Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Asterodi do i afrohet Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Asterodi do i afrohet Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asterodi do i afrohet Tokës

3 posters

Shko poshtë

Asterodi do i afrohet Tokës Empty Asterodi do i afrohet Tokës

Mesazh nga Katniss Mon 27 Jun 2011 - 3:59

Është zbuluar pak ditë më parë nga një teleskop në New Mexico dhe të hënën asterodi i vogël “2011 MD” do të kalojë afër Tokës.

Me pak fat fragmenti i shkëmbit hapësinor, i madh sa një autobus, mund të vëzhgohet me një teleskop të vogël.
Edhe pse shkencëtarët e NASA-s theksojnë se nuk ka asnjë rrezik për planetin tonë, asterodi do të kalojë vetëm 12 mijë kilometra nga Toka, që megjithatë nuk është një distancë rekord.

Ndërkohë kërkuesit e agjencisë hapësinore amerikane po ndjekin hap pas hapi trajektoren e “2011 MD”.

Momenti kur objekti qiellor do të jetë më afër Tokës, do të jetë rreth orës 19 (me orën tonë lokale) dhe asterodi do të jetë i dukshëm vetëm në disa rajone të Amerikës, Paqësorit dhe Azisë Lindore.

Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Asterodi do i afrohet Tokës Empty Re: Asterodi do i afrohet Tokës

Mesazh nga Tonii Mon 27 Jun 2011 - 10:27

ai i netorit do te jet shum me i madh se ky
ky i socmi eshte asteroid i vogel i parrezikshem per token shkrin menjer ne hapsiren e tokes
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Asterodi do i afrohet Tokës Empty Re: Asterodi do i afrohet Tokës

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 20:31

e tmerrshme,po ra ky mori fundi planeti

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Asterodi do i afrohet Tokës Empty Re: Asterodi do i afrohet Tokës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi