Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Libofshë, prej 20 vitesh banorët pa ujë të pijshëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Libofshë, prej 20 vitesh banorët pa ujë të pijshëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libofshë, prej 20 vitesh banorët pa ujë të pijshëm

Shko poshtë

Libofshë, prej 20 vitesh banorët pa ujë të pijshëm Empty Libofshë, prej 20 vitesh banorët pa ujë të pijshëm

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Apr 2010 - 11:56

Libofshë, prej 20 vitesh banorët pa ujë të pijshëm Uji-cezmeMë shumë se 12 mijë banorë që regjistron Komuna e Libofshës në Fier prej vitesh vuan mungesën e furnizimit me ujë të pijshëm.


Ndër vite, banorët e sigurojnë ujin në ato pak burime natyrore që ka zona fushore e Myzeqesë, ndërsa jo pak herë kanë dëgjuar premtime elektorale për ndërtim ujësjellësish.
Kryetari i Komunës së Libofshës, Nikolla Zaka, shprehet për “Shqip” se prej disa muajsh ka nisur nga zbatimi projekti i ndërtimit të një ujësjellësi të ri, i cili pritet të zgjidhë përgjithmonë problemin e furnizimit me ujë të pijshëm për banorët e komunës.
“Është një fond prej 60 milionë lekësh që po përdoret për ndërtimin e ujësjellësit të ri. Fillimisht do të mundësohet furnizimi normal me ujë i 6000 banorëve dhe brenda pak ditësh ky furnizim do të zgjerojë rrezen e shtrirjes së tij duke shkuar në më shumë se 15 mijë banorë. Fondi është mundësuar nga qeveria shqiptare dhe pritet që vepra të përfundojë në muajin qershor”, ka thënë kreu i komunës, Zaka.
Ujësjellësi po ndërtohet në kufijtë e fshatit Daullas, që nga pjesa territoriale i përket komunës fqinje me atë të Libofshës, Komunës Qendër.
Kapaciteti fillestar i ujësjellësit do të jetë 600 metra kub ujë në sekondë. Si vend ndërtimi për ujësjellësin është marrë vendburimi i Daullasit, ndërkohë që pas shtrimit të një tubacioni magjistral, uji do të shkojë në të gjitha fshatrat bregdetare, që çdo sezon vere vuajnë mungesën e ujit të pijshëm.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi