Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ruli: Situata në Shkodër, kritike por jo alarmante People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ruli: Situata në Shkodër, kritike por jo alarmante People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruli: Situata në Shkodër, kritike por jo alarmante

Shko poshtë

Ruli: Situata në Shkodër, kritike por jo alarmante Empty Ruli: Situata në Shkodër, kritike por jo alarmante

Mesazh nga Vizitor Thu 25 Feb 2010 - 8:42

Ruli: Situata në Shkodër, kritike por jo alarmante F.0225122228697_mMinistri i Bujqësisë i Shqipërisë, Genc Ruli deklaroi të enjten se situata në Shkodër është kritike. Sipas Rulit, deri më tani 360 hektarë tokë janë të mbuluara nga uji.
Deklaratat e tij u bënë gjatë mbledhjes së Shtabit të Emergjencave Civile, nga ku ka theksuar se situata është shqetësuese edhe në Korçë, për shkak të fryrjes së lumit Devoll.
Megjithatë, për ministrin e Bujqësisë, situata deri më tani është e përballueshme. Ministri Ruli ka bërë të ditur edhe masat e marra për të përballuar situatën, duke theksuar këtu gatishmërinë e forcave të ushtrisë për të evakuuar banorët në rast nevoje.
“Vëmendje e veçantë po i kushtohet situatës në Shkodër, për shkak se kjo zonë është më e ekspozuar. Forcat e ushtrisë janë në dispozicion për evakuimin dhe ndihmat, në rast se do të jetë e nevojshme”, theksoi Ruli.
Ai shtoi se deri më tani situata më e vështirë paraqitet në Dajç. Sipas kreut të bujqësisë, hidrovoret po punojnë në kapacitet të plotë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi