Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Montobio: Po rrezikoni integrimin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Montobio: Po rrezikoni integrimin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Montobio: Po rrezikoni integrimin

Shko poshtë

Montobio: Po rrezikoni integrimin Empty Montobio: Po rrezikoni integrimin

Mesazh nga Vizitor Sun 7 Feb 2010 - 2:25

Ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Emanuel Montobio, vendi i i të cilit ka Presidencën e radhës së BE-së u shpreh të shtunën se "aktorët politikë duhet ta zgjidhin ngërçin e krijuar pasi Shqipëria do të rrezikojë shumë në procesin e integrimit".
"Jemi në një situate të brendshme në Shqipëri që është objekt shqetësimi për ndërkombëtarët dhe Bashkimin Evropian. Kemi thënë që ky nuk është zhvillim pozitiv por ka një mundësi reale për ta kapërcyer situatën", u shpreh Montobio.
Sipas tij, kjo situatë duhet të kapërcehet nga politikanët dhe me mbështetjen e ndërkombëtare por jo me zëvendësim nga ndërkombëtaret. "Nëse nuk zgjidhet brenda një kohe të shkurtër atëherë pasojat për persektiven evropiane do të jenë shqetësuese", tha ambasadori spanjoll gjatë një tryeze të zhvilluar nga BE për reformat në Shqipëri.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Montobio: Po rrezikoni integrimin Empty Re: Montobio: Po rrezikoni integrimin

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 0:46

perderisa jemi ne dor te greqis rrrezik jemi vet jo mo integrimi
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi