Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook përgatit telefon të mençur! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook përgatit telefon të mençur! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook përgatit telefon të mençur!

Shko poshtë

Facebook përgatit telefon të mençur! Empty Facebook përgatit telefon të mençur!

Mesazh nga Emona Wed 23 Nov 2011 - 5:35

Facebook përgatit telefon të mençur! A_lajmi_1322000431498166890

Për prodhimin e telefonit të Facebookut përgjegjës do të jetë HTC, ndërsa vet pajisja do të punoj në versionin e adaptuar të Androidit.
Sipas thashethemeve të fundit të cilat u paraqiten dje në Internet, ekipi i Facebookut më në fund ka vendosur të filloj me zhvillimin e telefonit të mençur nën emër të vetin dhe të kthehet kah pushtimi i tregut mobil.

Në faqen AllThingsD kështu shkruajnë se për prodhimin e telefonit do të jetë përgjegjës HTC – sipas pohimeve ende po mendohet edhe për Samsungun, e ai do të shitej nën brandin Facebook. Momentalisht emri i koduar i kësaj pajisje celulare është Buffy (sipas vrasësit të vampirëve), por duket se planet për prodhimin e tij janë ende në fazën fillestare kështu që paraqitjen e tij mund ta presim pas 12 deri 18 muajve.

Për shkak të kësaj nuk ka më shumë informata rreth asaj se si do të duhej të duket celulari – e vetmja gjë “që dihet” është se do të duhej të punonte në një version të modifikuar të Androidit dhe se do të ketë të integruar të gjitha shërbimet e Facebookut.

Natyrisht as nga Facebook as nga HTC nuk kanë dëshiruar të komentojnë këto informata, por zëdhënësi i kompanisë së Zuckerbergut tha se “janë duke punuar me të gjithë në industrinë mobile – me operatorët, prodhuesit e harduerit, të sistemeve operative dhe developerët e aplikacioneve për ta sjellë përvojën e fuqishme shoqërore për një numër sa më të madh të njerëzve në mbarë botën”.

Pasi që ky rrjet shoqëror ka gati 400 milion shfrytëzues mobil, është e qartë se baza potenciale e shfrytëzuesve të këtij telefoni është shumë e madhe, e më së shumti do ti dedikohet tinejgjerëve dhe ata që janë “të varur” nga “Fejsi”. Bashkëpunimi i Facebookut me HTC-në në prodhimin e këtij telefoni duket i logjikshëm – bëhet fjalë për një nga prodhuesit më të popullarizuar të smartphonëve dhe për kompaninë që tashmë ka paraqitur dy Facebook telefona të vet – modelet Salsa dhe ChaCha të cilët vijnë me tastin e posaçëm për qasje në rrjetin shoqëror dhe ndarjen e përmbajtjeve.

Çfarë mendoni ju për mundësinë e paraqitjes së celularit Facebok dhe a jeni të kënaqur me aplikacionet e Facebookut që përdorni në telefonat tuaj celularë?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi