Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Porsche 918 Spyder shkon në prodhim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Porsche 918 Spyder shkon në prodhim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Porsche 918 Spyder shkon në prodhim

Shko poshtë

Porsche 918 Spyder shkon në prodhim Empty Porsche 918 Spyder shkon në prodhim

Mesazh nga Alberti Sat 13 Mar 2010 - 0:16

Porsche 918 Spyder shkon në prodhim F.0312005116745_m

Duket se reagimet e shkëlqyeshme të vizitorëve të panairit të automjeteve në Gjenevë kanë shtyrë parinë e Porsche që të vendosë në favor të prodhimit të automjetit konceptual sportiv – modelit 918 Spyder.
Ky informacion vjen nga paria e prodhuesit nga Shtutgarti, respektivisht nga shefi Michael Macht, i cili ka thënë se pas lavdërimeve nga ekspertët dhe publikut “nuk është më askush në Porsche që nuk do të donte ta sheh këtë automjet në prodhim".
Megjithatë, blerësit e interesuar do të duhet të kenë durim, sepse 918 Spyder nuk do të paraqitet edhe aq shpejt në sallone të shitjes. Pritet që prodhuesit Porsche do t’i nevojiten më pak se pesë vjet ta lansojë këtë automjet i cili edhe atëherë, sikur edhe sot, do të jetë i shkëlqyeshëm, e me avancimin e teknologjisë ndoshta edhe më i mirë.
Porsche 918 Spyder shkon në prodhim Porschespyder3Vetëm sa për rikujtim, ky automjet futet në lëvizje nga një kombinim hibrid me shpenzim prej 3.0 litrash në 100 kilometra të kaluara (varësisht nga mënyra e punës) dhe emetimin e dyoksid karbonit prej vetëm 70 gramësh për kilometër.
Porsche 918 Spyder shkon në prodhim Porschespyder1Mirëpo, pas kësaj fshihen motori 6.2 V8 me benzinë me 500 kuaj fuqi (368 kW) me marsh të ashtuquajtur “PDK” prej shtatë shpejtësish dhe elektromotorë (me bateri litium-jon që ofrojnë autonomi elektrike prej 25 kilometrash) me fuqi të përgjithshme prej 218 KF (160 kW).
Me të dhënat e përmendura më sipër, 918 Spyder arrin shpejtësinë prej 0 deri në 100 km/h për 3.2 sekonda, derisa shpejtësia maksimale e tij është 320 km/h.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi