Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Drucas shpreh “konstruktivitet” për emrin në takimin me Ban People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Drucas shpreh “konstruktivitet” për emrin në takimin me Ban People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drucas shpreh “konstruktivitet” për emrin në takimin me Ban

Shko poshtë

Drucas shpreh “konstruktivitet” për emrin në takimin me Ban Empty Drucas shpreh “konstruktivitet” për emrin në takimin me Ban

Mesazh nga Vizitor Sat 6 Feb 2010 - 2:07

Çështja e problemit me emrin ka qenë në mesin e çështjeve kryesore për të cilat kanë biseduar shefi alternativ i diplomacisë greke Dimitris Drucas dhe sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon në takimin e mbrëmshëm në New York.
“Shprehëm pozicionin dhe vullnetin grek që të kontribuojmë në mënyrë konstruktive për gjetjen e zgjidhjes për emrin e Ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë”, deklaroi Drucas pas takimit me Ki-Moonin.
Takimi i shefit alternativ të diplomacisë greke me njeriun e parë të organizatës botërore është pjesë e qëndrimit disaditësh të Drucasit në SHBA.
Paraprakisht, ai realizoi takim me sekretaren shtetërore amerikane Hillary Clinton, pas të cilës deklaroi se “doganierët grekë për kontestin e emrit janë të njohur
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi