Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetem per ty! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Vetem per ty!

Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:23

Nëse je i vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s'kisha desht! Vetem per ty! Per%20ty

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:23

Nonjehere haroj te te pershendes,
ndonjeher haroj te ti kthej sms-at,
ndonjeher sms-at e mia nuk aarin tek ti,
por kjo nuk do te thot se te haroj,
vetem te jap shkak te te mungoj.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:23

Ku e cove dashurin qe te dhash?
Bote e pa shpirte,genjeshtar.
Kur une kerkoja pak lumturi,
ti nderin ma shisje ne pazar!
Dhe un te merja te fusja ne gji,
pak ndjenje,pak mirresi te provoje,
dhe ti i terbuar ne krenari,
dashurin per nder gjykoje.
Po tani,c'do me thuash...i marruar,
te ka mbetur vec oluhur e hi,
do provoj nga mbetjet e tua,
te te ngre....
ME DASHURI,DO PROVOJ PERSERI.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:24

Ne vitet shkollore,ne nje dhome te eresuar,
embel bise donin dy te dashuruar,
i beje pyetje vetes,pergjigje ska vall,
ajo qe i bashkon dy zemra,emri si eka?
Si i thon kesaj gjeje,valle,a ka emer,
Kur leshohet buza mbi buz e zemra mbi zemer?
Dy te dashuruarit pergjigje kerkojn,
e zemrat e tyre kthehen e thojn:
ME BUZ MBI BUZ,NDJEJ NJE EMBELSI,
E ZEMER MBI ZEMER,I THOJN DASHURI.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:24

Diten e gjykymit,Zoti ka pyetur:
C'ka ka bere ky? - * Ka vjedh.!... * HIDHENI NE FERR.
Po ky? - *Ka vrare!..... * HIDHENI NE ZJARE.
Po ky tjetri? - * KA DASHURUAR...
OH! LERENI TE SHKRETIN SE QENKA PERVELUAR.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:24

Ti me pyet: A TE PELQEJ? Une te them...JO!
Ti me pyt: A JAM I BUKUR? Une te them JO!
Ti me pyet: A JAM NE ZEMREN TENDE? Une te them JO!
Per se fundi here ti me pyet: NESE SHKOJ A DO QAJE PER MUA?
Per se fundi here une te them JO!
Ti largohesh i merzitur,une te them JO MOS SHKO...
UNE NUK TE PELQEJ...POR TE DUA!
TI PER MUA NUK JE I BUKUR...POR JE I MREKULLUESHEM!
TI NUK JE NE ZEMREN TIME...POR JE ZEMRA IME!
>> UNE NUK DO QAJA PER TY...POR DO VDISJA QE TANI

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:24

Dashuria nuk pyet KUSH JE TI?
Ajo vetem thote JE I IMI!
Dashuria nuk pyet NGA JE?
Ajo vetem thot: JETON NE ZEMREN TIME!
Dashuria nuk pyet C'KA BENE?
Ajo vetem thot: E BENE ZEMREN TIME TE LUMTUR!
Dashuria nuk pyet PSE JE LARGE MEJE?
Ajo vetem thot: JE GJITHMON ME MUA!
Dashuria nuk pyet: A ME DON MUA?
Ajo gjithmon thot: UNË TE DUA...!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:25

SHKO


Shko,se dikush tjeter te pret.
Shko,se nje zemer tjeter te theret.
Shko,e me le vetem te vuaj.
Shko,sepse Zoti keshtu e paska shkruar.
Shko,e me le vetem te qaj.
Shko,sepse ti nuk ke faj.
Shko,buzeqeshi dikuj tjeter.
Ndersa une do te digjem e tretem.
Shko,se etille eshte kjo bot.
Shko,e mos derdh asnje lot.
Shko,e prap me duaj.
Shko,por LAMTUMIR mos me thuaj!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:25

Si pije freskuese shpirtin ma freskon,
ti je nje mesazh qe me relakson,
je si kredit qe pa ty nuk bon,
ne kete kohe te sodit je si telefon.
Une digjem per ty sikur per cigare,
Pasha nji Zote s'jam ka boj hajgare,
sikur autobusin ty te kisha prite,
je si ferari,qejf ki me vozit,
me ty kisha nejt 24 ore,
sikur msn ty t'kisha perdor,
sikur makiato t'kisha porosit,
tet kisha dashte shume e me shum nuk isha merzit,
se jeta pa ty do te ishte monoton,
sikur midis dimrit me flet pa jargon.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:25

Ëmbëlsi e jetës është dashuria,
dashuria është ndjenja që unë e kam për ty,
kurse ngurtësimi e zemrës e zbutë modestia,
prandaj jam modest në dashuri per ty.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:25

C'do nate mbeshtetem me lote,
te desha dhe te dua,por si duket kote,
aspak nuk ndjehem mire,c'do dite e kam te veshtir,
e lodhur nga vuajtjet,nuk dua te jetoj,
se ata syte e tu nuk mund t'i haroj,
qe te jetoj,nuk ka me shpres,
dua ti mbylli syte dhe dua te vdese.
A mundet dikush te me ndihmoj?
A e din dikush se sa veshtir jetoj?!
A ekuptoni se dashuria e tij po me mbyt ngadal!?
Ai do jeten te ma mar!
Nuk e ndjej me as zemren si me reh...
C'DOKUSH ME KEQARDHJE PO ME SHEH !...

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:25

EMRI YTE


Nje dite te nxehte vere,buze detit kalova,
mbi reren e lagur,emri tend e shkrova,
por ja valet e detit,si perbindesh u hodhen,
emrin tend te dashur,erdhen e ma moren.


Perseri kete emer e shkrova ne flete,
pa pritur fryu erra,
e ma mori me te shpejt.


Emri tende te bukur,
e shkrova ne zemer,
por ja xhelozia e largoi ate emer.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:26

SI HIJE E NATES

Zemer boll durova,zemer boll prita,
te te doja ndoshta nuk dita,
se di pse nuk eci lidhja jon,
me the lamtumire pergjithmon,
edhe pse te ndjej,vend ne zemren tende z'gjej,
e di qe me do dhe s'me ke haruar,
vec ta dish i lumtur z'do te jesh,
me kedo qe ta kesh.
SE SI HIJE E NATES,NE MES TE QETSIS,
disa fjale ne vesh do te pershperis,
ti vertet qesh e jeton me diken qe s'te takon,
por dije nuk eshte ajo qe dashurin tende e meritton.
Kujto dikend qe shume te ka dashur,
edhe pse e varfur ka shpirtin e pasur,
lot i saj dete,oqean i derdhur,vec per ty,
shpresa e saj e pa vdekur per te qene te dy.
Noshta i habitur pyet:
C'eshte ky ze qe te ndjek ne jete?
Ateher une te them: Eshte zeri i shpirtit tim,
qe edhe ne boten tjeter nuk prehet i qete.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Alberti prej Wed 13 Jan 2010 - 11:26

DESHIRA IME

Ah,sa deshir kam castin kur te vdes,
i fundit qe te shoh i dashur ti te jesh,
ne syt e mi te mbetesh,imazhin tend te mar,
te pata per se gjalli,
tani imazhin tend te kem nen varr.

Por mos vendos ti lule,mos me sille kuror,
vec ledhatoje varrin me dorene gjore,
gelltite gojsherimin qe vjen te buza,ngec,
e si per se gjalli,thirme..thirme...qengj.


Dhe do ndegjosh bilbilin te shtegu aty prane,
te kendoj trishtuar per dashurin tone te pare,
por s'eshte zogu qe nis kendon te hija,
ESHTE SHPIRTI IM,TE PUTHURAT E MIA

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:03

Pendimi
 
                Qdo njeri gjat jetes se tij ben gabime
                        Por gabimet falen nese pendohesh sinqerisht
                        Te gabosh njehere meson te mos gabosh me
                        Por te vazhdosh te besh mekate e nuk ka pendim
                        Denohesh ne nje errsir tperjetshme
                        Erresir kjo qe nuk dritë ne asnjeren nga kater anët
                        Pendimi per gabimet qe bejm ne
                        Eshte rruga me e ndrtishme
                        Rruga drejt dashuris e lumturis
                        Prandaj ne mesojm nga gabimet
                        Dhe qeshte me e mira kur kerkojm te falur
                        Ateher gjejm nje ngushllim te vazhdojm perpara
                        Qe te jetojm te qet nga e kaluara 
                         Mos vuaj per ate qe ke bere por per ate qe te prêt
                         Nese nuk je penduar asnjeher

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:03

Pytje pa pergjigje                 

                           Ehhh, sa e veshtir eshte nganjeher jeta
                           Shpeshhere pendohemi qe kemi lindur
                           Ka shum pytje qe me mundojn
                           E askund nuk mund t’gjej pergjigje
                           Pse sot jam ndoshta neser sdo jem
                           A thua pse?
                           Pse sot buzeqesha a thua do te buzeqesh me ?
                           Pse kjo bot kaq misterioze eshte?
                           Pse jeta eshte e fsheht e perplot befasira ?
                           A do te vij koha kur un do t’gjej pergjigje?
                           E sdo me mundojn me keto pytje
                           Te shumta qe ja bej vetes
                           Dua ta di se qdo me sjell kjo jet misterioze
                           Dua te di sa do te zgjas buzeqeshja ime
                           Dua te zbuloj misterin e botes
                           Qe te mos ket me te papritura
                           Qe te zbuloj te sekretin e jetes
                            Dhe te mos shpresoj me ne  endrra
                           Qe ne te ardhmen te jem un e jo iluzionet e mia…

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:03

Pytje pa pergjigje                 

                           Ehhh, sa e veshtir eshte nganjeher jeta
                           Shpeshhere pendohemi qe kemi lindur
                           Ka shum pytje qe me mundojn
                           E askund nuk mund t’gjej pergjigje
                           Pse sot jam ndoshta neser sdo jem
                           A thua pse?
                           Pse sot buzeqesha a thua do te buzeqesh me ?
                           Pse kjo bot kaq misterioze eshte?
                           Pse jeta eshte e fsheht e perplot befasira ?
                           A do te vij koha kur un do t’gjej pergjigje?
                           E sdo me mundojn me keto pytje
                           Te shumta qe ja bej vetes
                           Dua ta di se qdo me sjell kjo jet misterioze
                           Dua te di sa do te zgjas buzeqeshja ime
                           Dua te zbuloj misterin e botes
                           Qe te mos ket me te papritura
                           Qe te zbuloj te sekretin e jetes
                            Dhe te mos shpresoj me ne  endrra
                           Qe ne te ardhmen te jem un e jo iluzionet e mia…

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:03

Leter pa emer

                        E  ulur ne deg te pemes
                                    Era fryen me lehtesi
                                    E zhytur ne mendime te thella
                                    E kisha humbur mendjen
                                    Por  se di se ku ?
                                    Diqka me ndaloi ate fluturim t’kendeshem
                                    Ishte nje leter ne doren time
                                    Nuk e di se si me erdhi ajo leter ne duar
                                    Dhe nga kureshtja e shfletova ngadalë
                                    Ne te ishte vizatuar nje lule dhe shkruar nje poezi
                                    Ishte letra me e mir qe kam marr ndonjeher
                                    Por nuk dija nga ishte ajo!?, nuk kishte emer
                                    E une ende e mbaj ate leter duke shpresuar
                                    Qe nje dit te zbuloj nga ishte qe te mos mbetet
                                     Anonim nese ishte per mua

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetem per ty! Empty Re: Vetem per ty!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi