Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Twitter më shumë si faqe lajmesh People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Twitter më shumë si faqe lajmesh People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twitter më shumë si faqe lajmesh

Shko poshtë

Twitter më shumë si faqe lajmesh Empty Twitter më shumë si faqe lajmesh

Mesazh nga L!nndy' Sat 8 May 2010 - 8:43

Twitter më shumë si faqe lajmesh F.0506094931361_m
Edhe përderisa Twitter mundohet me të gjitha forcat që të pranohet si faqe interneti për rrjetëzim shoqëror dhe si i tillë konkurrent i Facebookut, një grup i hulumtuesve koreanë ka analizuar mënyrën se si njerëzit e përdorin këtë shërbim dhe ka konstatuar se shumica e përdoruesve e shohin atë si medium tradicional për lajme.
Me fjalë tjera, sipas hulumtuesve, përdoruesit nuk e shohin Twitterin si faqe me ngjashmëri të madhe funksionale me rrjetin Facebook, por si një faqe të shpejt me lajme në të cilën kushdo mund të jetë reporter, por po ashtu duhet të përkujdesen që teksti (tweet) i tyre të mos jetë më i gjatë se 140 karaktere.

Megjithatë Twitter nuk duhet të brengoset aspak, sepse është pikërisht kjo gjë që e bën shërbimin unik në botë
L!nndy'
L!nndy'
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : n'Matiqan
Postime Postime : 160
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/05/2010
Hobi Hobi : Design

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi