Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt ende të etur për shpenzim në elektronikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt ende të etur për shpenzim në elektronikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meshkujt ende të etur për shpenzim në elektronikë

Shko poshtë

Meshkujt ende të etur për shpenzim në elektronikë Empty Meshkujt ende të etur për shpenzim në elektronikë

Mesazh nga L!nndy' Thu 6 May 2010 - 22:51

Meshkujt ende të etur për shpenzim në elektronikë Keyboard_187130041
Pavarësisht se njerëzit në mënyrë konstante për ankohen rreth ekonomisë së vështirë, duekt se ata ende janë të etur për të blerë më shumë TV, konzola për argëtim dhe lexues Blu-ray, dhe atë më shumë se më herët.
Asociacioni për Elektronik Konsumuese (CEA) ka shpalosur një raport gjatë ditës së sotme duke detajuar se shprehitë e blerjeve në industrinë CE gjatë vitit të kaluar dhe mesatarisht, blerjet e elektronikës konsumuese për shtëpi janë rritur 12 për qind në krahasim me vitin e kaluar.

Mesatarisht shtëpitë shpenzuan 1.380 dollarë në produkte si HDTV dhe kompjuterë mes datës 1 shkurt të vitit 2009 dhe 1 shkurt të vitit 2010. Kjo na paraqet një rritje prej 12 për qind në krahasim me të njëjtat statistika në studimin e CEA gjatë vitit të kaluar.

Jo befasisht, meshkujt kanë tendenca për të shpenzuar më shumë, duke përmbledhur 969 dollarë të blerjeve elektronike konsumuese, ndërsa femrat shpenzojnë vetëm 631 dollarë për elektronikë, duke shënuar kështu edhe një rritje prej 7.4 për qind, respektivisht 13.1 për qind. Mesatarisht, një i rritur amerikan shpenzon 794 dollarë për produkte elektronike në një periudhë prej 12 muajsh.

Statistika tjera interesante përfshini faktin se mesatarisht shtëpitë përmbajnë 25 produkte elektronike, si dhe pronësomi i HDTV-ve është rritur nga 52 në 65 për qind.
L!nndy'
L!nndy'
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : n'Matiqan
Postime Postime : 160
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/05/2010
Hobi Hobi : Design

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi