Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
poezi "Ata sy "..... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

poezi "Ata sy ".....

Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:12

Ata Sy
Dje e humbur, e zhytur ne kerkim
sot ndihem me e lumtur, plot me frymezim
po kur nata bie, un prap kerkoj
ate ze te embel, qe zemren t'ma sheroj...
-
po kur fati ste njeh, jo nuk te troket ne der
keshtu e ka kjo jet, pak te jep e pak te merr
po kur nata bije, un prap kerkoj
dy sy qe dhe naten un mund ti dalloj...
-
koha ben punen e saj, i ben njerzit me te fort
dhe un dua qe mendjen ta ndaj
te trokas ne tjeter port
po kur nata bije, un prap kerkoj
ate arom te embel, qe nga shtrati te me zgjoj...
-
me sdua te pres, si nje skllave ne liri
dua ti jap vetes shpres, ta kapercej ket histori
po kur nata bije, un prap kerkoj
dy sy plot me drit, qe dhe naten s`perendojn..
-
ata sy
jane ne cdo vend
ne cdo hap, ne cdo hapsir
dhe ne cdo kend...
ata sy
qe i kan dhen
dites djell dhe nates hen.
po ket nat, bije shi
bije lot, bije pendim mbi syt e mi...
ata sy
qe te kan dhen
dashuri te pathen...

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:13

Përsr sonde yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesën tande e ndjejn..??
Të lutem mendo pak në mua..
Dhe ne zemrën tënde ruaj një vend për mua !!

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit nese kerkon trupin
I thoni se eshte mykur nese kerkon
Shpirtin i thoni se pushon diku
Nthellsi te tokes nese kerkon
Syt emi i thoni se nga lotet
U verbua

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:13

Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:13

Vetëm ty të dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do të
shkruaj këtë letër për ty,ty që zemrën ma
rëmbeve,ty që ma ndryshove jetën time,ty që të
dua dhe do të duapër tër jetën.
Ndoshta me
këto fjalë nuk dot mjafton që të tregoj se të
dua,edhe psepër ty po vuajaq shum, sa që edhe letra
është duke ikur nga lotët e mi,dhe shpresoj që
një dit të vish dhe tmi fshish ti kta lot që rjedhin
vetëm e vetëm për ty.Edhe sa duhet të pres që
ti tma falësh dashurin tënde,pa të cilën nuk mund
të jetoj, edhe sa duhet të pres që ti tmë thuash
të dua,jeta është e vështir,por edhe e bukur,por
sikur të jesh ti pran meje,ajo do të ishte si njëpallat
dashurie,në të cilin dot jetonim vetëm ne të dy,si
dy lule të posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor
t'vërtet,un jetoj vetëm për ty,dhe nuk dua që
t'shoh me tjetrin.
Zemër vetëm ty të dua, po ti a më don.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:13

Shpirt dje me rreke,
e zemren pezull perseri ne duar po ma mban...
Mi the fjalet aq ashper sa drodhen trupin fort ... e buza do te puthi e syte ti ngul ashtu mbi syte e tu.....
a do ta kuptosh te shkreten jete e ndoshta ta kuptosh veten aty brenda se si jemi gatuar ne rreshtat e egersires,
ne rreshtat e nje dashurie.............
ne rreshtat e asaj dashurie te cmendur ..
te lenduar ne cerrjet e gjembave te nje trendafili....
do ta kuptosh se rruga ime eshte e gjate te takohet perseri me tenden??
............do ta kuptosh se eshte e gjate e plot lendim...................
.....kuptoje vetem nje here se dhe frike kur te kem do ti shtrengoj buzet fort e syte do ti mbyll ashtu ne erresire....
do mendoj per te kaluaren me ty te embel............
do mendoj se sa shume te dua .... sa shume te dua ne kete bote......
do mendoj se dhe pak do jem me tyyyyyyyyyyyy
do mendoj se sa te bukura jane gjerat kur jam prane teje...........
do mendoj se sa shume kam qare per ty
do mendoj se gjithcka e ka nje te keqe e nje e keqe e ka nje te mire..............
do mendoj se sa e bukur eshte jeta.. kur ne te ben pjese ti.............

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:14

me vret largesia jote.... tregoj gjendjen time
shpirterore....jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me
ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje....Je shume
larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne
cdo moment .Ne ke cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga
trishtimi i mungeses tende.....Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne
cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka
pikturuar ty.Sa me mungon....Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem
rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka
marre malli per ty ....te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri
syt e tu... te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.... Cdo
nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty
brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty....Cdo nate sa here te
shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh TI

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:14

Zemer!

Sa bukur kur ti je
prane meje, kaq i paarritshem, i pazevendesueshem! Sa emocion kur me
sheh ne sy edhe pse buzet nuk flasin une e kuptoj qe ne ate shikim ka
deshire, dashuri, ndjenje, mall!
Shpirt! Me dritheron kur me prek aq
embel me duart e tua, aty eshte fillimi i botes se pafund, ne ate cast
gjithcka nuk ekziston me, vetem une dhe ti ne qiellin e shtate! Oh
zemer ti me puth si engjell!

Zemer dua te te them se cdo gje
merr forme kur ti je prane meje, dua te te them sa i rendesishem je per
mua, i nevojshem ne jeten time, i domosdoshem per shpirtin tim!
Ah... zemer sa shume gjera me duhet te te them por e di qe as lapsi as letra nuk do mjaftonin!
Shpirt! Zemer! Yll! Diell qe me ndricon! Ajer qe marr fryme! Ti me jep jete! Me mbush me Gjithesi! Thesari im! TE DUA!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:14

Përsr sonde yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesën tande e ndjejn..??
Të lutem mendo pak në mua..
Dhe ne zemrën tënde ruaj një vend për mua !!

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit nese kerkon trupin
I thoni se eshte mykur nese kerkon
Shpirtin i thoni se pushon diku
Nthellsi te tokes nese kerkon
Syt emi i thoni se nga lotet
U verbua

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:14

Kur flas me heshtjen
ajo flet me ty
tani mesova te degjoj mes heshtjes!
Dhe levizja me e vogel me vret koken
dua heshtjen mbi te gjitha.
Ajo me jep lajmin se je i pikelluar
c'te mundon, do me thuash..?
Ehhh.. e kam te qarte
nuk isha une ajo qe te mallkova
ishte mosha, ishte koha!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:15

HESHTJE E ZHURSHME

Pres pergjigjeje!
Edhe pse pyetje nuk kam bere.
Vendi vend sme zihet,
kot pres dicka, e as vet cka pres nuk di...!

Sillem pshtillem brenda vetes,
me fjal ta shpjegoj kete gjendje s’di
S’me rrihet, s’me dilet, s’me hahet, s’me pihet
Rreth e rrotull shof, gje qe me mungon nuk vrehet.
A thua valle! Me mungon dicka, qe nuk duhet te me mungoj

S’di pse te me vijn ne mendje, mendime qe nuk duhet.
S’di pse mendoj te them, dicka qe nuk thuhet.
S’di pse endrrat me shfaqen edhe kur syt i kam hapur.
S’di pse kur e di peshen time, pse valle n’kete deg te holl jam kapur.

A thua valle vet jeta qenka kjo?!
Te ofron dicka qe nuk mund ta kesh...
Ta merr ate qe me se shumti te bene me qesh.
Me vaj ta then buzqeshjen, me gaz ta ndal lotin
Po po vet jeta qenka kjo , prandaj ne duhet ta besojm Zotin.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:15

''Poezi e flakur''

Jam nje poezi qe loton,
vetem nje shpirt me adhuron,
vetem nje zemer me don,
sepse ajo me shume se une vajton!
Ai shpirt me krijon,
vetem syri i tij me lexon,
vetem ai me kupton
dhe fjalet e mia i duron.
Vetem ai shpirt keshtu me pranon
dite e nate me kujton
edhe kur fleta me mallkon
ai bashk me mua loton!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:15

''S'me rreh zemra''

Bertas po s'me degjojne.
Ka shume drite po s'me shikojne.
Zemra s'me rreh por fryme marr.
Jam i vdekur apo jame i gjalle.

Asnje ndjenje perbrenda s'kam.
Jam i humbur apo jam i marre!
Nje ylle me eshte bere opsesion,
ai yll nuk ndricon,vazhdon te shuhet!

Vazhdoj te eci por eshte shume terr!
Jam thjesht pa shprese,apo jam ne ferr!
Asgje nuk shoh,asgje nuk ndjej,
asnje nuk dua,asnje nuk urrej.

Ku eshte hena sonte,pse nuk ndricon.
Pse sonte syri im nuk loton?
Si ta nxjerr kete ankth qe me pervelon?
Eshte zemra ime,jo hena,ajo qe mungon!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:16

ZJARR

Çdo gjë kalon,por kujtimet mbesin
Gjithçka mund të falësh,por fjala nuk harrohet,
Kujtimet i marim me vete edhe kur të vdesim
Sepse plaga e shpirtit leht jo nuk shërohet.

Në zemër kam një hall,më është ndezur një zjarr
Për ty ndjej shum mall.

Një zjarr që u ndez nga ti,e më nuk do të shuhet
Zjarr që më djeg çdo ditë,por në zemër ruhet,
Zjarr që më përvëlon,e shërim nuk gjeta
Akoma zemrës i thot se ti ishe e vërteta.

Në zemër kam një hall,më është ndezur një zjarr
Për ty ndjej shum mall.

Këtë zjarr nuk ka mjek që e shëron
Zjarrin e zemrës time vetëm ti e largon,
Por ti je shum larg,nga ti nuk kam shpres
Ndaj i drejtohem Zotit,para se të vdes.

TI o i Plotëfuqishëm,të lutem më ndihmo
Këtë shpirtin tim,të lutem ma shëro,
Të lutem Zoti im,mua më udhëzo
Në rrugën e drejt mua më drejto,
Zjarrin që është ndezur,vetëm ti ma shuaj
Pjesën tjetër të jetës mos më ler të vuaj.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:16

Lotet tane.

I bashkojm lotet
ndoshta dashurija
e jone
dote jete reale dhe e paster.

I bashkojm lotet
e ndoshta
dhembja e jone
dote jete e njejte.

I bashkojm lotet
e ndoshta
lotet tane i falin gabimet
e pranohen pendimet.

I bashkojm lotet
e ndoshta ty
s do te shoh me
se ni gabim na shkatroj.

I bashkojm lotet
e ndoshta
duart s dote lidhen me
ne perqafim si kuror

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:16

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron…
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen…
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon…
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet…
Serish heshta mbreteron…
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
” Te kam enderruar,”
nje ze tingellon
dhe… serish heshtja mbreteron

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Alberti prej Tue 29 Dec 2009 - 14:17

Te kam dashur dhe te dua.jeta eshte fat por fati sish me mua.trishtim kam ne zemer qe smund te luftoj,dhe pse me ke lenduar JET TE LUMTUR TE UROJ..
Dy zemra te arta,dy zemra te zjarta,e duan njeri tjetrin edhe pse jane te largeta,ditet po kalojn e muaji po afrohet presin njera-tjetra te bashkohen!!!
kur ti te me kerkosh me sdo me gjesh se te vendi qe me shifje un me zdo jem do kujtosh me mall dhe lot syt e mi do tet mungoj nje vajz si un dhe do qash e uresh veten ne vetmi
E kam frikë të mbes në vetmi se të dua dhe ti atë e di.Dhe nëse ty stë kam këtu atëherë nuk mundem më me jetu!
Ne nje saksi ndodhi nje qudi ne vend te trandofileve qeli nje dashuri sa lulet i ka mbjellur dhe te gjitha kan arom por lulja me e bukur esht dashuria jone.
Me ler mua nje nat te flej me ty,te tregoj per jeten time,ta ledhatoj trupin tend ne heshtje,te ti puth buzet e tua dhe ateher kur ne jet nuk do flejsh pa mua.
Tani ndoshta flen por unë kam një lutje qe te kesh gjum të ëmbel ta dhuroj nje puthje.Kur ti te zgjohesh te ti një letër vjen ne brendi te letres puthjen ti e gjen!
Sa yje ka qelli smundesh me i numru,sa te dua une e dashur s’mundesh me besu..
nje akull i fort buzet mi ka ngri vetem ti e dashur mundesh me mi shkri
një diell na ngroh,një shi na lagë,dua të të puth por te kam shum largë
unazen etjeter kujt ne gisht po e mbaj sa her qe e shoh,me mall per ty qaj
nuk e di sa te du sa me ka mor malli po te ishe i vdekur do te nxjerrja nga varri
Ne gjum une kur rash ne ender te pash prej gjumit u ngrita a dashur bertita
Ka me lujt lojen tende ashtu qysh ti don se e di qe ne fund fiton qaj qe duron!
te them te dua eshte pak te fal zemren e ke hak me mir te verteten te dua per gjith jeten
Nese yll te duket vetja dhe me te krenohesh dije se un jAM qielli nga i cili mund te rrezohesh
te dua te dua......nese sme beson pyete zemren time ajo te tregon..

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:33

poezi "Ata sy "..... Ne-syt-e-tu-150x150
Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi "Ata sy "..... Empty Re: poezi "Ata sy ".....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi