Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse ata që notojnë janë më të mençur?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse ata që notojnë janë më të mençur?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse ata që notojnë janë më të mençur?

3 posters

Shko poshtë

Pse ata që notojnë janë më të mençur?   Empty Pse ata që notojnë janë më të mençur?

Mesazh nga Alberti Wed 9 Jan 2013 - 10:48

Pse ata që notojnë janë më të mençur?

Nëse dëshironi që fëmija ta ketë më të lehtë në shkollë, sa më parë ta regjistroni në kurse noti, sepse sipas shkencëtarëve kjo u ndihmon fëmijëve në shëndetin fizik dhe sidomos në atë mendor.
Hulumtimi më i ri në Australi vërteton se fëmijët që në moshën e hershme mësojnë të notojnë më shpejtë zhvillohen në krahasim me bashkëmoshatarët e tyre. Për tri vjet rresht, shkencëtarët kanë anketuar prindërit e më shumë se 7.000 fëmijëve nga mosha pesë vjeçare, e madje edhe më të rinj dhe kanë zbuluar se fëmijët, të cilët në moshë të re e fillojnë notin, ndërlidhen me zhvillimin e shkathtësive të caktuara.
Gjatë kohës parashkollore, fëmijët që merreshin me not trurin e kishin më të zhvilluar, madje ishin më të avancuar edhe në krahasim me fëmijët më të rritur, për shembull më mirë e kishin kuptuar lëndën e matematikës më të mirë ishin si në shkrim po ashtu edhe në lexim. /Telegrafi/

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ata që notojnë janë më të mençur?   Empty Re: Pse ata që notojnë janë më të mençur?

Mesazh nga Ariel Wed 9 Jan 2013 - 10:51

Pranej jam kaq e mencme une se me kan hudh ne det qe 6 mujshe hihihi
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ata që notojnë janë më të mençur?   Empty Re: Pse ata që notojnë janë më të mençur?

Mesazh nga WebMaster Wed 9 Jan 2013 - 11:02

Hahaha moma ime me ka ber ne govat mi hahaha hihihi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse ata që notojnë janë më të mençur?   Empty Re: Pse ata që notojnë janë më të mençur?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi