Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Stefanovic: Afër zgjidhjes për Jarinjë dhe Bërnjak!?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Stefanovic: Afër zgjidhjes për Jarinjë dhe Bërnjak!?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stefanovic: Afër zgjidhjes për Jarinjë dhe Bërnjak!?

Shko poshtë

Stefanovic: Afër zgjidhjes për Jarinjë dhe Bërnjak!?   Empty Stefanovic: Afër zgjidhjes për Jarinjë dhe Bërnjak!?

Mesazh nga Emona Fri 4 Nov 2011 - 5:15

Stefanovic: Afër zgjidhjes për Jarinjë dhe Bërnjak!?   F.1104125633370_m

Beogradi së shpejti do të rinisë dialogun me Prishtinën, që do të thotë se jemi relativisht afër zgjidhjes për pikëkalimet kufitare, ka thënë shefi i ekipit serb për bisedime me Prishtinën, Borislav Stefanovic.
Zgjidhja për Bërnjak dhe Jarinjë është afër, por ajo nuk do të jetë ideale, ka thënë Stefanovic për mediat gjermane

"Ne jemi duke kërkuar një zgjidhje politike për të Jarinjë dhe Bërnjak dhe kërkojnë vazhdimin e zgjidhjes së problemeve nëpërmjet dialogut me Prishtinën, gjë që do të fillojë shumë shpejt, mu për faktin se jemi relativisht afër zgjidhjeve për këto dy pikëkalime", ka thënë Stefanovic.

"Serbët në barrikada e dinë se Serbia i mbështetë në protesta paqësore. Ata e dinë se ne jemi në kërkim të zgjidhjes dhe ata e dinë se zgjidhja do të jetë e tillë që në masën më të madhe do të përputhet me interesat tona, me Rezolutën 1244, Kushtetutën tonë dhe ligjin tonë", shton Stefanovic, transmeton Tanjug.

Ai ka mohuar zërat se Serbisë i është thënë se nëse nuk i ndërpretë strukturat paralele në Kosovë, për aq mjete sa ndahen për mbajtjen e tyre në vit, për aq do të zvogëlohet kësti i ndihmave nga BE. Ndërsa, kur është fjala te UNMIK-u, ai i çmon takimet me shefin Farid Zarif.

"Me z. Zarif kam pasur një bisedë të shkëlqyer. Është e rëndësishme që të kemi ndërveprim me UNMIK-un dhe ai mund të na jap vlerësimin e duhur politik dhe ligjor për zgjidhjen që do ta bëjmë e do ta ofrojmë”.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi