Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

2 posters

Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:10

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:10

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.

Kjo nuk eshte thjesht shkrim por eshte e verteta
Eshte diqka qe se dija por ma mesoi jeta
I mesova te gjitha kur mu shfaqe ti
Jam njeriu me i lumtur tjeter asgje nuk di

Rob ne val te oqeanit qe me shpejtesi me rrembeu
Ma mori zemren por nuk ma theu
Per mua ky oqean ishte dhunti
Sepse oqeani ishe ti

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:10

Se do me hysh ne zemer
Kurre jo se mendova
Te njoha thjeshte Ne emer
Dhe emrin sta harrova
Se di sa Te Dua
Se di sa Me Do
Se di sa me njeh mua
Se di sa te njoh
S'di asgje per Ty
Asgje sdua te di
Te Dua sic te shoh
Te Dua sic te njoh
Asgje sdua te di
Cdo gje do bej per Ty
Qe mos te humbase Kjo Dashuri
Mendova te rrime bashke Te Dy .

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:10

Ndonjeher!!

Ndonjeher ndalem, aty ku jam dhe mendoj..
Shikoj per rreth, po shum gjera si kuptoj..
Mundohem, mundohem sa qe skam fuqi..
Po prap e shoh, s`eshte afer syve te mi..

Pyes veten time, pyes shum..
Po te arri ne pergjigje, se di a ka fund..
Mundohem nga shum miq, e shok te mi..
Po njejt sikur un! nuk e kuptoj, pse asnje nuk e di..

Se di, se di deri kur kshu dot vazhdoj..
Po kam besim se nje dit ket pergjigje diku do ta takoj..
Ndoshta dhe shum dot duhet te pres..
Po me pa durim pres, se per mua kjo dot jet fest..

Dot ndjehem shum mir, ateher kur ket do ta di..
Pasi kjo per mua sjell lumturi..
Dot jet shum me let per mua..
Kur Ndonjeher ket do ta di..

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:11

Tkam larg..
Prej mallit zemra dridhet,
mezi pres te te shoh
e te puthi fort,
kohen qe e kem te caktuar
mos ta lem te na shkoj kot...
Te dua me shum se jeten
për ty kaloj net pa gjum
pse te kam aq larg
e te dua aq shum...
Cdo dit e Cdo nat
i mungon zemres sime
a thua kur do te vij ajo
dit e bekur,ku do te zgjohem
te perqafuar e sdo te kem
me mall për ty...
(mbi largesi triumfon
dashuria
e ajo është ndjenj e fort
)

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:11

Kur i mbylli sytë
e ndjej se të kam pranë...
Kur jam në gjumë,
të ëndërroj o xhan...

Zgjohem me ndjenjën
që kam për ty...
Ndjehem shumë mirë
edhe pse s’të shoh me sy...

Bota rrënohet
kur s’ta ndëgjoj zërin!
Bëhem e padurueshme
s’e duroj dot asnjërin...

Kot mundohen
me’m qetësu...
Dashuria
më ka tjetërsu...

Jam komplete
vetëm atëherë,
kur ti o shpirtë
t’më qëndrosh afër përherë.

Të lutem
mos më keqkupto,
edhe shumë
mos më paragjyko.

Ndjehem kështu
sepse të dua...
Dhe në çdo moment
dua t’jesh me mua.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:11

Ne oret e hershme gjumi me del
Mendja vetem tek ti me shkon
Duke pritur qe sot ty te te takoj
Te shoh ne fotografi duke buzqeshur..
E syri i bukur duke te shendrit…
Oret kalojn e ti nuk dukesh akund
Ne nje cast me shfaqet imazhi yt
Te prita duke buzeqeshur e me plot dashuri
Te thash du qe sa me shpejt te jem i bashkuar me ty
Ma ktheve met mir,
E u lutemi te dy
Qe t`na plotesohet kjo deshir..
Oret kalojn e biseda skishte mbarim
E kujtoj fjalen qe ma the:
Te Dua!! Shpirti Im!!
Zemra me buzqesh e loti me pikon
Nga fjalet e embla te tua, qe zemren pesh ma cojn
Ne mes te dtes, ateher kur gjithcka po leviz..
Ateher kur zerin tend te bukur e imagjinoj..
Dal ne ballkon, ulem e mendoj..
Shoh shiun qe pa ndal po rrjedh
E te njejten koh i shoh lotet qe rrjedhin nga syt e mi..
Marr lapsin dhe filloj per ty te shkruaj
E per ty te mendoj
Shoh qillin dhe shiun,
E zemra per ty me vajton,
A thua dot vij dita qe te te takoj?
A thua dot perkedhel flokun tend te shendritshem??
E dot puth Buzet e tua te embla
Nuk e di, as nuk e kuptoj, pse kshu po ndodh
E tash jam vet, prap ne mendime po tretem
Dal eci neper rrug e shoh mos te takoj diku
Pres qe nje thirrje te me cosh, e zemren te me pushosh..
Se di se kuptoj deri kur keshu dot vazhdoj,
Dot iki dot largohem, dot tretem diku
Po prap dije qe ty dot takoj gjithsesi
Te kam dhen fjal, e te kam dhen bes
Qe nga ti kurr nuk ndahem deri sa te vdes
C`fardo qe te me ndodh, c`fardo qe te me gjej
Po prap ne zemren time vetem ty te ndjej
Ket ta kam then qe ne fillim
Per mua je e vetmja vajz qe ta kam falur dashurin
Dot vazhdoj, i njejti te mbetem, deri ne fund te kesaj bote..
Vete kur dot jemi bashk dot shijoj lumturin e ksaj bote.
Mos harro fjalen qe ta kam treguar. e ta kam then qe ne fillim
Per mua, vetem ti “ Je Jeta Ime “ dhe ket ti shum mir e din.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:12

Që nga dita kur jemi taku...
Shumë kohë ka kalu...
Por sa më duket
më pyet mu...

Ai moment
është i freskët edhe tani!
Por as nuk dyshoj
që do zbehët asesi!

Ishe përrallore
me atë fustan të kuq!
As nuk dyshoje
që zemrën ma bëje prush...

Më ke mahnitë
me bukuri!!!!
Por edhe me sjelljen
që e tregoje ti...

Menjëherë zemrën
ma pushtove!
Si magnet
më përvetësove!

Më është dashtë
kohë më t’bindë...
Por s’jam pishman
që t’kom pritë!

Ma bën ditën
një minutë!
Më duket sikur sot
t’kom njoftë!

Shpesh më duket
sikur tërë jetën t’njoh!
Një ditë mos me t’pa ty?
Më kaplon frika
sikur më s’do t’shoh me sy!

Tërë jetën do t’mundohem
me të tregu...
Që jeta ime nuk ka kuptim
nëse ti nuk je me mu...

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:12

Buzqeshja jote me thot te dua..
Shikimi yt me tregon se smun pa mua..
Si qershi ishin buzet e tua..
i prita e i prita qe tme puthin mua..
Ti me bërë Zemren shkrum..
Dua qe tme thuash Te Dua shum..
Ne boten te humber dhe pa shpres..
Sa shum deshta qe te vdes..
Kur e gjeta ENGJELLUSHEN qe e kerkova..
Vdekjen me një her e harrova..
Perqafimi yt me jep ngrohtesi..
Tash pe sho qe esht dashuri..
Vetem një nga mendja sme hiqet..
Zemra jote për mu a po diqet?
Qfar mendim ke për mua?
Cka ndjen ti me te vertet për mua?
Dua qe tma tregojsh te verteten..
Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
Pa syt e buzet e tua jam i humbur..
Kjo dashuria jon esht shum e bukur..

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:13

M’ka marrë malli
afër me t’pas...
Dashuria ime
eja tash...

Me sy të përlotur,
pres ardhjën tënde...
T’kam n’zemër
dhe n’mëndje...

Je kuptimi
i jetës sime...
Të dua pranë
Engjëllusha ime...

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:13

Syri në çdo moment
dëshiron me t’pa...
Dora sms
të shkruan pa nda...

Zemra të ndjen...
Mendja të kujton...
Formulën ”Të dua vetëm ty.”
Gjithnjë e zbaton.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:13

s$______________s _ ____Ah kjo Zemra ime
______________.s$$_____________s$______ sa shum që të don
_____________s$$$?______s_____s$³ ______nga malli për ty
___________.s$$$___ __.s$,___s$$³_______ e shef si po eksplodon
__________s$$$$³______.s$___.$$³
_____,____$$$$$.______s$³____³$________Pse kjo Zemra ime
_____$___$$$$$$s_____s$³_____³,______ _kërkon dashuri prej teje?
____s$___³$$$$$$$s___$$$,______..____ _të lutem kthehu përsëri
____$$____³$$$$$$s.__³$$s_____,,_______dhe rri përgjithmon pran meje!
_____³$.____³$$$$$$$s_.s$$$_
____`$$.____³$$$$$$$_$$$$___s³_
_____³$$s____³$$$$$$s$$$³__s$³_________Te dashurova une ty
______³$$s____$$$$$s$$$$`__s$$_________pa të njohur kush ishe
___s.__$$$$___s$$$$$$$$³_.s$$___________kur degjoja zerin tend
___$$_s$$$$..s$$$$$$$$$$$$$$³_________-_gjithe trupin me dridhej,
___s$.s$$$$s$$$$$$$$$$$$$$$$_
__s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$³__________mendoja se me doje
_s$$$ssss$$$$$$$$$$ssss$$$s_________---dhe u zhyta thelle ne mendime
_$s§§§§§§§§§s$$$$s§§§§§§§§§$$________kurre nuk me shkoj mendja
³§§§§§§§§§§§§§s$s§§§§§§§§§§§§§³________po talleshe me zemren time
§§§§§§§§§§§§§§§s§§§§§§§§§§§§§§_
³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_ _________E shikoj hënën
_³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________që bën drit në maje të qiellit,
__³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³___________besom o vajz te lutem
___³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________ti mi more edhe rrezet e diellit.
_____³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_
_______³§§§§§§§§§§§§§§§³______________I kujtoj fjalet ne chat
_________³§§§§§§§§§§§³_______________që ti mi shkrove
____________³§§§§§³_________________e pyes vetveten
______________³§³_____________________pse më harrove?

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:14

$$$$$$$$$$______$ $$$$$$________Sa zemra i kalova
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$ $$$$$$$$_______asnje se pranova
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______kur ti mu me shkrove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______magji me leshove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$_______u munova me ik
________$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$_________ti dole mem prite
___________$$$$$$$$$$$$ $$$$$____________spata ka me shku
_____________$$$$$$$$$$ $$$______________vetem me u dashuruar
________________$$$$$$$ _________________
___$$$___$$$______$$$__ ____$$$___$$$_____Eja po te lutem
__$$$$$_$$$$$__________ ___$$$$$_$$$$$____ mos me le ne vetmi
__$$$$$$$$$$$__________ ___$$$$$$$$$$$____ Se Zemra nuk don
____$$$$$$$____________ _____$$$$$$$______tjeter por vetem TY..
______$$$______________ _______$$$________
_______$_______________ ________$_________ Me thuaj te dua ti
_______________________ __________________ qe te vdes me ate Dashuri

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:14

______*TE*DUAA*__________*TE*DUAA*_____Të du zemër me gjith shpirt.
.____*DUA*____*TEE*_____*DUA*____*TEE*_____Se pa ty nuk shof drit
.__*TEE*_______*DUA*_*TEE*_________*DUA*____S' shof asgjë me të vërtet
._*DUAA*___________*DUA*___________*TEE*____Pa ty jeta nuk është jet
._*TEE*_____Ty___PËR__GJITHMONË ____*DUA*____Të don zemra të thërret
.__*DUA*________DO_TE_JESH________*TEE*____
.___*TEE*______NE_ZEMRËN________ *DUA*____Paty jeta më ndryshon
._____*DUA*_____TIME___________*TEE*____Paty zemra nuk jeton
._______*TEE*_______________*DUA*____Patu dita më bëhet terr.
._________*DUA*___________*TEE*____Paty jeta nuk ka vler
.___________*TEE*________*DUA*____
._____________*DUA*____*TEE*____Se paty jet nuk kam
._______________*TE**DUA*____E mety të gjitha i'kam
._________________*DUA*_____ Je i imi të kam gjan
._________________.:Loqk..____Brenda nzëmër ty të kam

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:15

E Pyes Zemren
Qka Don Tash
Ajo Pergjigjet !

________$$$$$$$$______$$$$$$$$$_________
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$_______
_____$$$$$$$$DUA$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$ME$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$$$PLAS$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_______
________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_________
___________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________
_____________$$$$$$$$$$$$$______________
________________$$$$$$$_________________
_________________$$$$$__________________
__________________$$$___________________
___________________$____________________
Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je nje djell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afer nuk te kam!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:15

Naten e mir, shpirti im,
po ta them me zemerim.
naten e mir e fli rehat
un ketu jam vetem ne shtrat..

Ne kte shtrat ku sme ze gjumi
ah kte jet, e marte lumi
se pa ty spo me ze gjumi...

Ah kjo jet, qofte e mallkuar
se ti prap me ke harruar
ah kjo nat si spo kalon
mendja veq tek ti me shkon!!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:16

lot,, kujtime!!! pishtare i djegur!!ne enderrat rri heshtur,
nje imazh i vdekur nje vuatje e thelle qe nuk ka te sosur
nje zemer qe gjendet gjysem ne jete dhe gjysem e varrosur.
mes vdekjes dhe ferrit sdi ke zgjeth,,
meshires..a...faljes fatin ku ta hedh..
qfare faj bera as vete nuk e di..
qe jeta me denoj te pasuren

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:16

SHKO DALLENDYSHE.........

udha e mbare se erdhe pranvera
shko,dallendyshe tu fluturuar,
perj miserit ne dhena tjera.
fusha e male tue kerkue,
n`shqipni shko,pra,fluturim,
shko ne tirane e ne prishtine,
se atje eshte vendi im..

shendet prej meje te ju falesh,
asaje shtepie ku kam lidur
me ata vende te perfalesh
ku kam shkue kohen ere
atje,,shko pra.fluturim..
te fala atedheut dhe vendit tim.........

me ato male me ata toka
me ata fusha me ata kodra
me ata porrej,rreth te perfalshem
tue kullue etje te ndalesh,
tue kendue me embelsim
te fala dhe shendet vendit tim.........

tu mundesha dhe une me fluturue,
ndoshta dhe une me unis me ty
ndoshta ne prishtine me ndalue ne tiran me qendru
eme prap ata vende me syyyy
por.....ty.....shko,,,,,,,atje.........fluturim
dhe atje qajma fatin tim........ se une jam ne mergym.........!!!!!!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:16

VEND I DASHUR........
ku une leva.........
sa her me malle te kujtoj......
kurr si sot dashni nuk ndjeve 28 29 nentori
shum shqiperi te madhe une ty te deshiroj


shpesh kujtimet me shkojne te shpia
ku me malle e shkush femirine .....
zemren krejt ma ngrin dashuria,,,,,,,
e prej mallit brenda po me zine..


ah,,,,ate voter kure kujtoj,,
ku rreth saje une jam rrethuar........
dy tre pika lot i leshova....
ktu nkete vend ku jam mergu.!!!!


kure me thelle jam ne mendime
e mjerimin kam kujtu,....
trubull trubull qpata gezime..........
zemra fare mu coptuar shpirtin shum kam lenduar ,,,,

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:16

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam e trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:17

`````````lot``````````
nga syri lot nuk pikon me
nga zemra gjak nuk po qarkullon

loti trupin ma ka thare
zemra shpirtin e ka ndare,,,

buza kurr nuk arriti kenaqesine
ndjenja kurr se la vetmine

veq kujtimi ........
tash me ka mbet
jeto ty se une ajm me ne jet........

veq nje gje te le porosi......
te mos me ledosh ne shoqeri!!!!!!!!!!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:17

ISHTE DITE E BUKUR........
ISHTE MREKULLI.........
ISHTE GEZIM I MADH....
ISHTE KENAQESI.....

KRIJOVE BESIM...
ME RINGJALLE SHPIRTIN TIM....
ME DHEE SHPRES PER JETEN....
ME LEJO TE THEM TE VERTET.....

ME LOTE NE SY PO ECI NE VAZHDIM...
PERSE MOR ZOT ME MALLKON FATIN TIM...
MOS BEJ SHKELJE NE PREMTIMET E TUA ...
SE VQE `xx`ESHTE JETA PER MUA......

NESE TRADHETON PERMTIMET ETUA..
FAL ``xx`` DHE MEREM MUA....

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:17

LE TE DIGJET SHPIRTI..
LE TE QAJE KJO ZEMER ..
LE TE SHKRIHET TRUPI..
SE SKKA ME JET TJETER..

ERDHE NE JETEN TIME ,,,,,
DHE TE PRENOVA ,,,,,,,,
ME THE SYNOOOOO,,,
DHE UNE TE DASHUROVA----

ZEMER STE GENJE ,,,
AS NUK JANE PREMTIME ,,,,,,
PO TE FALE DASHURINE ,,
QE NDJENE ZEMRA IME...............

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:18

E cmendur

Me thane se jam e cmendur
E cmendur se ndjej dashuri
Me thone se jam e cmendur
Se mall ndjej te shkruaj ezi
E cmendur me thone se jam
Se besoj tek ti
Se fjalet e tua jane te kota
Jane fare pa dashuri
Ohh e cmendur un jam
Se besoj tek ti
Se te dashuroj pa hile
Valle kjo quhet cmenduri ?

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:18

Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s’të harroj!

Një ditë Zoti po mendonte,
diqka zemrës time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.

Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!

Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:19

NDOSHTA JETA...

Dhëmbja më thotë
se përherë do të mbetesh
vetëm një ëndërr për mua
vetëm një shpresë
një lotë
që ti nuk deshe
të ndalësh dotë.
Dhe këtë që ti ndeze në mua
këtë shkëndijë
nuk mund ta shuaj asgjë
as loti i njomë
as dhëmbja e madhe
as ky largim
mund ta shuash vetëm ti...
Për mua përherë do të mbetësh
ai... që ishe
edhe pse dje të njoha
që të dua sot
ngase zemrën time të zbrazur
ti e mbushe plotë...
Vetminë s'mund ta heq
as dhëmbjen s'mund ta ndalë
shpresat s'do të pushojnë
as me kohën
argësinë
atyre u mbetet të bëjnë ballë...
Atëherë desha të ta them
vetëm të vërtetën që mësova
se me ty...
një minutë do të thotë
më tepër se një jetesë
pa dhëmbje e lotë
e plotë shpresë...
Dua të ta them
për mua mos u brengos
ndoshta jeta do t'më do
edhe mua një ditë
ndoshta...!?

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:19

ZEMËRIMI YT"

Si diçka normale mbi mu i lëshon fjalët
harron se në shpirt ato fort më vrasin
fjala ik si lumi... kurrë ajo nuk ndalët
fjalët që lëndojnë... fjalët që bërtasin.


Në gjumin e natës një zë tingëllon
se di pse në zemër vuaj përsëri
ti me zemërimin tënd sa shumë më helmon
sa ndjenja vret në zemër... jo jo ti se di!


Fluturon dhe ngulet thellë në ndjenjën time
fjala e thënë vend i len zemërimit
dhe një natë pa gjumë... një natë me mendim
zemra kur të qetësohet vend si len pendimit

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:19

PER TY

jam nje fragment i kohes tende
qe smu kushtua kurre mua
jam nje nder ato gjera
qe me perbuzje thua si dua
jam yll i zjarrte e i bukur
qe ne qiellin tend s'ekziston
jam nje ender e jotja
qe akoma pa filluar mbaron
jam fjala e pathene nga ti
jam perralle kenge a poeme
gjthcka mund te jem per ty
por kurre......ajo cfare dua te jem!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:19

ËNDËRR E PA ËNDËRRUAR


Ika në gjumë me mendimet tek ti
Mëngjesi më gjeti me sy të hapur,
Zgjata krahët të të përqafoj
Por nuk mundet kush hijen për ta kapur?


Ti ishe veç një hije që mbi kokë më rrin
Dhe pikat e lotit të bien mbi mua,
Unë ta thash me fjalë, ta thash dhe me zemër
Por ti kurrë nuk më the: TË DUA!


Ëndërrat mi prishe, më turbullove zemrën
Tash më nuk di nga vij dhe ku shkoj,
Rrugën e jetës ma trete në pakthim
As ëndërr më nuk di të ëndërroj!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:20

SYTE E MI HAPEN,


GJERE,SI DYERT E MBRETERIS ROMAKE
NE TE HYN VDEKJA E VJETER 20 SHEKUJ
..... NDER VRIMAT E HUNDES TE GJITHA LIGJERATAT E VUAJTJES VDESIN!!!

KOBI IM VDEKJEN E KRISHTIT DO TA MBJELL
E GJERE, EGJATE, E SHTRENGUAR NE PAKUFI...

NE BREGUN E ERRESIRES ME DHEMBE SHKELQEN,

...KERKOJ NJERI ME ZEMER TE PASTERT???
NUK MUND TA GJEJ DOT...
VAZHDOJ PRAP.....

NE ATE RRUGE VEHTES I THEM!!!
SHOH DHE NDEGJOJ ME TEPER SE SA DUHET........

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:20

Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:21

NJE LETER PER TY


ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne Bote...

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:21

Per ty kuptimi jetes sime..

Bie shi jashte ben shume ftohte por per cudi nuk e ndjej sepse prania jote me ngroh me mbush me gezim me ben qe te jem gjalle...hyre shume papritur ne jeten time....nuk e di as vete si dhe pse hyre nuk e dija se do te te doja apo se do ndjeja ndonjehere per ty nje gje te tille...por ja qe ditet kalojne dhe une lidhem cdo cast e me shum me ty...deri sa po behesh pjese e pandashme e jetes time
deri sa pa ty nuk mund te rri dhe keshtu ditet kalon duke te dashur ty..faleminderit per keto dite te bukura..faleminderit per ate qe je...faleminderit per cdo moment dhe kohe qe kalon me mua...faleminderit sepse sa here te shikoj gjithcka ka nje kuptim...faleminderit qe me bene te ndjehem mire...faleminderit qe me bene te ndjehem e sigurt dhe e rendeshishme...faleminderit qe me bene te qesh...faleminderit qe je imi.. faleminderit qe rri me mua...faleminderit qe me duron...faleminderit qe je kaq fantastike...faleminderit qe me bene te lumtur...faleminderit qe me ben te jetoj kete dashuri me sy te hapur...faleminderit qe me do....faleminderit qe hyre ne jeten time...ndoshta mendohet se ne kete moshe nuk e dime ceshte dashuria po a mund te me tregoje dikush emrin e kesaj ndjenje qe ndjej per ty ti qe me ben zemren te rrah me shpejt dhe me ngadale njekohsisht me vjen keq qe nuk je afer meje qe te tregoj sa shume te dua se do te pres e se mezi pres qe te me shterndosh ne krahet e tu e me ne fund te jemi ne te dy e jam e gatshme te pres e te tregoj kuptimin e fjales dashuri ....TE DUA SHUME. ZEMER.....

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:22

Kur të pashë ty

Besoja
se çdo gjë në jetë për mua ishte përsosur,


Besoja
se asgjë nuk më mungonte, derisa nuk të takova ty, derisa nuk preka faqen tënde
të butë si petalet e trëndafilit që të dërgon në botën tjetër me aromën
drithëruese që ka.


Gjithçka
ishte për mua normale, derisa buza ime nuk shijoi një puthje që të bënte me
krahë.


Asgjë
nuk kishte ngjyrë tjetër përveç bardh e zi derisa nuk të takova ty, ti mi dhe
ngjyrat e jetës, së pakufishme, ti mi dhe ëndrrat dhe rrahjet e forta të
dashurisë.


Kur të
pashë ty kuptova se asgjë nuk ishte perfektë pa dashuri në këtë botë, asgjë nuk
ishte normale pa shpirtin binjak.


Dhe kur
të takova kuptova se jeta është më e bukur përtej vetes, kuptova se jeta është
më e bukur kur zemra rrahë për një arsye.


Askush
s’dua të më flas asgjë për dashurin nëse kurrë nuk ka dashuruar, sepse dashuria
më bëri të kuptoj se tani jam në pjekurin e një njeri normal, se tani do të jem
botë e hapur dhe se e di për çka dhe për kë dua të jetojë.


O Zot,
shkëlqesia, mëshira dhe fuqia jote mbretëroftë gjithëmon, të faleminderit për
një gjë kaq përsosur, të faleminderit që krijove dashurinë dhe që më bëre të
kuptoj se kush jam dhe kush dua të jem.gjunjë të bie o Allah i plotfuqishëm, se
ti ishe dritë për njeriun.


Faleminderit
o Zot.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:22

???????
Te te them ri
-e di se do te shkosh
Te shkosh
-nuk mundem te te haroj
Te te haroj
-zemra shum te dashuron
Te dashuroj
-se dashurin time e meriton
E meriton
-se me ben te lumtur
Me ben te lumtur
-po se kupton
Nuk e kopton
-se se dij a me dashuron
Se dij po te dua
- gjithnji po vuaj
Po vuaj
-nga lumturia qe ti me dhuron
Ndoshta un jam ajo
qe nuk te meritoj
te dua mos me haro

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Alberti Thu 14 Jan 2010 - 6:23

Sonte

Te shpresoj para se Dielli
ne perendim te humbe
Te prese para se rrezet e para
kur puthin qiellin
Te kerkoje,Sonte,Neser....
gjithe jeten ne kerkim...per ty
Sonte,Neser e vetmuar..
me Sy tek ti
Flase e thrrase,per ty
Eja Shpirte
Eja me rrezen e para ne mengjese
Eja me ngrohe qdo qelize te trupit tim.
Se edhe kjo eshte jete
Qe qdo kush e kupton
Se ne gjuhen shqipe eshte
Gravue e shkrue ne zemren time
Fjalet TE DUA

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Oct 2014 - 19:02

Zhgënjimi

                                         Si nje lule e vyshkur
                                        Qendroj ne mes te pranveres,
                                        Me ka kapluar etja e uria
                                        Me duket se nuk ka shpetim per mua
                                        Nuk kam shpetim sepse ti me tradhtove
                                        Ma helomove zemren time 
                                        Me more rininë dhe zermres I vure nje gur
                                        Me shkatrrove jeten ne kohen me te mir
                                        Me solle vdekjen ne qastin me te mir
                                        Ehh sa e veshtir qenka te dashurosh

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Oct 2014 - 19:02

Perse nuk me pergjigjesh         

                                   Ku je , pse nuk vjen si qdo here
                                   A thua je tretur ndokund
                                   A po  ndoshta je ne gjum t’perjetshem
                                   Perse hesht kur te therras
                                   T’lutem mos me mundo me…
                                   Sepse me duket se do qmendem
                                   T’lutem veq nje fjal ta thuash
                                   Te di nese je duke me degjuar
                                   E ateher do te le te qet
                                   Edhe pse zemra do te me thyhet
                                   Edhe pse jeta sdo ket me kuptim per mua
                                   T’lutem vetem nje fjal ta thuash
                                   E te shkoj e qet ne boten tjeter
                                   Me kujtimin me te embel per ty .

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares Empty Re: Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi