Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qeveria nis fushatën e rrugëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qeveria nis fushatën e rrugëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qeveria nis fushatën e rrugëve

Shko poshtë

Qeveria nis fushatën e rrugëve Empty Qeveria nis fushatën e rrugëve

Mesazh nga Vizitor Thu 18 Mar 2010 - 3:59

Qeveria nis fushatën e rrugëve Berisha-durresGjatë inaugurimit për ndërtimin e rrugës, qe lidh komunën e Prezës me rrugën nacionale, një projekt turistik prej 176 milionë lekësh, Kryeministri Sali Berisha ka shmangur cdo koment mbi situatën e ngarkuar politike në vend, duke përqendruar vëmendjen vetëm tek projektet për rindërtimin e vendit.(UPDATE)

Investimet e qeverisë për zhvillimin e infrastrukturës në vend, kryeministri Berisha i cilësoi edhe si masën kryesore të qeverisë për përballimin e krizës ekonomike botërore dhe rritjen pozitive ekonomike të vendit.

“Kam kënaqësi qe celëm siparin e punëve publike, të pafundme të këtij viti, me rrugën e komunës suaj, por ju siguroj se, gjate ketij viti, ne do të inaugurojme fillimin e punimeve në qindra dhe mijëra kilometra rrugë në të katër anët e vendit; rrugën e Arbrit, autostradën Tirane-Elbasan, segmentin e Boshtit të Jugut, Berat-Tepelenë. Punimet vazhdojnë në Korcë-Qafë Pllocë dhe në qindra e mijëra kilometra rrugë rurale”, theksoi Berisha.

Takimi me banorët e Prezes është shfrytëzuar nga kryeministri Berisha, për të risjellë në vemendje edhe slloganin elektoral të Partisë Demokratike, te cilin zoti Berisha e perdori, jo vetem për të dhënë garanci për realizimin e projektit të liberalizimit të vizave, por edhe të vazhdimësise së qeverisjes së tij.

“Ne do të vazhdojmë projektin tonë. Dhe ky projekt është projekti i ndryshimit vendimtar të Shqipërise, është projekti i ndryshmit te Shqiperise në një Shqipëri të vërtetë europiane, është projekti, në të cilin shqiptarët do ta ndjejne veten qytetarë europiane, se pari me heqjen e vizave brenda këtij viti, sic eshte premtuar, me rritjen e vazhdueshme të rrogave dhe pensioneve, me ndërtimin e një infrastrukturë me moderne në rajon dhe më gjerë. Do të jetë Shqipëria, në të cilen qytetaret e saj do ta ndjejne vetën gjithnjë e me krenare”, theksoi Berisha.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi