Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Messit i mungojnë trofetë me Argjentinën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Messit i mungojnë trofetë me Argjentinën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Messit i mungojnë trofetë me Argjentinën

Shko poshtë

Messit i mungojnë trofetë me Argjentinën Empty Messit i mungojnë trofetë me Argjentinën

Mesazh nga BLERTA Mon 28 Dec 2009 - 5:14

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi shpreson që Përfaqësuesja e Argjentinës në Botërorin 2010 të mos e ketë fatin sikurse në eliminatoret për këtë garë, kur mezi arriti të kualifikohet në xhiron e fundit, duke u futur nëpër "vrimë të gjilpërës".
Ai shpreson të fitojë titullin e botës në "Afrikë të Jugut 2010". Messi mendon se vetëm me titull të botës mund të tejkalojë atë që ka arritur këtë vit me Barcelonën.
Ai me klubin katalunas këtë vit fitoi gjashtë trofetë e mundshëm - Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës, Botërorin e Klubeve, Primera Divisionin, Kupën e Spanjës dhe Superkupën e Spanjës. Po ashtu, mblodhi edhe shumë tituj individualë, përfshirë atë për më të mirin në botë dhe në Evropë.
"Kam pasur një vit të mrekullueshëm më 2009. Fituam të gjithë trofetë e mundshëm. Mirëpo, unë kam ambicie të vazhdoj përpara. Tash është radha të arrij diçka të madhe me Argjentinën në Botërorin 2010. Kjo që kam bërë me Barçën mund të kalohet vetëm me fitimin e titullit të botës", ka thënë Messi për uebfaqen "Clarin.com" të shtunën.
Messi është kritikuar se në ndeshjet me Argjentinën nuk po jep maksimumin sikurse në Barcelonë. Madje njëri prej kritikëve ishte vetë trajneri i Përfaqësueses së Argjentinës, legjenda Diego Maradona. Mirëpo Messi e mohon këtë.
"Unë gjithmonë jap maksimumin për përfaqësuesen. Mirëpo nganjëherë ai maksimum nuk mjafton. Shpresoj që performanca ime të përmirësohet dhe të arrijmë gjëra të mëdha në Botëror", ka shtuar Messi.Faleminderit për rekomandimin
BLERTA
BLERTA
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : DRENIC
Postime Postime : 1116
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/12/2009
Hobi Hobi : ME NEJT.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi