Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë?

4 posters

Shko poshtë

 Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë? Empty Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë?

Mesazh nga Emona Thu 13 Oct 2011 - 0:04

Shumë herë mendojm se nëse dëshirojm diçka edhe do e kemi.
Shembull konkret, nëse duam që të jemi të pasur, edhe do bëhemi apo??...
Nëse e dashuron dikend edhe do e kesh e kështu me radh, qëllime të ngjajëshme!!
Madje, madje dikur dëgjoja gjyshin tim të ndjerë, se thoshte mos e duaj belan se do ta gjeshë!!

Pra, a mjafton vetëm t'a duam një gjë që t'a kemi??

Apo duhet t'a duam dhe të bëjm diqka tjetër më të rëndësishme që t'a kemi atë, sepse vetëm dëshira edhe nuk mjafton.
Edhe kalaja vetëm me fjalë nuk ndërtohet!!
Personalisht mendojë se çdo gjë është e arritshme në këtë botë,...Pamundësinë absolute siç thotë Albert Ajnshtajn, e shkaktonë vetëm mosdija jonë relative.
Njerëzit janë të pajisur me një potencial të madh, por fatëkeqësishtë një pjesë e vogël edhe dinë të shfrytëzojn tërë rezervat mendore që i posedojnë.
Të arrish një qëllim që i ke vërë vetës në rend të parë edhe duhet t'a duash atë qëllim, që edhe t'a arrish,...Por këtu mos të harrojmë se duhet të jemi më aktiv dhe me një përkushtim të madhe duhet edhe të sakrifikosh shumë herë, të përballesh me shumë veshtërsi, me shumë probleme, me shumë njerëz, dhe të kesh edhe durimin,... Ku më në fund pas gjithë kësaj, vjen lehtesimi dhe i'a arrinë destenacionit të duhur.

Çfarë mendoni ju?.
[i]

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë? Empty Re: Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 15 Oct 2011 - 1:34

Me pak fjale mundem te them qe ne kete jete, pa sakrifice nuk arrihet asgje...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë? Empty Re: Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 15 Oct 2011 - 2:09

Sigurisht qe duhet te bejme e sakrifica por do ishte me e mira qe keto sakrifica nga ana jone per te arritur ne qellimet tona mos prekin e lendojne njerez te tjere qe na rrethojne..
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë? Empty Re: Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë?

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 3:53

Po nuk sakrifikove nuk fiton asgje dhe nuk i realizon dot qellimet.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë? Empty Re: Për të i'a arritur qëllimive tona, a duhet sakrificë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi