Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi nga Xhan People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Poezi nga Xhan

Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 14:56

pse ike

Me the qe nuk ik po ti nuk erdhe
Me le te prisja ketu kot e kot
Me thuaj pse kete e bere a beson ti ne Zot
Me ke lene te pa shpres e pa raht
Me thuaj pse me kujton dit e nat
Mos ndoshta per ta trazuar kete zemer te ngrat

Ahh sikur diqka po me tingllon
A thua esht ashtu si po mendoj
A je ti njeriu i endrravr te mija
Apo ne mes nesh vetem lindi simpatia
Ani une ket gje e kuptoj nese zoti se ka shkru
A mund ne me e ber te pa munduren e mu bashku
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:01

Njeriu i endrrave te mija

Cdo sekonde te jetes time
mendimi im je ti
Largesine per ty do ta shkurtoj
do ta bej afersi
Cdo pike shiu qe bie
dashurine per ty m'kujton
Do deshiroja qe pikat e shiut
zemren tende ta mbulojne

Ne endrrat e mia
cdo nate ty te shoh
Te perqafuar te dy
sebashku ne qendrojme
une I afrohem zemres tende
dhe te them me embelsi
Se te dua zemra ime
gezimi im je ti

Me kete dua te them
se ti je gjithcka per mua
dhe sikur te gjithe boten
te me falnin se pranoja
une vetem ty do te dua

E di veshtire eshte ta besosh
Sepse jeta keto na ka dhuruar
Por dashurine qe kam per ty
besoje eshte dhurata me e qmuar
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Oni prej Fri 28 Dec 2012 - 15:01

Komplimentiiiiii...
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:08

nje enderr e bukur

Më je ber tash pjes e e jetes time
A thua pse keshtu sa shum po te du
Le te thojn te gjith qfar do qe te duan
ështe gje e bukur qka po me ndodh mua

Sot ne mengjes une kur jam zgjuar
O sa bukur e kam filluar se te kisha ëndrruar
e ruaj ket enderr qe mos te me del nga kujtimi
Ishte hera e par qe te perqafova ende pa te par
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:21

Syt e tu


Vetën time gjeta
Në syt e tu
i Pash syt e mi

Asgje me shum
Skam kërku nga jeta
Vetëm të më dij
Nje njeri si ti

Në fytyren tënde
Pash bukurin e qiellit
Në lekuren tënde
Ndjeva ngrohtësin e diellit

Ne buzët e tua
i Shijova botës nektarin
Në duart e tua
Pash forcën që ulte dhe malin

u Habita aq shum
Sa e fuqishme qenka dashurija
Sa shum po të mungoka
Sa po të vritka vetmija

Nuk eshte faji im
qe te kam takuar
por cfar ti bej zemres
qe te ka dashuruar


nuk kam asnje faj
qe un te mendoj
zemren time te shkret
s’mundem ta ndaloj
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:24

Kjo nate pa ty


Si erdhi nata, erresira ne syte e mi
si hija e territ kerkon te me perpije
sa keq qe vetem jam ketu pa ty
ne erresiren gllaberuese i kerkoj ata dy sy

ku je i dashur pafuqimisht po te kerkoj
te me japesh doren dhe terrin t’a largosh
eja dhe me merr dhe kurr mos u largo
je drita ne syte e mi kete mos e harro

sa ftohte sa e ftohte kjo nate pa ty
as edhe nje vullkan nuk do te mund t’a shkrij
akullin qe ka mberthyer zemren dhe qenien time
duke pritur ngrohtesine vetem prej teje te vij

eja te lutem sonte vetem edhe nje her
ne kete nat te ftoft e te gjat
mos me te le prisja keshtu si e ngrat.....
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:25

Lutje

Kurre nuk te pata dhe me erdhe
Nje gje te bukur dhe me perkedhele
Ma lere o Zot te lutem ma lere

Zemeres sime qe kurre s’gezoi
Gjdo gje te bukur i dhuroi
Syri im qe kurre s’pushoi
Ne lote dashurie e shenderroi
Ma lere Zot te lutem ma lere

Keto vitet e tera qe jetova
Nje gje te tille kurre nuk shijova
Shpirtin tim qe shume lendoi
Me ngadale erdh e sheroi


Heshtja …vetmia qe me shoqeroi
Te gjitha keto mi largoi
Dhimbjet qe pata…perjetova
Te gjitha ato i harrova

E vonuar por me dergove
Nje gje te shtrenjet qe me shpetove
Ma lere te lutem Zot… ma lere
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:27

Ndoshta


Ndoshta ti do te ikesh nje dite
si fllad i lehte ne qetesi
me shpresen e harreses mes nesh
mes ne te dyve, mes dashurise

ndoshta do te ikesh i qete
pa dashur koken t’a kthesh pas
pa dashur syte e mi t’i kujtosh me lot
te mbushur me dhimbje plot

ndoshta do te qash edhe ti
ashtu si une me zemer te ngrire
ndoshta do te me puthesh duke thene
me vjen keq e dashur, lamtumire

por ndoshta dhimbja do te te mbyse
dhe zemra nuk do qe te iki kurrsesi
sado qe larg ti mund te shkosh
ndoshta do te kthehesh perseri....
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:28

Pika Loti


Dy pika loti me ran mbi sy
Dhe un per tu seq po ndiej mall
Mundohem shume tet perqafoj
te jem pran e te ledhatoj

Sa shume ti po me mungon
Po kete gje vone e kuptova
mundohem mos ta them
pse kaq shum u dashurova

Pse lindi dashuria
Mos valle esht nje epitet
Se ajo shume te afron
Dhe ne fund shpirtin ta vret

Dashuria eshte nje shembull
Qe gjithmon do ekzistoj
Dhe pse vet jam dashuruar
Njerezimit sja uroj

Ne jemi si hena dhe dielli
ndricojm boten mbare
jetojme ne te njejtin qiell
por mbetemi te ndare

une jetoj me yjet
dhe vetmin veshtir ta gjej
por je gjithmon ti dielli im
qe mungesen shume ta ndiej
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Fri 28 Dec 2012 - 15:33

Eja te dashuroj pran Dritares

eja pran dritares ku Hena po bon drit
me fal dashuri te pakten nje dit
te lutem , nga un nuk je shum larg
eja tek dritarja ime se paku nje nat

po shikoj nga dritarja nje yll si po ndriqon
i lutem atij ylli te bej drit shum
e nga gjumi i rend ty te zgjon
te vish te dritarja ime aty te dashuroj
malli qe kom per ty sa shum dot perqafoj ...
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga WebMaster prej Fri 28 Dec 2012 - 20:21

Xhan Poezit jan te krijuar nga ty apo jan te kopjuara sepse nese sjan duhet ven autori yllo ne fund te poezise




Poezi nga Xhan 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Poezi nga Xhan 30l12rc Pytje & Përgjigje Poezi nga Xhan 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Xhan prej Sat 29 Dec 2012 - 4:28

Malli per Qytetin tim

Po ndihem e huja ne gjdo vend
Mallin per vendlinjde sun e gjej askend
Sa veshtir me duket ketu si e huaj
Pse nuk jan ne qytetin tim
Por ne qytet te huaj

Sikur atje te isha dot ndihem me mir
Dot shetisja rrugve te qytetit tim shum me lir
Sme mungon as nj'gje asgje sme pengon
Me mungon dashurija per vendin tim
Qe ktu askund sun po e gjoj

Nuk jom fanatike qe te mallkoj ket shtet
Jam shum mirnjohse qe gjeti per ne vend
Por ajo qe mua nuk po me pelqen sot
Pse te jem ketu per vite e mot

Sikur sot te shetisja ne qytetin tim
Dot ndihesha me bukur se sa ktu ne mergim
Por ja keshtu e ka jeta e duhet pajtuar
Aty kut jetosh ndjehu e gezuar

Optimiste jom se nje dit dot behet mir
Te kthehem ne qytetin tim ku ndihem me lir
Qyteti im i dashur kurr ste kam harruar
Me dashuri te madhe per ty kam me jetuar

Xhan
shkruar para 2 muaj vertet nga qyteti ku jetoj , dit monotone me duk at dit kur isha ne qytet doh023

Klea drejt met thonen me shum jan te mijat poezit , i kom pas dikun tjeter te rujtme por mbreme isha vetem ktu nuk kishte njeri e bera nje permbledhje i pruna edhe ktu kto poezit te mija ,,,

esht nje tem poezi per qytetin tim ,,,,ate nese ke munse e fshin se pruna edhe ate ktu ...
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga WebMaster prej Sat 29 Dec 2012 - 4:32

Ska asnje problemi nese poezit jan te tuajat yllo le te rrin mos ki merak po spo kuptoja nese ishin te tuajat ok vahzdo ska problem .




Poezi nga Xhan 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Poezi nga Xhan 30l12rc Pytje & Përgjigje Poezi nga Xhan 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Xhan Empty Re: Poezi nga Xhan

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi