Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përmbytjet, protesta në Maliq People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përmbytjet, protesta në Maliq People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përmbytjet, protesta në Maliq

Shko poshtë

Përmbytjet, protesta në Maliq Empty Përmbytjet, protesta në Maliq

Mesazh nga Vizitor Thu 18 Mar 2010 - 4:00

Përmbytjet, protesta në Maliq PROTESTA-MALIQINjë ditë pasi Keshilli i Ministrave vendosi dëmshpërblimin e banorëve të përmbytur në zonën e Nënshkodrës, në një tjetër zonë të përmbytur nisën protestat. Bëhet fjalë për fermerët e fushës së Maliqit të cilët bllokuan rrugën nacionale Korcë-Pogradec në shenjë proteste ndaj mosdëmshpërblimit të tyre.

Fermerët të cilët u dëmtuan rënë nga përmbytja i kërkuan qeverisë që të ngrejë një komision për verifikimin e dëmeve dhe të dëmshpërblejë për të mbjellat.

Policia ka ndërhyrë për të hapur rrugën duke larguar fermerët me arsyetimin se protesta është e jashtëligjshme. Pas disa minutash rruga është hapur ndërsa fermerët premtuan të rikthehen sërish në protesta të ngjashme.

Fusha e Maliqit është përmbytur për shkak të reshjeve dhe ujërave të lumit Devoll. Me mijëra hektarë janë nën ujë duke shkatërruar të mbjellat e fermerëve të zonës. Ndërkohë që përmbytja po i pengon ata edhe për mbjelljet e këtij viti.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi