Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
PS: Mazhoranca po shkel rezoluten e APKiE-se People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
PS: Mazhoranca po shkel rezoluten e APKiE-se People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PS: Mazhoranca po shkel rezoluten e APKiE-se

Shko poshtë

PS: Mazhoranca po shkel rezoluten e APKiE-se Empty PS: Mazhoranca po shkel rezoluten e APKiE-se

Mesazh nga Binni Sun 31 Jan 2010 - 10:24

Partia Socialiste ka deklaruar se mazhoranca po shkel mbi rezoluten e Asamblese Parlamentare te Keshillit te Europes.
Deputeti Namik Dokle akuzoi qeverine se po mundohet te fshehe krizen, madje duke refuzuar si tryzen e presidentit ashtu edhe hetimin e zgjedhjeve, sic rekomandonte rezoluta.
"Asambleja kerkoi hetimin e zgjedhjeve, kurse ata dredhojne neper labirinte pa rrugedalje. Asambleja do te dergoj komision monitorimi per zgjidhjen e krizes, kurse ata ngrene barriera per te fshehur te verteten. Asambleja kerkoi dialog ne tryezen politike te presidentit, kurse ata perpiqen ta shumezojne me zero e ta bejne inekzistent me presione te ndryshme", deklaroi Dokle.
Me tej deputeti socialist theksoi vendosmerine e opozites per te plotesuar deri ne fund kerkesat e saj, ashtu sic tha ai, me rruge ligjore apo protesta demokratike.
"Me rruge ligjore, apo me protesta demokratike, opozita do ta çoje deri ne fund aksionin e saj politik dhe emancipues, do ta çoje deri ne fund realizimin e kerkesave te saj per hetim dhe transparence te plote te procesit zgjedhor: ne kuti dhe jashte kutive", tha Dokle.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi