Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

+7
bobi 10
Daku
dajti modh
Єямєℓiиdå
T_o_n_i
Darius
Ajo goca
11 posters

Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Ajo goca Wed 9 Mar 2011 - 1:22

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?
Ajo goca
Ajo goca
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : albania
Postime Postime : 6699
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/06/2010
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Darius Wed 9 Mar 2011 - 1:25

Te dyja me te futme jane :123321: :123321:
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga T_o_n_i Wed 9 Mar 2011 - 1:58

Te dua apo te kam xhan kan ndryshim i perdorim per te shprehur ndjenjat tona ne disa situata kur e ku i perdorim keto 2-ja

te kam xhan eshte nje fjale qe perdoret ne pergjithesi per nje shok shoqe mik etj si keto ....


te dua eshte fjale e rralle per ta thene dhe duhet te mendoesh shume para se ta thuash dicka te tille sepse ka kuptim ndryshe nga ajo te kam xhan e nuk thuhet vend e pa vend por vetem ne vendin e duhur e ne personin e duhur
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 9 Mar 2011 - 5:32

Fjalen te kam xhan e urrej....kjo mund ti thuhet nje shoku shoqje

Fjalen Te Dua duhet te dish kujt ja thua edhe kur e per cfare arsyesh duhet te thuhet me zemer/ndejenja..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga dajti modh Wed 9 Mar 2011 - 6:25

ta kam xhan ..i thua kalamojve ..
te dua .. i thua mamit te kalamojve
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Daku Wed 9 Mar 2011 - 6:30

T'e kam Xhan eshte menyra perkedhelese e te shprehurit ndaj dikujt.
Te dua eshte ndjenje qe shprehet ndaj atij/asaj qe do .
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Vizitor Wed 9 Mar 2011 - 7:03

XHAN është fjalë nga India, TË DUA është fjalë nga Shqipëria...

Përderisa në kohët e kaluara ''turpi'' (në figurën edukative) ka qënë më i theksuar jo vetëm në shikim por edhe në fjalë të tilla, është më e thjeshtë të përdorësh një fjalë të huaj se sa fjalën të cilën nguron ta shprehësh menjëherë.
Kështu me kalimin e kohës, u bë/përdoret si një fjalë përkëdhelëse përpara fazës së dashurisë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga bobi 10 Wed 9 Mar 2011 - 7:08

xhan jo shqip

madje kohet e fundit frekuentohet.

S'para ka shije fort,,,,,,,,,,, me duket,edhe si ledhatuese fjale [You must be registered and logged in to see this image.]
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Anila Wed 9 Mar 2011 - 7:11

xhan te kesh dike perzemer.,sikurse une bobon e kam xhan
----------------------
te duash dike,te deshireosh me shpirt,te besh cemndurira nga deshira te jesh me te--
Anila
Anila
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka dashuri
Postime Postime : 1643
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/10/2010
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : sporti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga bobi 10 Wed 9 Mar 2011 - 7:14

Anila shkruajti:xhan te kesh dike perzemer.,sikurse une bobon e kam xhan
----------------------
te duash dike,te deshireosh me shpirt,te besh cemndurira nga deshira te jesh me te--
epo une te du me shume se ai xhani yt

edhe pike
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Anila Wed 9 Mar 2011 - 7:17

celebrate015
Anila
Anila
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka dashuri
Postime Postime : 1643
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/10/2010
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : sporti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Emona Wed 9 Mar 2011 - 7:48

Xhan ''Ne Turqisht i thon ''Shpirt''...Por mesa duket secili e thote ne ate menyre qe e ktupton!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Arabela Sun 13 Mar 2011 - 6:09

xhan mund tu thuash shume ,,ne shoqeri familje,,te dua i thua vetem nje,,por kjo do ishte e sakte ne vend te te dua,,te perdoret te dashuroj,,pastaj nuk ka dyshime ne thenie
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Anakonda Wed 8 Feb 2012 - 6:02

Njesoj jane,por disa i marrin per ters.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka? Empty Re: Të dua, e të kam xhan, cfarë ndryshimi ka?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi