Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

2 posters

Shko poshtë

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës Empty Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

Mesazh nga Prada Thu 17 Mar 2011 - 11:05

Hëna është afruar më shumë se kurrë në këto 18 vjetët e fundit, duke bërë që katastrofat natyrore të ndodhura gjatë këtyre tre muajve të parë të vitit 2011 të lidhen me të ashtuquajturin “mallkim të Hënës”.

Si rrjedhojë e një cikli normal astronomik, sateliti i vetëm i Tokës do të arrijë më 19 mars distancën më të afërt që mund të arrijë prej nesh, 356 577 kilometra, duke bërë që të shihet më e madhe se kurrë.

Në fakt, nën efektin e gravitacionit të Diellit, Hëna lëviz midis distancave nga 356 mijë deri në 410 mijë kilometra nga Toka.

Pas dy ditësh, Hëna do të duket saktësisht 14 për qind më e madhe se zakonisht, perspektivë që për disa është e frikshme.

Sipas një teorie të pashpjegueshme të besuar nga disa njerëz, në vitet kur Hëna i afrohet më shumë planetit tonë, ndodhin vazhdimisht katastrofa.

Për hir të së vërtetës, këto tre muaj të parë të vitit 2011 kanë pasur secili nga një katastrofë natyrore.

Në janar, Australia u njoh me përmbytjet më të mëdha në histori. Në shkurt, qyteti i Zelandës së Re Christchurch u shkatërrua nga një tërmet, ndërsa një tjetër tërmet dhe cunami rrënuan bregun verilindor të Japonisë, duke kanosur edhe me një katastrofë bërthamore.
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës Empty Re: Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

Mesazh nga Tonii Thu 17 Mar 2011 - 11:45

ky cikel perseritet cdo 18 vite
do te ndikoj ne fenomenin batic - zbatic
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës Empty Re: Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

Mesazh nga Prada Thu 17 Mar 2011 - 11:47

une degjova sot qe te shtunet dot ket nje dridhje te tokes me 6 ball

ishalla nuk esht i vertet ky lajm
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës Empty Re: Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

Mesazh nga Tonii Thu 17 Mar 2011 - 11:49

o prade mos u merakos merr ca buk me vete ca qofte ndonje kola apo birr dhe shko me piknik ne natyr
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës Empty Re: Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

Mesazh nga Prada Thu 17 Mar 2011 - 11:56

hik more ti si ta marr birra atedite deshiron tme zen vdekja me birr ne dor a hahahahhahahah

si perdori alkoholin domarr gygjymat e qajit
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës Empty Re: Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

Mesazh nga Tonii Thu 17 Mar 2011 - 11:57

epo mir edhe caj i mir esht
kurse un jam tu ja fut me birra nje zgar nja ca qofte dhe piknik celebrate005
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës Empty Re: Më 19 mars 2011, Hëna i afrohet më së shumti Tokës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi