Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Montobio: Marrëveshjet duhet të bëhen në Kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Montobio: Marrëveshjet duhet të bëhen në Kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Montobio: Marrëveshjet duhet të bëhen në Kuvend

Shko poshtë

Montobio: Marrëveshjet duhet të bëhen në Kuvend Empty Montobio: Marrëveshjet duhet të bëhen në Kuvend

Mesazh nga Vizitor Sun 28 Feb 2010 - 4:34

I dërguari i Madridit në Tiranë, Manuel Montobio deklaroi se lidershipi politik në Shqipëri i ka të gjitha mundësitë për të arritur një marrëveshje për zgjidhjen e situatës nëpërmjet dialogut dhe kjo duhet të ndodh në Parlament.
I ftuar në një emision televiziv, ambasadori Montobio, vendi i të cilit mban presidencën e radhës së BE-së, e vlerësoi si një hap pozitiv futjen e opozitës në Parlament dhe dorëzimin e dy nismave ligjore nga ana e saj.
Sipas ambasadorit spanjoll, maxhoranca dhe opozita duhet të përfitojnë nga kjo situatë, në të kundërt vazhdimi i krizës do të jetë më kosto për vendin.
Situata politike në Shqipëri, sipas tij, duhet të tejkalohet nga lidershipi politik dhe duhet të ndërmerren veprime të caktuara që të mos ketë një ngërç politik që të kushtëzoj interesat kombëtare.
"Hapi i ndërmarrë është një prej veprimeve që ne po kërkonim dhe kjo na duket një gjë pozitive, pasi hap një dritare mundësish për zgjidhjen e krizës politike aktuale. Rezultati i diferencave politike duhet të jetë një marrëveshje", tha ambasadori Montobio.
Ai theksoi se "në çdo demokraci marrëveshjet politike përkthehen në ligje, ndaj fakti që ekziston një projektligj që është hedhur në tavolinë na duket faktor pozitiv".
"Ne mendojmë se situata mund të zgjidhet vetëm duke pasur vullnet politik për të bërë marrëveshje dhe atë duhet ta bëjë maxhoranca dhe opozita, të tjerët janë ndërmjetmes", tha Ambasadori Montobio.
Një marrëveshje përfundimtare, sipas Ambasadorit Montobbio bën të mundur normalizimin e jetës politike dhe përqendrimin e përpjekjeve në hapat dhe sfidat që Shqipëria duhet të përballoj në një afat të shkurtër për të avancuar në realizimin e perspektivës së saj evropiane.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi