Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fule: Zgjidhja e “emrit”, eshte momenti i duhur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fule: Zgjidhja e “emrit”, eshte momenti i duhur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fule: Zgjidhja e “emrit”, eshte momenti i duhur

Shko poshtë

Fule: Zgjidhja e “emrit”, eshte momenti i duhur Empty Fule: Zgjidhja e “emrit”, eshte momenti i duhur

Mesazh nga Vizitor Fri 19 Feb 2010 - 3:20

Fule: Zgjidhja e “emrit”, eshte momenti i duhur FuleKomisioneri evropian per Zgjerimin, Shtefan Fule ka deklaruar nga Shkupi se tani eshte momenti i duhur per zgjidhjen e ceshtjes se emrit dhe nuk duhet humbur me kohe.

Duke folur pas takimeve te realizuara me zyrtare maqedonas, Fule eshte shprehur se mbeshtet plotesisht perspektiven evropiane te Maqedonise.

“Jam i perkushtuar per te ardhmen evropiane te Maqedonise. Zgjerimi eshte nje nga politikat afatgjata te BE-se dhe jam i bindur se ky eshte edhe celesi i ardhmerise se vendeve te rajonit”, ka pohuar Fule.

Ai ka theksuar se rekomandimi i KE per caktimin e dates per fillimin e negociatave per anetaresim duhet te interpretohet si nxitje per zgjidhjen perfundimtare te ceshtjes se emrit.

“Tani ekziston nje mundesi unike per te gjetur zgjidhjen e kesaj ceshtjeje dhe ky moment duhet te shfrytezohet”, ka shtuar Fule.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi