe JETA qe jetojm
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 29 Nov 2009 - 9:18

akrepi
akrepi i ores
akrepi helmues


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 29 Nov 2009 - 9:25

naxhie
emer
dhe llafazane
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 29 Nov 2009 - 9:26

xhami
xhami i dritares
xhami ku falen njerzit


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga qershicka Sun 29 Nov 2009 - 10:08

VERA


Vera (pije qe pijme)
Vera ( emer njeriu)
Vera ( stina e veres)
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1560
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 69
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sat 5 Dec 2009 - 9:11

dhe -lidheza dhe

dhe-ai qe shkelim Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Icon_biggrin


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Ariel Fri 5 Nov 2010 - 8:53

Kafe
kafe ---pije
Kafe --ngjyre


top
Top---qe luajme
Top ---arme luftarake

kane
kane --folje
kane--ene ku mbahet uje..

luan
luan ---folje
luan---kafshe

qesh
qesh --- forme e foljes jam
qesh --qesh kur qeshim :o


Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Ajo goca Fri 5 Nov 2010 - 8:55

drita emer edhe dritat energjia elektrike
Ajo goca
Ajo goca
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : albania
Postime Postime : 6699
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/06/2010
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga kasperi Mon 8 Nov 2010 - 8:15

luan- eshte kafshe e ege
luan apo loz me femije
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga leta Mon 8 Nov 2010 - 9:12

Vera-emer...vera ..pije alkoolike
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga kasperi Mon 8 Nov 2010 - 9:16

pulla
pulla postare
pulla per rroba
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga kasperi Mon 8 Nov 2010 - 9:17

qepe---perime
qepe-me qepe me makine,apome dore
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga leta Mon 8 Nov 2010 - 9:27

Merita -emer...merita--te nje populli apo personaliteti..
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 19 Dec 2010 - 12:08

Kjo teme kalon tek kategoria e lojrave.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Ariel Mon 20 Dec 2010 - 13:03

Kane - ene qe mban uje.
kane - folje


Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 20 Dec 2010 - 13:16

Mirdita

Mirdita - Pershendetje gjate dites.
Mirdita - Vend ne veri te Shqiperis.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Ariel Mon 20 Dec 2010 - 13:26

Saimir - emer
sa i mire - mbiemer, percaktor. mireseerdheet


Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Mon 20 Dec 2010 - 15:47

Mimoza - Lule...

Mimoza - Emer...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Mon 20 Dec 2010 - 15:49

Qe - Folje e fjales ISHTE...

Qe - Kafshe...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Mon 20 Dec 2010 - 15:54

Prit - Folje e fjales KURTH...

Prit - Folje e fjales NDAL...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Mon 20 Dec 2010 - 15:56

Qitje - Folje e fjales NXJERRJE

Qitje - Folje e fjales SHKRREPJE
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Mon 20 Dec 2010 - 15:57

Gomar - Kafshe

Gomar - Njeri si kafshe

[smile_1]
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Mon 20 Dec 2010 - 16:00

Hene - Hene

Hene - Hene

[smile_1]
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Ariel Mon 20 Dec 2010 - 23:46

Top - arme
Top - loder


Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 28 Dec 2010 - 13:25

Shiu - shiu qe bien nga qielli.
Shiu - shiu, derrmoi grurin.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Tue 28 Dec 2010 - 13:27

luani..kafshe
luani..perjasht loje
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 28 Dec 2010 - 13:31

Drita - rrezja.
Drita - emer femre.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga LaDescarada Thu 30 Dec 2010 - 4:02

Luan_Valikardi shkruajti:Gomar - Kafshe

Gomar - Njeri si kafshe

[smile_1]

hahaahhaahah qikjo teper e mire mireseerdheet

a eshte qel - me u qel diqka(dera, dritarja)
a eshte qel - njeriu pa flok
00027003
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Thu 30 Dec 2010 - 4:12

vera-stine
vera-pije
vera-emer
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 1 Jan 2011 - 7:32

Hesht - Folje
Hesht - shtiza (e perdorur si arme)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Amazone Sat 1 Jan 2011 - 7:43

loje ----si futbolli
loje----loje fjalesh
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 1 Jan 2011 - 7:45

Pajtim - falje gjaqesh
Pajtim - Emer njeriu
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Amazone Sat 1 Jan 2011 - 7:52

dru----dru per ngrohje
dru---je si dru nga mendja
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Ardii Sat 1 Jan 2011 - 7:58

qep - perime
qep - ndonje rrobë
Ardii
Ardii
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Drenic ForEver
Postime Postime : 3698
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/01/2010
Hobi Hobi : BeAt bOx

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Amazone Sat 1 Jan 2011 - 8:11

lule ---emer vajze
lule si buqete
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sat 1 Jan 2011 - 8:23

Burim- emer

Burim- burim uji a si thoni ju..
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 1 Jan 2011 - 8:54

Bir - djali...
Bir - vrima...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,, Empty Re: Fjale me dy kuptime,,,,,,,,,,

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi