Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përleshje në burgun e Korfuzit, shqiptari me helikopter në spital People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përleshje në burgun e Korfuzit, shqiptari me helikopter në spital People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përleshje në burgun e Korfuzit, shqiptari me helikopter në spital

Shko poshtë

Përleshje në burgun e Korfuzit, shqiptari me helikopter në spital Empty Përleshje në burgun e Korfuzit, shqiptari me helikopter në spital

Mesazh nga Vizitor Mon 29 Mar 2010 - 3:29

KORFUZ – Një i burgosur shqiptar i cili vuante dënimin në një burg grek në Korfuz, u transportua me helikopter në drejtim të spitalit pasi është plagosur rëndë të shtunën.
Sipas autoriteteve greke, shqiptari ndodhet duke u kuruar në Janinë për dëmtimet që ka marrë gjatë një përleshje me të burgosurit tjerë në burgun e Korfuzit, në një incident që sipas Kathemirini, ndodhi të shtunën.
Sipas burimeve zyrtare, shqiptari pësoi plagosje të rëndë gjatë përleshjes në burg dhe për pasojë u morën masat e menjëhershme për kurimin e tij derisa gjendja shëndetësore ishte në rrezik.
Nuk ka të dhëna për masa ndëshkomore ndaj personave që plagosën shqiptarin, emri i të cilit nuk bëhet i ditur.
Në burgjet greke ndodhet një numër shtetasish shqiptarë të cilët janë arrestuar dhe dënuar në Greqi.
Shumica prej tyre kanë vërejtje pa padrejtësi në proceset gjyqësore atje, kryesisht me rastet e përkthimit të akteve gjyqësore por edhe me qëndrimin racist të gjykatave dhe autoriteteve të drejtësisë.
Shembulli tipit ishte rasti i një shqiptari të dënuar në Janinë disa vite më parë në një proces ku përkthyerja i tha gjëra krejt të tjera trupit gjykues nga ato që shqiptari kishte deklaruar në sallën e gjyqit.
Në mënyrë të vazhdueshme shqiptarët e burgosur në Greqi kanë rënë pre e incidenteve të dhunës e diskriminimit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi