Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosovë, ende pezull gjykata në veri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosovë, ende pezull gjykata në veri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosovë, ende pezull gjykata në veri

Shko poshtë

Kosovë, ende pezull gjykata në veri Empty Kosovë, ende pezull gjykata në veri

Mesazh nga Vizitor Thu 15 Apr 2010 - 2:08

Kosovë, ende pezull gjykata në veri PrishtinaaaAutoritetet serbe kanë deklaruar se nuk do të pranojnë që gjykata në veri të Kosovës të fillojë nga puna, pa u nënshkruar më parë një marrëveshje me EULEX-in.


Nga ana e tij misioni ndërkombëtar për rendin dhe ligjin thotë se është në pritje që Këshilli Gjyqësor i Kosovës të dorëzojë listën me emrat e gjyqtarëve shqiptarë e serbë që do të punojnë në Mitrovicë.

Por zyrtari i lartë serb Oliver Ivanovic ka deklaruar se fillimisht duhet të nënshkruhet protokolli me misionin EULEX dhe ka nënvizuar se Këshilli Gjyqësor i Kosovës nuk ka autoritet për të emëruar gjyqtarët serbë.

Nga ana e tij Këshilli Gjyqësor premton se deri në fund të muajit do të japë listën me emrat e gjykatësve shqiptarë e serbë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi