Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rasic premton përkrahje për fëmijët e fshatit “SOS-Kinderdorf”  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rasic premton përkrahje për fëmijët e fshatit “SOS-Kinderdorf”  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rasic premton përkrahje për fëmijët e fshatit “SOS-Kinderdorf”

Shko poshtë

Rasic premton përkrahje për fëmijët e fshatit “SOS-Kinderdorf”  Empty Rasic premton përkrahje për fëmijët e fshatit “SOS-Kinderdorf”

Mesazh nga Alberti Sat 26 Jun 2010 - 10:29

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Nenad Rasic vizitoi të premten fëmijët e braktisur dhe pa përkujdesje prindërore që janë nën përkujdesjen e “SOS- Kinderdorf”, ndërsa theksoi se do të shikohen të gjitha mundësitë për përkrahje në aktivitetet për këta fëmijë.Anëtarët e kësaj organizate duke u mbështetur në misionin humanitar dhe programin një javor që e kanë organizuar me titull “ Java e SOS Fshatit të Fëmijëve”, kërkuan nga ministri Rasic mbështetje financiare dhe përkrahje në realizimin e këtij programi dhe programeve tjera që kanë në vazhdimësi për zhvillim të aktiviteteve, për një mirëqenie më të mirë të kësaj kategorie fëmijësh.
Rasic u zotua se do të shikohen të gjitha mundësitë për përkrahje në aktivitetet për këta fëmijë.

“Unë me të vërtetë nuk po kuptoj se si mund të braktisen fëmijët, por mund të ju them se do të vazhdojmë të përkrahim me çdo mundësi tonën në mënyrë që në të ardhmen të kemi shumë aktivitete të përbashkëta, dhe besoni se këtë do e bëjmë nga zemra”, tha Rasic.
Aktualisht në objektet e “SOS Fshatit” që financohet nga “SOS-Austria” dhe “SOS-Norvegjia” gjenden gjithsejtë 52 fëmijë të braktisur. Prej tyre 22 janë deri në moshën 3 vjeçare dhe 30 fëmijë tjerë mbi moshën 3 vjeçare.
Këta fëmijë të braktisur do të qëndrojnë deri në pavarësimin e plotë të tyre, që nënkupton deri në sigurimin e plotë të punësimit dhe strehimit të përhershëm.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi