Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fullani: Është rritur borxhi publik, bankat të zhbllokojnë kreditë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fullani: Është rritur borxhi publik, bankat të zhbllokojnë kreditë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fullani: Është rritur borxhi publik, bankat të zhbllokojnë kreditë

Shko poshtë

Fullani: Është rritur borxhi publik, bankat të zhbllokojnë kreditë Empty Fullani: Është rritur borxhi publik, bankat të zhbllokojnë kreditë

Mesazh nga Vizitor Wed 24 Mar 2010 - 4:38

TIRANE – Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani tha sot se Shqipëria ka pësuar
rritje të borxhit publik si pasojë e shpenzimeve të vazhdueshme.
“Rritja e shpenzimeve, rritja e defiçitit dhe rritja e huamarrjes kanë dhënë ndikim të menjëhershëm dhe të ndjeshëm në aktivitetin ekonomik të vendit”, konstatoi Guvernatori i Bankës së Shqipërisë në një konferencë shtypi.
Ai tha se bankat duhet të zhbllokojnë kreditë duke lehtësuar kushtet e dhënies së huave.
Guvernatori bëri thirrje që sistemi bankar të tregohet largpamës dhe të ndihmojë ekonominë përmes kreditimit.
Fullani ka njoftuar në cilësinë e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, se norma bazë e interesit nuk do ndryshojë, duke mbetur në 5.25%.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi