Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

+10
Єямєℓiиdå
BlEro25
Tonii
Prada
Kejla_mezemer
Aristogata
Emona
WebMaster
Poeti Dhimbjes
nadia
14 posters

Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Vizitor Thu 24 Dec 2009 - 12:23

nuk mendoj qe shoqeria shqipetare eshte ende e gatshme per te pranuar pa asnje paragjykim
vajzat-nena. per mendimin time ato meritojn nje respekt dhe ndihme te vecant nga shteti ne rradhe te pare. dhe do jo pak guxim ne shqiperi per te mbajtur femijen pa burre. shoqeria shqipetare e pranon me lehte nje krim,abortin, sesa nje femij jashte martese.per mendimin tim bravo atyre qe e bejne,per kurajon qe tregojne duke e ditur opinionin ne shqiperi,duhet me se fundi te pranohen dhe te perkrahen ato nena qe marrin vendimin ta mbajne femijen e tyre
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga nadia Fri 25 Dec 2009 - 4:46

Duke analizuar numrin e divorceve, thelbi eshte i njejte qe femres pas nje lidhje bashkejetese o martese qoft e deshtuar, i takon te rrise femijen e vetme, duhet te vije me e vleresuar dhe e stimuluar nga ana e shoqerise dhe e shtetit. Femrat qe marrin vendime te tilla jane te zonja ti japin shume me teper femijes edhe ne drejtimin afektiv qe ka me teper nevoje nje femije.

Mund te them qe babai me ka lene ne moshen 5 vjec, mami ka qene shtatzene me vellane e vogel dhe na ka rritur kater femije duke pasur parasysh kushtet e Shqiperise komuniste pak a shume per te gjithe, dhe ia arriti me zotesi te na rrise dhe te sistemuar deri diku.

Pra mund te them qe femra eshte e zonja te jape shume, problemi eshte te ndryshoje mentaliteti drejt nje shoqerie te hapur evropiane.
nadia
nadia
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 74
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 7 Jun 2010 - 1:55

Normal, qe ne qofte se nje femer eshte e martuar, ngelet shatzene, dhe pas nje kohe fare te shkurter divorcohet, po qe se ajo deshiron qe ta linde ate femi, duhet ndihmuar si nga te afermit, po ashtu edhe nga shteti, pasi nuk eshte faji i asaj.
Por ne qofte se nje femer, ende pa u martuar apo fejuar, ngelet shtatzene pas nje nate kur ajo eshte bere tape ne night club, dhe ka kryer marredhenie seksuale me dikend qe as nuk e ka njohur me pare dhe as qe nuk do e njohe me kurre ne jete, dhe me pas kjo femer kembengul qe ta linde kete femi, dhe kerkon ndihmen e familjes apo te shtetit, per mendimin tim, kjo nuk meriton ndihmen e askujt, per vete arsyen se edhe ne qofte se kjo femer e lind dhe e rrit kete femi, ajo nuk do te jete e afte, per te qene nje nene e mirefillte per femijen...

Ky eshte mendimi im...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Vizitor Mon 7 Jun 2010 - 6:34

nuk esht e hapur,paragjykohen dhe skan mbeshtetjen e duhur si nga familjet e tyre qe shpesh here duan te ndihmojne por skan mundesine,e as nga qeveria per te bere te mundur te jetojn nje jete normale e mos shohin si shpetim nga kjo situate nje abort qe ne vendin tone per fat te keq abortet jan bere te perditshme
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga WebMaster Mon 7 Jun 2010 - 6:40

Nuk besoj se eshte e hapur ..sepse sa te ndodhi kjo gje vin te paragjukuara sikur me qene ne nje gjugje ku fiton padrejtesia ...
edhe familjet e tyre ju japin dalje.... ka pasur raste edhe e them sepse eshte nje realitet qe ka ndodhur ketu para 6 vjetesh ku vajza e nje personi nga lezha ..e ka vrare vajzen e ti sepse ka lindur nje femi qe sot eshte i adoptuar nga nje familje italiane ..edhe sot njerezit e asaj vajze qe ka vrare me duart e ti i ati ..kerkon te ket femine ne shqiperi duke e thirrur eshte nipi im ai dua drejtesi pra kerkon drejtesi tani ,,a ka me fytyre ky prinder
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Vizitor Mon 7 Jun 2010 - 6:50

Klea shum e drejte kjo qe the e kemi pare e vete ne shum raste,akoma e nga familja mohoen i perzene edhe me e keqja i vrasin ne vend qe ti mbeshtetin femijet e tyre,po tani sigurisht qe u kujtuan qe kane nje nip pasi ne familje italiane esht rritur,interesi ben te sajen, esht per te ardhur turp por kjo verteton prap nje ane kafsherore te shqiptarit
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Emona Mon 7 Jun 2010 - 7:39

Te flasim sinqerisht Nuk jan fare Nukj jan ne gjendje ti pranoj ket fakt

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 7 Jun 2010 - 8:07

E po edhe zoti thote: Ruaju, te te ruaj...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 7 Jun 2010 - 8:16

Anna shkruajti:Klea shum e drejte kjo qe the e kemi pare e vete ne shum raste,akoma e nga familja mohoen i perzene edhe me e keqja i vrasin ne vend qe ti mbeshtetin femijet e tyre,po tani sigurisht qe u kujtuan qe kane nje nip pasi ne familje italiane esht rritur,interesi ben te sajen, esht per te ardhur turp por kjo verteton prap nje ane kafsherore te shqiptarit

Kete vertetimin e anes kafsherore te Shqiptarit, me vjen keq Anna, por e perdorur ne vendin e gabuar, per sa i perket ketij problemi.
Pse si mendon ti, se eshte e drejte, qe nje vajze te vete e ngelet shtatzene, dhe pastaj, pa piken e turpit, te prese qe tia rrisin femijen prinderit. Sepse nuk iu ka mjaftuar qe e rriten ate, por ti rrisin edhe femijen e jashteligjshem!

Me vjen shume shume keq, per fatin e asaj femre qe ndeshet me nje te tille problem, por ne familjen shqiptare, ka qene dhe do te mbetet e papranueshme kjo njolle.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga WebMaster Mon 7 Jun 2010 - 8:38

Prit prit se spo kuptoni saimiri familja e kesaj vajze e kan mohuar kete femi qe kur ajo e ka lindur prandaj ne kete rast te ket turp i ati i kesaj qe kerkon drejtesi po te ishim un vajza edhe te ishim ne vendin e saj gjalle as qe do ja lejoja babit tim ta shohi me sy ate femi ,,jo per nje gje por si ta mohosh njehere ate femi e ke mohuar ter jeten ,,ate edhe vajzen e ti te vdekur ,,
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 7 Jun 2010 - 8:44

Kle@Love shkruajti:Prit prit se spo kuptoni saimiri familja e kesaj vajze e kan mohuar kete femi qe kur ajo e ka lindur prandaj ne kete rast te ket turp i ati i kesaj qe kerkon drejtesi po te ishim un vajza edhe te ishim ne vendin e saj gjalle as qe do ja lejoja babit tim ta shohi me sy ate femi ,,jo per nje gje por si ta mohosh njehere ate femi e ke mohuar ter jeten ,,ate edhe vajzen e ti te vdekur ,,

Ketu faji eshte i prindit ne kete rast, qe kerkon tani te shohe femijen, pasi e ka mohuar njehere...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Aristogata Mon 7 Jun 2010 - 8:51

Ne kete tem po flitet per shoqerin ne teresi dhe ne e njohim mjaft mir mentalitetin e kesaj te fundit, ndoshta ne me ndergjegje individualisht i mbeshtesim keto vajza se ishte fati qe i hodhi ne te tilla situata ku gjenden te vetme me nje femij nder duar , nuk e kerkuan ato nje gjendje te till, u perballen me braktisjen e babait te femijes se tyre ose rrethana te tjera shtrenguese si kjo , dhe streha e vetme ku mund te kerkojne mbeshtetje mbetet familja. Fatkeqesisht shoqeria jon ka mbetur shum vite pas per sa i perket ideologjis se saj dhe qendrimi i saj mbetet hermetik kundrejt ketyre vajzave te cilat jan 'viktima' te jetes
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Vizitor Mon 7 Jun 2010 - 8:57

shoqeria shqiptare ende nuk i pranon vajzat nena. Vajzat nena paragjykohen dhe diskriminohen ne maksimum nga te gjitha shtresat e popullsise.
Eshte per te te ardhur keq sepse edhe rinia nuk po heq dore nga paragjykimet. Mbase edhe ata qe jetojne dhe punojne jashte shqiperise dhe e njohin mire jeten europjane, prape kur behet fjala per vajzat shqipetaret ata paragjykojne dhe diskriminojne. Me ben pershtypje ky fakt sepse di shembuj sa te duash ku cuna te ri shqiptare jane martuar me angleze gjysme moshe dhe me femije dhe nuk u ben pershtypje..............................e prape paragjykojne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Per mendimin tim c'faredo gabimi te kete bere nje vajze te rrisesh nje femije eshte pergjegjesi e madhe dhe ua shterngoj doren nese ata vendosin ta bejne edhe pse jane te pamartuara. Ky eshte nje guxim teper i madh dhe meriton vleresim.
Pastaj.............ndalet shoqeria shqiptare te gjeje faktet (historine e vertete) se pse eshte nene e
pamartuar!!? Kurre!!!!!! Mund te jete e hidhur dhe madje nje krim i po kesaj shoqerie ne fjale qe beri qe nje vajze te behet nene para-kohe. ( sa per tu hapus syte se jeta nuk eshte gjithmone sic e deshirojme) Life is not a bed of roses!!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 7 Jun 2010 - 9:06

Anna shkruajti:shoqeria shqiptare ende nuk i pranon vajzat nena. Vajzat nena paragjykohen dhe diskriminohen ne maksimum nga te gjitha shtresat e popullsise.
Eshte per te te ardhur keq sepse edhe rinia nuk po heq dore nga paragjykimet. Mbase edhe ata qe jetojne dhe punojne jashte shqiperise dhe e njohin mire jeten europjane, prape kur behet fjala per vajzat shqipetaret ata paragjykojne dhe diskriminojne. Me ben pershtypje ky fakt sepse di shembuj sa te duash ku cuna te ri shqiptare jane martuar me angleze gjysme moshe dhe me femije dhe nuk u ben pershtypje..............................e prape paragjykojne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Per mendimin tim c'faredo gabimi te kete bere nje vajze te rrisesh nje femije eshte pergjegjesi e madhe dhe ua shterngoj doren nese ata vendosin ta bejne edhe pse jane te pamartuara. Ky eshte nje guxim teper i madh dhe meriton vleresim.
Pastaj.............ndalet shoqeria shqiptare te gjeje faktet (historine e vertete) se pse eshte nene e
pamartuar!!? Kurre!!!!!! Mund te jete e hidhur dhe madje nje krim i po kesaj shoqerie ne fjale qe beri qe nje vajze te behet nene para-kohe. ( sa per tu hapus syte se jeta nuk eshte gjithmone sic e deshirojme) Life is not a bed of roses!!

Per sa i perket njohjes se jetes europiane, nuk eshte e thene qe gjithkush e njeh kete jete, duhet edhe ta jetoje. Jeta europiane ka plot avantazhe, por njekohesishte ka edhe plot disavantazhe, qe jane shembuj te shthurjes se shoqeris dhe familjes, qe shume njerez e cmojne jashte mase.

Ndersa per ata shembujt qe di ti, qe cuna shqiptare jane martuar me angleze me femije, dhe nuk u ben pershtypje, kjo eshte e vertete, dhe nuk e mohoj dot.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga WebMaster Thu 10 Feb 2011 - 22:36

Aspak nuk jan te pranuar e kam shpjeguar edhe me siper gje qe duhet shikuar analizuar sepse nuk paragjukohet vajza sepse u be nene i kemi ikur atyre koheve tani
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Kejla_mezemer Thu 10 Feb 2011 - 23:51

teper pak
Kejla_mezemer
Kejla_mezemer
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : andej nga veriu
Postime Postime : 587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/02/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : yyyyyy sa shume

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga WebMaster Sun 13 Feb 2011 - 1:05

Nuk eshte e pranuar vetem dine te paragjukojne asgje me teper
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Prada Wed 2 Mar 2011 - 11:54

esht e vertet qe kto raste nuk kan edhe shum vënd ne shoqeri
por une mendoj qe raste te tilla duhet te ken vënd sepse kto ndarje ndodhin edhe e mira tek kto femra esht qe tregon qe keshtu ka qen puna ime


por mendoj qe femrat qe kan humbur vergjenitetin neper qoshe e skaje ato duhet te pranohen ma me veshtersi
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Tonii Wed 2 Mar 2011 - 11:57

ka paragjykime ende, merren me thashetheme
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga BlEro25 Sun 6 Mar 2011 - 20:33

Dallimi vajze/grua per keto pune eshte. Jane shume gjera qe ju ndalohen vajzave edhe them me drejte. Po duhet perkrahur ajo femer qe eshte martuar dhe per ndonje shkak divorcohet dhe njekohesisht eshte dhe shtatzene, kjo duhet perkrah. Ato qe dalin e mbetin shtatzane rrugeve e klubeve duhen vrare e asnjehere perkrahur..sepse nuk meritojne perkrahje, me falni nese jam i ashper por,,,,,,,,
BlEro25
BlEro25
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 233
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/03/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 6 Mar 2011 - 23:27

Shoqeria shqiptare ndoshta keto kohet e fundit eshte pak me e hapur se dikur vetem per faktin se nuk kane ca bejne kur e bia te sjell femijen ne prag te deres..
Jam kunder..edhe pse jam rrite jashte e kam pare e degjuar lloj lloj malugati qe te cmend trut..nuk duhen perkrahur edhe as nuk do i quaja viktime keto vajza....e bejne femijen e ja u sjellin prinderve ta rritin e vet dalin vec kur te ja u sjellin tjetrin hap e mbyll syte...no no no.....
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Emona Sun 27 Mar 2011 - 4:45

S'jon Ne gjendje ti Pranoj Si ''nena Te veteme'',Jon Ende me ate Mendimet e se kaluares,ka shum arsye qe i shtuj te bejn paragjykime te tilla ...Dhe Sinqerishte Nuk jon Viktima siq paraqiten te tilla ... Siq e tha edhe Linda Bejn Femij dhe i dergojn nenave te tyre ti rrisin,s'kujdesen per te rritur dhe edukur vete femijet e tyre.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga tironse Sun 27 Mar 2011 - 7:45

s'me duket akoma kaq shume e hapur sa te pranoj nje goc nen........
o ju a japin prinderve ose i japin ne adobtim, nje dite me ra te shkoja ne ambasaden shqiptare ne Rome a Via Asmara me disa gra italiane qe po adobtonin femije shqiptare shume te vegjel .............
tironse
tironse
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1452
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/03/2011
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : kuajt , e udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Arabela Sun 27 Mar 2011 - 7:55

nuk eshte problem per ti pranuar shoqeria sa eshte problem si do e perballoje jeten ajo vetem dhe femija pa nje baba,,,nuk esht ee njeta gje si familje si vetem te rritesh femijet merzitje shume merzitje shume merzitje shume
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga tironse Sun 27 Mar 2011 - 7:59

Arabela shkruajti:nuk eshte problem per ti pranuar shoqeria sa eshte problem si do e perballoje jeten ajo vetem dhe femija pa nje baba,,,nuk esht ee njeta gje si familje si vetem te rritesh femijet merzitje shume merzitje shume merzitje shume

zemra po te ket nje pune te ndershme nje femer qe eshte nen pa nje person afer e nje jete dinjitoze, femijen do e rriste shume mire edhe vetem
tironse
tironse
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1452
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/03/2011
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : kuajt , e udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Leo_uk Sun 27 Mar 2011 - 8:24

domethene prinder single ( te vetem) ?

Eshte shume e lehte te gjykosh, pa e provuar apo perjetuar vete situaten. Nuk me pelqen kur njerezit gjykojne dike pa e njohur situaten.
Nese nje femer bie shtatzane, nuk bie vetem por me dike tjeter.. Ketu me shume vihet theksi tek femra, nuk me pelqen kur robte shkojne ne ekstrem. Mendimi apo ideja se nje femer meriton varjen apo vdekjen sepse ra shtatzane me dike qe takoi ne klub apo disko per mua eshte barbari. Ai qe merr vesh sadopak, e di qe shtatzania eshte proces biologjik dhe mund ti ndodhe nje femre kudo dhe ne cdo rrethane.

Personalisht mesa kam vene re ne Shqiperi ka shume paragjykime ( kuptohet tani vende i vogel) dhe njerezit jane shume te mbyllur, te varfer ne shumice dhe me arsim te ulet.. (nuk kane me se c'merren tjeter). Por ajo qe eshte e vecante eshte se ne Shqiperi njerezit jane te dhunshem dhe te eger, e shikoj dhe me shqiptaret ketu. Nuk reagojn mire ndaj dicka qe eshte ndryshe apo dikush qe nuk eshte "normal" sipas mendjes se tyre. Te rralle jane ata qe jane mendje hapur.

p.s. na bete me shkrujt seriozisht tani.. 00027003
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga WebMaster Sun 27 Mar 2011 - 8:41

Gjithmone rinia shqiptare do vuaj ne kete problem te jesh nene edhe sikur mos te kesh burre nuk ka asgje te keqe varet se a ja del ta rrisesh vetem me mundesit e tuaja ..Gjithmone llogjukojne qe po te besh nje abortim eshte zgjidhja e problemeve po jo nuk eshte kjo zgjidhja e problemeve jemi ne vitin 2011 sa keq qe sme ndodh mua kjo gje edhe sikur mos te donte i dashuri im un do e mbaja
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Kejla_mezemer Sun 27 Mar 2011 - 9:06

Prada dhe Blero 25 me falni por nuk jam dakort me ju
cfare dtth kjo , qe kane humbur virgjinitetin rrugeve , qe kane mbetur shtatezane pa u martuar ........jeni te rinj dhe keni kete mendim , e pastaj flasin njerezit per dashurine
po ja more te uruar e zeme se u dashurova une me nje djale mendova se edhe ai me donte , mbeta shtatezene dhe ai me le ose e le une , cfare do bej une do vras femijen tim gjalle ne bote , fjalet e botes skane fund le te thone se e kapa ne nje ferre , por une vrasese nuk behem ..............te mbetesh
shtatzene eshte dicka e natyrshme , edhe te jesh nene e vetme duhet te jete dicka qe nuk duhet te paragjykohet ka qene apo jo e martuar gjithsesi ajo femer ka mbetur vetem dhe ka nje femije per te rritur me apo pa ndihmen e te tjereve ................o zot sa larg eshte shqiperia ne disa gjera.
leo _uk dakort me mendimin tend

respekte 4 all
Kejla_mezemer
Kejla_mezemer
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : andej nga veriu
Postime Postime : 587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/02/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : yyyyyy sa shume

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 5 Jan 2012 - 10:52

Nuk eshte e gatshme mendoj une...edhe pse vete jam kunder dhe mendoj qe femra duhet te kete mend shume kur vjen puna me i fal veten dikujt...nuk i paragjykoj ato qe bien preh e te qenit vajze-nene dhe jane te pa martuara......
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Arabela Thu 5 Jan 2012 - 22:46

ska rendesi ne shoqeria esh e hapur apo jo,,,rendesi ka qe femija te nis jeten ne rrethana te mira dhe jo ne mungesa dhe shqetesime,,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Anakonda Mon 30 Jan 2012 - 19:29

Nuk ka rendesi paragjykimi,por ka rendesi qe femija te mesohet me realitetin ku jeton,dhe te jete i afte te perballoje rreziqet e botes.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena???? Empty Re: Sa eshte e hapur shoqeria shqiptare per te pranuar vajzat-nena????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi