Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie Filozofike - Faqe 4 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie Filozofike - Faqe 4 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie Filozofike

+24
T_o_n_i
EMI
Klio
il conte
WebMaster
LaDescarada
Eliz
Tonii
Katniss
leta
Space
Maksi
enigma
Docteur
Daku
Hera
Darius
Selda
Aristogata
Ajo goca
bobi 10
Durrsaku
Poeti Dhimbjes
Єямєℓiиdå
28 posters

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 5:00

First topic message reminder :

Ketu mund te sillni thenie nga filozofet e njohur boterore.


Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. Darwin

Eshte gabim i madhe qe te ënderrosh per vete më shume sesa duhet , dhe ta vlersosh veten mëposhtë sesa duhet. Gete

Nga mungesa e respektit ndaj vetes rrjedhin aq shume vese , sa edhe nga respekti i tepruar për veten. Montenj
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 6 Feb 2013 - 5:41

Ku ka autoritet ,nuk ka mësim.Dmth aty ku ekziston autoriteti ekziston frika ,edhe njeriu i robëruar nga frika s’mund të jet i lirë të mësoj.Të mësoj nga vet jeta, për këtë bëhet fjalë.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga WebMaster Wed 6 Feb 2013 - 6:30

Diferenca midis shkolles dhe jetes? Ne shkolle te mesojne dhe pastaj te jepet nje test. Ne jete te jepet nje test qe te mesoje.
Thenie Filozofike - Faqe 4 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie Filozofike - Faqe 4 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie Filozofike - Faqe 4 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga LaDescarada Sat 9 Feb 2013 - 9:51

- Nje optimist beson se kjo eshte bota dhe koha me e mire per te jetuar. Nje pesimist frigohet se kjo eshte e vertete.

- Gabimin me te madh qe mund ta besh ne kete jete eshte - friga qe mos te gabosh.

- Nëse me te vërtetë deshiron te njohësh te vërtetën mbi vetveten dhe jetën, atëherë kohe pas kohe duhet te dyshosh ne gjithçka.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga LaDescarada Sat 9 Feb 2013 - 9:52

- Nuk është i lumtur ai qe ka, por i kënaquri me atë që ka.
- Njeri i mirë është ai që do për tjetrin atë që do për vete.
- Bujaria dëshmohet kur je nevojtar.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga LaDescarada Thu 11 Jul 2013 - 2:07

Ka njerëz që ecin me këmbë, Ka që me këmbë shtypën;
Ka njerëz që hanë bukë me dhëmbë, Ka që me dhëmbë mbytën... 
Ka njerëz që puthen me buzë, Ka që me buzë peshtyjnë; 
Ka njerëz që flasin me gjuhë, Ka që me gjuhë ndyjnë.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 30 May 2014 - 1:14

"Filozofin nuk e zgjon asgje, perpos problemeve sociale" - Ruso

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 4 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi