Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie Filozofike - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie Filozofike - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie Filozofike

+24
T_o_n_i
EMI
Klio
il conte
WebMaster
LaDescarada
Eliz
Tonii
Katniss
leta
Space
Maksi
enigma
Docteur
Daku
Hera
Darius
Selda
Aristogata
Ajo goca
bobi 10
Durrsaku
Poeti Dhimbjes
Єямєℓiиdå
28 posters

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 5:00

First topic message reminder :

Ketu mund te sillni thenie nga filozofet e njohur boterore.


Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. Darwin

Eshte gabim i madhe qe te ënderrosh per vete më shume sesa duhet , dhe ta vlersosh veten mëposhtë sesa duhet. Gete

Nga mungesa e respektit ndaj vetes rrjedhin aq shume vese , sa edhe nga respekti i tepruar për veten. Montenj
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga enigma Thu 12 May 2011 - 21:29Ali ibn Ebi Talib r.a.mir e ka thon qeky dhondri i muhamedit,
amo krejt kundra po bojm.

Qe njo pi mue sikur shekspiri...


te hash apo mos te hash
te flesh apo mos te flash
te duash apo mos te duash
te rosh apo mos te rosh
ket isto me ni grop do fajtesh.
enigma
enigma
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : N'dreqen
Postime Postime : 850
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/02/2011
Mosha Mosha : 71
Hobi Hobi : forumi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Docteur Sun 22 May 2011 - 4:38

Lumturia është pajtimi dhe pranimi, në mënyrë të qetë, pa detyrim, por vetëm më mendjen tonë dinamike, i të gjitha paradokseve të jetës që na rrethojnë.
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Docteur Sun 22 May 2011 - 4:40

Te modelosh nje skulpture dhe ti japesh jete eshte bukur, por te modelosh nje inteligjence dhe ti japesh te verteten eshte akoma ma bukur
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Docteur Sun 22 May 2011 - 4:40

Zot, më shpëto nga dituria e cila nuk qan,nga filozofia e cila nuk qesh,nga krenaria që nuk gjunjezohet përpara një fëmije!!
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Maksi Sun 22 May 2011 - 6:50

femrat ngrejne ne ajer shume pesha te renda pa duar fare
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Space Fri 3 Jun 2011 - 10:03

Per interesa e tij dhe djalli mund te citoje biblen
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Space Fri 3 Jun 2011 - 10:03

Fakti qe me keni inat tregon qe jam shume me lart se ju
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga leta Fri 3 Jun 2011 - 10:22

Mos e harro ate, se jeta ka edhe turbullira, prandaj pranoj si normale, pa mos e dorezuar veten!
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Space Fri 3 Jun 2011 - 10:27

Dy gjera jane te pa fundme gjithesia dhe budalleku i njerezve per te paren sjam shume i sigurte :P
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga leta Fri 3 Jun 2011 - 10:39

Njeriu eshte i mir, njerezit jane te ashper. (SHEKSPIRI)
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Katniss Tue 21 Jun 2011 - 7:12

Ka pak njerëz që kujdesen për ty në këtë botë...Të tjerët janë thjeshtë kuriozë...
-------
“Janë shumë gjërat që humbasim, vetëm nga frika se mos i humbim.”-Paulo Coelho
-----
Femra dhuratën më të bukur nuk e vendos në gisht, as në kasafortë.. - E SJELL NË JETË ..!!
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Docteur Tue 21 Jun 2011 - 7:33

Calliope shkruajti:Ka pak njerëz që kujdesen për ty në këtë botë...Të tjerët janë thjeshtë kuriozë...
-------
“Janë shumë gjërat që humbasim, vetëm nga frika se mos i humbim.”-Paulo Coelho
-----
Femra dhuratën më të bukur nuk e vendos në gisht, as në kasafortë.. - E SJELL NË JETË ..!!
shume e bukur sidomos kjo ne mes
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Durrsaku Tue 21 Jun 2011 - 8:03

Paratë mund të bëjnë një mashkull të pasur .. Por është edukata ajo e cila e bën Zotëri ..!
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Tonii Tue 21 Jun 2011 - 9:39

nese do ta luftosh armikun tend
beje ate mik
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Eliz Tue 21 Jun 2011 - 10:18

Mosperfillja eshte si akulli i poleve....ajo ngrin gjithcka...·
Eliz
Eliz
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 388
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/02/2011
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Docteur Wed 22 Jun 2011 - 20:13

Fjala e leshuar nga goja, dhe guri i hedhur nga dora, nuk kthehen mbrapsh perseri..
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Katniss Fri 24 Jun 2011 - 6:21

Ne jete, nuk eshte e nevojshme te nxitosh, mjafton te nisesh ne kohe.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Katniss Fri 24 Jun 2011 - 8:54

Dëgjo para se të flasësh,mendo para se të veprosh,prit para se të gjykosh,provo edhe njëherë para se të heqësh dorë..
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga leta Fri 24 Jun 2011 - 9:08

Secili akt krijimi,para se gjithash eshte nje,akt shkatrimi...
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Katniss Wed 29 Jun 2011 - 0:41

Kur njeriut t'i mungojë zemra nuk âsht ma njeri.- At Zef Pllumi
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 29 Jun 2011 - 0:54

Kurrë nuk janë të vetmuar ata që shoqërohen me mendime fisnike
Filip Sidnei
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 29 Jun 2011 - 0:55

S'ka PARIME, ka vetem NGJARJE..S'ka LIGJE, ka vetem RRETHANA..njeriu mendjemprehte u pershtatet ngjarjeve dhe rrethanave ne menyre qe ti zoteroje. Po te kishte dhe ligje te qendrueshme, popujt nuk do ti nderronin ato sic nderrojme ne kemishat. Nje njeri s'ka si te jete me i mencur se nje komb i tere.
BALZAK
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 29 Jun 2011 - 0:58

Njerëzit kërkojnë lirinë e fjalës për të kompesuar lirinë e mendimit, e cila në fakt vjen duke u zvogëluar.

Soren Kierkegaard
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 29 Jun 2011 - 1:00

Zot, më shpëto nga dituria e cila nuk qan,nga filozofia e cila nuk qeshh,nga krenaria që nuk gjunjezohet përpara një fëmije.

Gibran Khalil Gibran


Edituar për herë të fundit nga Ermelinda në Wed 29 Jun 2011 - 1:07, edituar 2 herë gjithsej
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Darius Wed 29 Jun 2011 - 1:01

Thënie të Famshme nga Jim Morrison i MADH:

Për Jetën dhe Veten.....

1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

6. Me mire te humbasesh nje çast te jetes sesa jeten ne nje çast.

7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes. -Për Vdekjen, Trishtimin dhe Hidhërimet e Dashurisë...

11. Prapa çdo loje ekziston ideali i vdekjes.

12.Te gjithe kerkojne nje mik, por asnje nuk provon te behet i tille.

13. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.

14. Perse nuk na lejojne te dashurojme ...X vjeç kur mund te vdesim ne çdo moshe?!

15. Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. -

16. Dikush pret shiun per te mos qare vetem. -

17. Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar, sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre. -

18. Jeta eshte veç nje enderr ne rrugen e vdekjes

19. Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova ketu. -

20. Dashuria eshte gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -

21. Nese juve ju mugon dikush ne bote, per mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!

22. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende. - Shume e vertete edhe per mua ne fakt dhe e di qe kam nje person te tille
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Maksi Wed 29 Jun 2011 - 1:02

Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite. ....


Jim morrison.......
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Darius Wed 29 Jun 2011 - 1:05

Në çdo bestytni të mençurit shkojnë pas budallenjve.
Bekoni

Bestytnia është poezia e jetës.
Gëte

Nuk ka bestytni, që nuk ka lindur nga ndonjë nevojë.
A.Grafi

Më trim e më i fortë është ai që lufton kundër padrejtësisë, sesa ai që bën padrejtësinë.
Barleti

Drejtësia është e vërteta në aksion.
Zkuberti

Lehtë është të jesh i mirë, vështirë është të jesh i drejtë.
Hygo

Ku ka gjyqe, ka edhe padrejtësi.
Gorki

E drejta s'mund të jetë kurrë e të dy palëve, ajo i përket vetëm njërës.
Eskili

Sulmuesi nuk është gjithmonë fajtor, kurse viktima nuk është gjithmonë e pafajshme.
Shulci

Kur diskutoj me veten time çdoherë kam të drejtë.
Hasheku

Të mos ishin njerëzit e këqinj, nuk do të ishin gjykatësit e mirë.
Dikensi

Asgjë nuk është më banale se padrejtësia dhe vuajtja.
Cankari

Nuk mund të jesh i drejtë nëse nuk je i njerëzishëm.
Vonenargu

Kush bën keq është më fatkeq se ai që e pëson.
Demokriti

Nëse diçka është e drejtë, do kryer pa marrë parasysh arsyet e shumta për të hequr dorë nga kryerja e saj.
M.Kyri

Dashuria dhe urrejtja ia ndryshojnë fytyrën drejtësisë.
Paskali

Sharjet janë argument për ata që nuk kanë të drejtë.
Ruso

Asgjë nuk e lind më shumë dyshimin se kur dimë për një gjë pak.
Bekoni

Dyshimi është mjegull që i mbulon shpesh pamjet e bukura.
Ditrih

Dyshimi është çlodhja e intelektit.
Montenji

Edukimi më i mirë dhe më i dobishëm është ai që i japim vetvetes.
Montenji

As edukimi më i mirë në botë nuk të mbron nga pasionet e këqija.
Zhidi

Me edukatën e vet njeriu mund të ngrihet apo të poshtërohet.
Uatsjajana

Njeriu është krijesa më e shkëlqyeshme, prandaj edhe edukata duhet ta formojë në tërësinë e qenies së tij, ta përgatisë për jetën e përditshme, të përhershme.
Komenski

Çdo njeri i paedukuar është karrikaturë e vetvetes.
Shlegeli

Kur prindërit janë të edukuar mirë atëhere edhe fëmijët mund të lindin të edukuar.
Gëte

Edukimi i zhvillon aftësitë, por nuk i krijon ato.
Volteri

Njeriu i paedukuar njihet në çastin kur e nderojnë, ndërsa i edukuari atëhere kur nuk nderohet.
Montenji

As armiku më i madh nuk mund të sjellë më shumë dëm se edukata, e cila gjithë jetën merret si foshnjë.
Aristoteli

Dy të parët deputetë të popullit janë nënlokja dhe mësuesi.
Hygo

Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Katniss Wed 29 Jun 2011 - 1:07

Nuk mjafton vetëm dija, duhet edhe ta përdorësh atë. Nuk mjafton të duash diçka, duhet edhe të veprosh...!!!
-Wolfgang Goethe
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Darius Tue 5 Jul 2011 - 8:20

Meshira eshte malli me i pavlefshem ne bote. Eshte faqa e pasme e gezimit te lige qe ka njeriu per fatkeqsine e tjetrit.
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga LaDescarada Fri 15 Jul 2011 - 5:49

pasurin mund ta vjedhin por diturin jo
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Docteur Sun 24 Jul 2011 - 9:07

Jam njeri i mire,por jo engjell. Jam mekatar,por jo djall. Jam vetem nje njeri vogel ne nje bote te madhe,qe kerkon pakez dashuri...
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Katniss Sun 24 Jul 2011 - 10:18

Shoh veshje qe nga njerezit kerkohen, Shoh morale qe aspak nuk respektohen, Dhe thone: Jane kohe te keqija vertet...Por te keqij jane ata, dhe jo koha e shkrete...
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga LaDescarada Wed 3 Aug 2011 - 7:48

Të gjitha fetë udhëheqin tek i njëjti Zot dhe të gjitha meritojnë të njëjtin respekt.

Çdonjeriu i është dhënë një virtyt: aftësia për të zgjedhur. Për atë që nuk përdor këtë virtyt, shëndërrohet në mallkim – dhe të tjerët do të zgjedhin gjithmonë për të.

Çdo njeri duhet të njohë dy gjuhë: gjuhën e shoqërisë dhe gjuhën e shenjave. E para shërben në komunikimin me të tjerët, ndërsa e dyta shërben për të shpjeguar mesazhet nga Zoti.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Katniss Wed 10 Aug 2011 - 8:57

Nëse fytyrën e ke të shtrembër ,nuk ke pse fajëson pasqyrën....!!
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga WebMaster Thu 11 Aug 2011 - 0:15

Kontrollimi i te arsyetuarit nga llogjika e purifikuar e nje shoqerie eshte djepi i ngazellimit te njerezimit.
Thenie Filozofike - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie Filozofike - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie Filozofike - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga il conte Sat 1 Oct 2011 - 7:59

sikur zoti te mos ekzistonte,a do ishte gjithcka e lejuar. kthe pergjigje?

ludwig 15 maj 2004
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Klio Sun 2 Oct 2011 - 7:09

-Të flasësh dhe të shkruash të vërtetën ështe arti më i rëndë nga të gjitha artet.
Gorki
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Durrsaku Sun 2 Oct 2011 - 7:53

te kesh floke eshte bukuri, te mos kesh eshte zgjuaresi Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 (ja futa kot e shpika tani nga meendja kete)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Klio Sun 2 Oct 2011 - 7:58

Durrsaku shkruajti:te kesh floke eshte bukuri, te mos kesh eshte zgjuaresi Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 (ja futa kot e shpika tani nga meendja kete)Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 Thenie Filozofike - Faqe 2 398758 Thenie Filozofike - Faqe 2 398758
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga EMI Sun 2 Oct 2011 - 8:21

NUK ESHTE FAI I FORCES SE GRAVITETIT, QE NJERZIT BIEN NE DASHURI....
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi