Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Proza dashurie People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Proza dashurie

Shko poshtë

Proza dashurie Empty Proza dashurie

Mesazh nga Sexi prej Wed 9 Dec 2009 - 6:48

Lumturi..sa kohe kaloi per te te njohur ty
Dashuri..sa her u rrezova deri sa te gjeta ty..
Sa do qe te shkruaj kto qe i ndjej smundem ti pershkruaj..
Sa do qe te mundohem te behem kurse ska ndodhur..ja esht duke u realizuar..
Sa here qe mundohem ato sy mos i shikoj te pretendoj se je humbur..nuk mundem me magjepsojne..Erdhe si nje ere e leht me more shpirtin..Si lindja e diellit me more shqisat..sa her qe ti mbyll syt te me dalesh perpara..me nje prekje me bere te fluturoj..me nje puthje me bere te helmohem..Helmi Im I Dashur..sa doja qe edhe ti ti dish keto vargje..skam guxim..ndoshta shpallja e Dashuris son do tjet gabim..Bukurii..me mer malli per buzeqeshjen tende..si nje lule e bukur qe sapo cel..tradhetiii..me mungon afersia jote qe me genjen sa her qe te shoh..O Jett..valle a do te jesh i imi ndonjeher?!a vec nje figur per te qen e qete…..Puthja ime..me helmove me ato buzat e tua tronditese..helmi im i dashur nese ndonje dit vdes..do te jet nga Dashuria ime e teperme ndaj teje..Helmi im i Embel….
Sexi
Sexi
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 92
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Sexi prej Wed 9 Dec 2009 - 6:49

E vesHTir te jesh e but dhe fatlume,ne kte bot te acart dhe te ashper qe po jetojme,nje jet te mbushur me urrejtje,nje jet e mbushur me shushunja te etura per gjak,e vetmja gje e cila me duket e bukur:ESHE DASHURIA QE NDIEJ PER TY:
ditet qe lahen nen ujrat e loteve te derdhur,zemra qe ftulurojne me krah te prer,Shikojme te ardhmen me syt tan te verber.Djelli qe vret henen:dhe hena ashtu e rraskapitur vret yjet nje nga nje:zemra e stukur ne cep te kraharorit dridhet,e trembur nga cdo gje qe e rrethon.POR TI:Ti je drita ime ne fund te tynelit:je endrre ime qe shoh cdo nat:Je gjithcka qe kerkoj nga jeta:Nuk e di sesi do jem pa ty:nuk mundem ta mendoj jeten time pa ty:eh o jet:ckuptim do kishe ti pa te??joooo nuk duet ta mendoj kte gje.UN pa te….???????joooooooo.nuk mundem ta mendoj.sepse thjesht iedea kur e mendoj me ben te ndihem keq.TE DUA:AS VET SE DI PSE TE DUA?PO DI QE TE DUA.JE BOTA IME JE GJITHCKA QE KAM,JE GJITHCKA QE DUA TE ARRIJ.PO TY JAM E HUMBUR,TE DUA SHPIRTI IM.
Sexi
Sexi
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 92
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Sexi prej Wed 9 Dec 2009 - 6:49

Hap deren e dhomes time dhe pa u menduar hyj
brenda. Gati-gati ne menyre instiktive. Ajo eshte gjithcka qe mund te
kerkoj tani ne keto momente. Nje vend i gjithi i imi ku mund te qendroj
i pangacmuar dhe i vertete. Skuta ime e erret, ku nuk egzistojne
ngjyrat apo dritat. Gjithcka atje eshte e njete, pa ndryshime. E erret
per mos u dukur copat e korraces time kur bien poshte pa zhurme. I
zbuluar nga cdo mburoje por i sigurt, me ndihmojne te ec perpara per
mos u perplasur neper qoshet e zhvendosuar nga imagjinata ime. E erret
per mos u ngacmuar nga gjithcka qe me rrethon pa zhurme por qe
gjithashtu ben hije kur ndodhet ne drite.
Dhe keshtu hyj brenda duke
terhequr zvarre kembet qe i ndjej te shkeputura nga pjesa tjeter e
trungut. Mbyll deren me ngadale dhe filloj renien ne vorbullen e
fuqishme te boshlleku qe me pushton. Nen efektin e kesaj gjendjeje
clirohem nga gjithcka dhe forca e rendeses pushon se diskutuari me
muskujt e mi. Tani mund te shoh pa patur nevoje te hap syte. Shoh vetem
ate qe duhet te shihet dhe perseri bije dhe bije duke cliruar cdo pike
mbeshtetjeje. Tani ehste qetesi dhe frymemarja ime me ben shoqeri dhe
kur cdo paterice largohet prej meje, renia shnderrohet. Tani trupi,
mendja, shpirti nuk jane me te mite. s’kam pse prek, pse nuhas, pe
shijoj sepse tani nuk jam vetem. Ajo qe kam kerkuar eshte me mua. Ne
mua.
Jashte vetes sime tani udhetoj i cliruar dhe shoh trupin tim
tek mbyll syte te shkoje poshte. Sa cudi! Gjithcka tani shkon poshte.
Mos valle bota ne nxitim e siper ka ngaterruar kah? Sa cu
Sexi
Sexi
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 92
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Sexi prej Wed 9 Dec 2009 - 6:49

Po shkruaj vetem per te per at qe me beri te besoj se nuk duhet te vdes njeher jo ateher kur doja te vdisja ngase nuk kisha arsye te jetoj nuk kisha asnje motiv , pastaj erdhi ai ashtu pa pritur si asnje me par me beri per vete dhe me dha nje pjes te rinis se vet nje rini qe un e kisha kaluar pak me par se ai me beri te besoj se akoma jam e bukur dhe ashtu ndjehesha ne duart e tij derisa ledhatonte duart e mia ato duar te njoma qe nuk ekishin prekur aske me par me preken mua ato buze qe sishin puthur me pare me puthen mua ai ze i embel qe me thonte te dua e gjeti diku te humbur shpirtin time dhe e beri te lumtur ai ze qe me thonte se nuk jam e vetedijshme per bukurin time per bukurin e syve te mi ai vetem ai me beri te jetoj dhe te heq dore nga vdekja qe ngadal po me bente per vete dhe sonte vetem per te po shruaj per me te dashurin tim ngase e dua dhe nuk kam turp ta pranoj edhe pse nuk do te jet imi asnjeher un prap e dua dhe nje dit do ta le te lir ta zgjedh fetin e vet ngase un nuk jam fati i tij feti im ka vdekur dhe un do mbetem vetem perseri ne kerkim te vdekjes.
Sexi
Sexi
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 92
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:41

Sa yje ka qielli
njeri se ka studjuar
sa te dua une ty
vec shpirti e ka kuptuar

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:42

I dashur ti je fllad e gezim,
Tek ti gazin ma gjen shpirti im,
Dashuria jote rreze drite eshte atje,
Dhe une e mora dhe nuk e di e bera re.

Zjarr ne zemer ndjej shpirterisht,
Iken kur fle dhe zgjohesh serish,
Te mos ish ai shkelqim i zjarrte plot drite,
Ku do te kish DASHURIA bukuri.


Cfare shpreh zemra e degjon ngadale,
Te shoh ty nga zemra jote s'dal,
Prane teje ulet dora ime e di,
Te shtrengon fort e ndritshmja LUMTURI.

Te behesha dite te te shihja ne mengjez,
Pas atij casti une me mall te pres,
Te behesha nate te te shihja ne mbremje,
E te te puthja mes yjesh me shume ENDJE..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:42

Nje lule u cel ne zemren time,
Nje trup u shtri mbi mua,
Nje dore me perkedhel embel,
Nje ze me thote te DUA.

Dashuria eshte si nje pike loti,
Te rreshket ne faqe kur je i zoti,
Nese zemra-zemren dashuron,
Fjalet e botes ajo kurre nuk i DEGJON..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:43

Mendoja se ti isha ajo
qe un jeten do kaloja
dhe sa here te jem i zbrazet
ne krahrorin tend te vajtoja
me thoje se shum me doje dhe
shpirtin ma forcoje

cdo here qe u ndihesha i vetmuar i qortuar
nga kjo bote e turbulluar
nga dhimbjet e trishtimet
qe ne ket bote ekzistojne
doja qe varrin ta hapja e
ne te te gruposesha.

por ish dicka qe me ndalonte isha ti
o yll qe shpirtin ma frenoje
dhe ne zemren time dicka te rend sheroje
trishtimet ti mi largoje
e zemren time me dashuri e plotesoje
ishe aq e embel sa pa ty un vajtoja
isha si nje yll se un vec ty te enderoja

Nuk e di perse erdhi ky fat i zi
qe nga ti me largoi e ne
gurbet te zi me dhuroi
nuk deshja qe larg teje te qendroja
por kisha nevoj qe pak te punoja
me the kthehu ose jeten me nje tjeter
do vazhdoje. por thash se ti do me prisje
vetem edhe per pak kohe
nje lajm sec me erdhi dhe shum
u pikellova,gjer sot e asaj dite
dit te lumtur nuk kalova

nuk e di perse me the me doje
dhe per nje kohe te shkurtet nuk durove
por me tjetrin u martove
ti kujtoje qe un po ndjej kenaqsi
pa ty ne krahte e mi,pa familje
pa shoqeri por dit per dit rri dhe e
mallkoj gurbetin e zi qe me largoi lumturine
me dha dhimbje e trishtim

si nuk pate as pak meshir
si se njohe ket shpirtin tim
si nuk mendove per zemren time
si do perballoj par keture zhgenjimeve

tani ne gurbet jetoj ku ne heshtje
vetem per ty mendoj,shpirti per ty me qan
lulet me duken pa er.gjeberime
me eshte zhdukur,ne qiell ska yje por re
tani nuk e di si te veproj,shpirtin tim
tani e pastaj nuk e di se kush dotam frenoj
mbi varrin tim nuk e di se kush dote
vajtoje,ndoshta nodj here e kupton
se un akoma per ty vajtoj

kjo jet qenka ferr i mallkuar
nje njeri qe desha dhe e dua
sja di fare per mua
o engjujt e perendise ket dashuri
kush e shkateroi, tani me tregoni ju lutem
ndoj gje a do te ndryshoj
apo prap do te vuaj ne syt e mi lolet sdo
te ken te shuar

por ndoshta dicka ka per te ndryshuar
ndonjehere ndoshta kam per te dahshuruar
dhe lolet nga syt e mi nga
gezimi kane per te kulluar.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:43

Mendoja se ti isha ajo
qe un jeten do kaloja
dhe sa here te jem i zbrazet
ne krahrorin tend te vajtoja
me thoje se shum me doje dhe
shpirtin ma forcoje

cdo here qe u ndihesha i vetmuar i qortuar
nga kjo bote e turbulluar
nga dhimbjet e trishtimet
qe ne ket bote ekzistojne
doja qe varrin ta hapja e
ne te te gruposesha.

por ish dicka qe me ndalonte ishe ti
o yll qe shpirtin ma frenoje
dhe ne zemren time dicka te rend sheroje
trishtimet ti mi largoje
e zemren time me dashuri e plotesoje
ishe aq e embel sa pa ty un vajtoja
isha si nje yll se un vec ty te enderoja

Nuk e di perse erdhi ky fat i zi
qe nga ti me largoi e ne
gurbet te zi me dhuroi
nuk deshja qe larg teje te qendroja
por kisha nevoj qe pak te punoja
me the kthehu ose jeten me nje tjeter
do vazhdoje. por thash se ti do me prisje
vetem edhe per pak kohe
nje lajm sec me erdhi dhe shum
u pikellova,gjer sot e asaj dite
dit te lumtur nuk kalova

nuk e di perse me the me doje
dhe per nje kohe te shkurtet nuk durove
por me tjetrin u martove
ti kujtoje qe un po ndjej kenaqsi
pa ty ne krahte e mi,pa familje
pa shoqeri por dit per dit rri dhe e
mallkoj gurbetin e zi qe me largoi lumturine
me dha dhimbje e trishtim

si nuk pate as pak meshir
si se njohe ket shpirtin tim
si nuk mendove per zemren time
si do perballoj par keture zhgenjimeve

tani ne gurbet jetoj ku ne heshtje
vetem per ty mendoj,shpirti per ty me qan
lulet me duken pa er.gjeberime
me eshte zhdukur,ne qiell ska yje por re
tani nuk e di si te veproj,shpirtin tim
tani e pastaj nuk e di se kush dotam frenoj
mbi varrin tim nuk e di se kush dote
vajtoje,ndoshta ndoj here e kupton
se un akoma per ty vajtoj

kjo jet qenka ferr i mallkuar
nje njeri qe desha dhe e dua
sja di fare per mua
o engjujt e perendise ket dashuri
kush e shkateroi, tani me tregoni ju lutem
ndoj gje a do te ndryshoj
apo prap do te vuaj ne syt e mi lolet sdo
te ken te shuar

por ndoshta dicka ka per te ndryshuar
ndonjehere ndoshta kam per te dahshuruar
dhe lolet nga syt e mi nga
gezimi kane per te kulluar.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:43

Ti nuk je me aty
tek stoli ne park
ku ne te dy rrinim
pothuajse cdo nate.

Ti nuk je me aty
poshte pemes son
ku ne te dy rrinim
pothuajse gjithmon.

Ti nuk je me aty
se ku ke shkuar se di
gjithmon mendoj
se do te kthehesh perseri

Ulem vetem tek stoli
ne park,me dy pika loti ne sy
shoh vetem poshte pemes son
dhe shoh qe ti sje me aty.

Stolin ton mbuluan gjethet
por ato nuk bien kot
jane gjethet e pemes ton
qe bien si dy pika lote.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:44

Dikur njerezit jetonin nder fise
nje djal pa nje vajz dhe donte ti fliste
Mbas shume mundimesh i tha te dua
keshtu thot legjenda se ka lindur gjuha

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:44

Zeri yt c,do nat me ve ne gjume
qe ciltersia e shpirtit tend me ben te te dua shume
Mesazhi yt c,do mengjes me zgjon
zemra ime vec ty te don

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Proza dashurie Empty Re: Proza dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi