Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bora krijon vështirësi në rrugët e juglindjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bora krijon vështirësi në rrugët e juglindjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bora krijon vështirësi në rrugët e juglindjes

Shko poshtë

Bora krijon vështirësi në rrugët e juglindjes Empty Bora krijon vështirësi në rrugët e juglindjes

Mesazh nga Vizitor Mon 15 Feb 2010 - 5:40

Bora e rënë gjatë natës dhe sot në mëngjes në juglindje të Shqipërisë, ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin rrugor. Në qytetin e Korçës ka rënë 20 cm dëborë, në Pogradec 10 cm dëborë, ndërsa në Bilisht dhe Ersekë 40 cm dëborë, ndaj qarkullimi i automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë.
Sipas drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Mirëmbajtjes të Rrugëve Nacionale, Kreshnik Zgjani, rruga Qafë-Thanë- Korçë - Kapshticë është e hapur dhe e kalueshme për automjetet pa zinxhirë, ndërsa rruga Korçë- Ersekë është e kalueshme për automjetet vetëm me zinxhirë, pasi në segmentin rrugor të Qafës së Qarrit trashësia e dëborës i kalon 70 cm.
Në këtë segment rrugor mjetet borëpastruese kanë punuar që në orët e para të mëngjesit dhe puna vazhdon ende për pastrimin nga dëbora dhe kriposjen e saj.
Të kalueshme për automjetet vetëm me zinxhirë janë edhe rrugët e fshatrave turistikë të Voskopojës dhe Liqenasit, ndërsa të bllokuara janë rruga Dardhës, Lekasit si dhe disa komuna në zonën malore të Mokrës.
Nga sasia e madhe e dëborës dhe pesha e saj ka patur disa linja ajrore elektrike të këputura në zonat malore të Gorës dhe Mokrës dhe në rrethin e Devollit, ku po punohet për riparimin e tyre.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi