Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Ne tryeze me Ramen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Ne tryeze me Ramen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berisha: Ne tryeze me Ramen

Shko poshtë

Berisha: Ne tryeze me Ramen Empty Berisha: Ne tryeze me Ramen

Mesazh nga Binni Fri 29 Jan 2010 - 11:19

Berisha: Ne tryeze me Ramen Berisha-statusi

Nje dite pas rezolutes se Keshillit te Europes, kryeministri Sali Berisha ftoi liderin e opozites Edi Rama te nderprese bojkotin dhe te vendosin dialogun menjehere ne parlament me ngritjen e komisionit hetimor parlamentar per zgjedhjet. (UPDATE)

Duke iu referuar disa here rezolutes, e cila e vendos hetimin e zgjedhjeve brenda kornizes kushtetuese, kryeministri Berisha beri te qarte se objekt i hetimit nuk mund te jete hapja e kutive dhe rinumerimi i votave.

“Mendoj se eshte bere universalisht e qarte se bojkoti nuk mund te pranohet. Une kam ardhur ketu per ftuar zotin Rama te degjoje zerin e sinqerte te tempujve te demokracise europiane. Hetimi mund te perfshije cdo gje tjeter, por jo vendimet e gjykatave, kjo eshte absolutisht jashte cdo lloj koncepti. Sovraniteti i gjykatave eshte i paprekshem nga cdo autoritet tjeter, parlament qeveri ose president qofte ai”, thote Berisha.

Ne keto rrethana kryeministri Berisha deklaroi se jo vetem mirepret ndermjetesimin e presidentit Bamir Topi per te bindur zotin Rama te hyje ne parlament, por rikonfirmoi gatishmerine e tij per bisedime direkte me zotin Rama.

“Gjate kesaj periudhe jane jo te pakte personat, personalitetet qe vijne dhe me thone: Do te ndermjetesojme!Une nuk refuzoj asnjeri. Nese presidenti e gjykon se mund te binde Ramen per t’u pershtatur me rregullat e shtetit ligjor qe jane respektimi i vendimit te gjykatave une e pres pa diskutim. Jam gati te ulem qe neser per bisedime me Ramen dhe me cilindo tjeter”, u shpreh Berisha.

Duke cituar disa deklarata te presidentit Topi se nuk del mbi vendimet e gjykatave, i pyetur nga gazetaret, kryeministri Berisha la te kuptohet se edhe me ndermjetesimin eventual, presidenti nuk do te pranoje si negociate rinumerimin e votave.

“Ti do qe te besh gjykates presidentin, por per presidentin eshte shume i papershtatshem per postin, marrja e nje roli te tille”, tha Berisha.

Dhe kur kane mbetur vetem pese jave nga afati 6 mujor i kushtetutes per mandatet, kryeministri Berisha beri te qarte se vazhdimi i bojkotit pertej kesaj periudhe do te thote djegie e mandateve te deputeteve aktuale socialiste, duke konsideruar njekohesisht si joserioz skenarin e perfolur per berjen e betimit dhe daljen serish nga parlamenti te deputeve socialiste

“Kushtetuta e vendit nuk mund te mbetet kurre peng i bojkotit. Ketu eshte zoti Rama qe vendos t’ua djege ose jo mandatin deputeteve te vet”, tha Berisha.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi