Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policët mbetën në burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policët mbetën në burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policët mbetën në burg

Shko poshtë

Policët mbetën në burg Empty Policët mbetën në burg

Mesazh nga Vizitor Fri 9 Apr 2010 - 3:48

Policët mbetën në burg Policet-rrugoreGjykata e Tiranës vendosi 'arrest me burg' për dy agjentët e policise kriminale të komisariatit tre, Preng Froku dhe Besnik Preni, të cilet u arrestuan pas një pergjigjimi tre mujor nga ana e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm dhe Task Forcë e Prokurorisë së Tiranës.(UPDATE)


Sipas akuzes, Agjentët merrnin shpesh pagesa nga disa hajdute që e zhvillojnë aktivitetin e tyre kriminal në linjat e transportit publik në Tiranë në shuma që varionin nga 10 mijë deri në 30 mijë lekë të reja në muaj. Në këmbim të kësaj, dy agjentët kriminale i lejonin hajdutët të operonin në zonën të cilët mbulonin ata, pa u marrë denoncimin të dëmtuarave.
Kështu hajdutët ishin të lirë të vidhnin në automjetet urbane, pa patur frikë nga ndëshkimi policor.
Edhe gjatë vlerësimit të masës së sigurise nuk u arrit të dalë ndonjë provë qe i implikonte ata në fshehje të provës së krimit, kështu që akuza mbetet po ajo e arrestimit 'korrupsion pasiv te personave qe ushtrojne funksione publike'.
Dy punonjësit e policisë nuk kanë mundur dot të kundërshtojnë akuzen e ngritur edhe për shkak të përgjimeve të paraqitura në gjykate, ku vërtetohej edhe marrja dhe kërkimi i rryshfetit. Autobuset urbanë janë pre e vjedhësve të xhepave për vite të tëra, por ndëshkimet ndaj tyre kanë qenë të pakta duke e legalizuar pothuajse si një biznes me vete për hajdutët. Kundrejt tyre policia e cila e konsideron edhe si një veprimtari kriminale të rrezikshmërise së ulët, asnjëherë nuk ka patur një strategji per ta luftuar atë dhe shpesh i ka neglizhuar denoncimet e qytetarëve të dëmtuar.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi