Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
400 faqe padi kundër Google People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
400 faqe padi kundër Google People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

400 faqe padi kundër Google

Shko poshtë

400 faqe padi kundër Google Empty 400 faqe padi kundër Google

Mesazh nga Emona Mon 5 Dec 2011 - 5:51

Sipas shkrimit të Financial Times, komisioni Evropian po e përgatit raportin në më shumë se 400 faqe në lidhje me hetimin e bërë rreth Google për shkak të pohimeve për keqpërdorimit të pozitës dominonte në treg.

Financial Times, i cili citon burimet e paemërtuar të cilën e njohin rastin, thekson se raporti preliminar i komisionit Evropian ka më shumë se 400 faqe ashtu që të mund të mbuloj në tërësi kompleksitetin e rastit dhe akuzimet e shumta. Tërë raporti, i quajtur Statement of Objections, do të duhej publikuar në fillim të vitit të ardhshëm dhe të mbuloj detajet e gjoja keqpërdorimeve të pozitës dominuese të Google në treg.

Në të vërtetë, komisioni Evropian ka nisur hetimin kundër Google pas padive se po e keqpërdor pozitën e vet në tregun e kërkimit në internet. Kompani të shumta kanë akuzuar Google se manipulon rezultatet e kërkimit duke vendosur shërbimet e veta në krye të rezultateve të kërkimit, derisa nga ana tjetër shtyn konkurrentët në pozitat më të ulëta. Gjithashtu ceken edhe manipulimet me faktorin “Quality Score” i cili përcakton se sa duhet të paguaj cila kompani për pozitën më të lartë në rezultatet e kërkimeve. Kompanitë ankohen se Google po ua ndalon përdorimin atyre përdorimin e reklamave të njëjta në rrjetin e Google dhe në faqet e veta dhe ato konkurrente siç janë Bing dhe Yahoo.

Google për momentin nuk kanë komentuar këto pohime, e sipas shkrimit të Financial Times do të ketë dy muaj që të përgjigjet në paditë e shpalosura në raportin e komisionit Evropian. /Telegrafi/400 faqe padi kundër Google 400%20faqe%20padi%20kunder%20google%202

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi