Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi ..

2 posters

Shko poshtë

Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi .. Empty Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi ..

Mesazh nga Darius Thu 17 Nov 2011 - 4:59

Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi .. Hundet-ezena

Hundët e zëna? Ndoshta varet vetëm nga ajri që thithim. Një studim i institutit amerikan Monell Center, në Filadelfia, ka treguar se shpesh herë bllokimi i hundës nuk shkaktohet nga një pengesë e vërtetë e qarkullimit të fluksit të ajrit.

Sipas studimit, i publikuar në revistën online “PloS One”, bllokimi shkaktohet nga një ndjesi e alternuar që ajri kalon me vështirësi.

Përfundimet e studimit vijnë pas një eksperimenti mbi 44 vullnetarë, të cilët bioinxhinieri Kai Zhao i ka vënë të thithin ajër në një dhomë me temperatura të ndryshme dhe lagështirë.

Në rastin e parë ajri ishte me temperaturën dhe lagështirën e ambientit, në të dytin ajri ishte i thatë dhe me temperaturën e ambientit, ndërsa në të tretin ajri ishte i ftohtë.

Pjesëmarrësit në eksperiment kanë deklaruar më pas se ndjesinë më të vogël të hundëve të bllokuara e patën kur thithnin ajrin e ftohtë, i ndjekur nga ajri me temperaturë normale, por i thatë.
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi .. Empty Re: Hundët e zëna? Janë vetëm një ndjesi ..

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Dec 2011 - 19:04

Thashe se mos ishin si pasoje e ndonje gripi

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi