Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interneti, kandidat për Çmimin Nobel People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interneti, kandidat për Çmimin Nobel People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interneti, kandidat për Çmimin Nobel

Shko poshtë

Interneti, kandidat për Çmimin Nobel Empty Interneti, kandidat për Çmimin Nobel

Mesazh nga Alberti Sat 13 Mar 2010 - 0:14

Interneti, kandidat për Çmimin Nobel F.0311001349601_m

Çmimin Nobel për Paqe këtë vit duhet ta fitojë interneti. Propozimi ka ardhur nga një revistë italiane dhe është futur në listën e kandidatëve, konfirmoi sot, Komiteti norvegjez për Çmimin Nobel për Paqe për vitin 2010.
Komiteti tha se “do të jetë edhe interneti, si kandidat i parë në historinë e ndarjes së çmimeve që nuk është qenie njerëzore”.
Në fakt, emrat e të nominuarve gjithmonë mbahen të fshehtë por këtë herë, për internetin, Komiteti ka bërë një përjashtim, duke shpallur zgjedhjen si kandidat.
“Rrjetin global të internetit e ka propozuar një revistë italiane, duke vlerësuar se ai është mjet, i cili përmes komunikimit, avancon dialogun, debatin dhe konsensusin, si dhe e promovon demokracinë”, ka pohuar Komiteti norvegjez për Çmimin Nobel për Paqe për vitin 2010.
Nuk është ende e qartë se shuma një milion dollarë amerikanë kujt do t’i takojë, por ndoshta themeluesit të tij, do t’i njihet merita nëse do të fitojë çmimin më të madh në botë për Paqen. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi