Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shqipëri: Situata e përmbytjeve në veri, e rënduar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shqipëri: Situata e përmbytjeve në veri, e rënduar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqipëri: Situata e përmbytjeve në veri, e rënduar

Shko poshtë

Shqipëri: Situata e përmbytjeve në veri, e rënduar Empty Shqipëri: Situata e përmbytjeve në veri, e rënduar

Mesazh nga Vizitor Sun 28 Feb 2010 - 4:38

Paraqitet mjaft e rënduar mëngjesin e ditës së sotme situata në zonat e përmbytura në veri të Shqipërisë, dhe kjo për shkak të reshjeve të rëna gjatë natës.
Lajmi konfirmohet nga korrespondenti i agjencisë së ljmeve NOA, sipas të cilit rruga drejt fshatit Obot në Shkodër rezulton të jetë plotësisht e bllokuar, ndërsa ajo drejt fshatit Dajç është pjesërisht e kalueshme.
Sipas të dhënave, mëse 307 persona janë evakuuar gjatë orëve të fundit nga banesat e tyre pasi përmbytjet kanë vërshuar sërish në shtëpitë e tyre e në këtë mënyrë, paraqitet rrezikshmëri e lartë nëse qëndrojnë ende në to.
Ndërkaq, probleme shfaqen në fshatin Darragjat, fshat ku edhe forcat e ushtrisë janë duke punuar për përforcimin e argjinaturës së saj, në mënyrë që uji të mos mundet të hyjë me sasi të mëdha brenda tij.
Bëhet me dijeni ndër të tjera se forcat e ushtrisë paraqiten në gatishmëri të plotë për të ndihmuar banorët dhe për të vijuar me evakuimin e tyre nga zonat të cilat gjenden nën pushtetin e ujit.
Mësohet se tashmë janë mëse 5500 hektarë tokë dhe qindra shtëpi të cilat janë pushtuar dhe përmbytur plotësisht nga uji.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi