Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dëbora bllokon akset nacionale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dëbora bllokon akset nacionale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dëbora bllokon akset nacionale

Shko poshtë

Dëbora bllokon akset nacionale Empty Dëbora bllokon akset nacionale

Mesazh nga Vizitor Mon 24 Jan 2011 - 7:26

Dëbora bllokon akset nacionale Debora-veri
Reshjet e dëborës kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në aksin Elbasan-Tiranë, në Qafë-Krrabë dhe Elbasan, si dhe në Librazhd-Pogradec.
Burimet zyrtare bëjnë të ditur se këta akse nacionale janë të kalueshëm vetëm me zinxhirë.

Mësohet se gjatë orëve të natës reshjet intensive të dëborës kanë bllokuar tërësisht Qafë-Krrabën, ku disa automjete janë bllokuar për disa orë.

Probleme më serioze paraqiten në rrugët rurale, kryesisht në zonën e Librazhdit, ku trashësia e dëborës i ka kaluar 40 cm duke izoluar kështu disa fshatra.

Reshjet në qytetin e Korcës kanë qenë më të lehta dhe raportohet e bllokuar vetëm Dardha. Ndërkohë, më e rënduar është situata në Kukës, ku në disa zona trashësia e dëborës ka shkuar në mbi një metër.

Për shkak të gjendjes së krijuar është mbledhur shtabi i emergjencës. Shtabi ka diskutuar për situatën e krijuar nga bllokimi i shumë komunave që ndodhen në këtë gjendje prej 3 ditësh. Shumë shkolla janë mbyllur, ndërsa rrugët nacionale paraqesin shumë vështirësi në lëvizje.

Numri i vogël i borëpastrueseve e bën të pamundur përballimin e situatës. Edhe në qarkun e Dibrës ka mjaft probleme.

Trashësia e dëborës ka arritur në 80 centimetra në 24 orët e fundit. Në akset nacionale kalimi bëhet me vështirësi me zinxhirë dhe me një kalim
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi