Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
IBM CityOne, lojë më e mençur për planifikim të qyteteve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
IBM CityOne, lojë më e mençur për planifikim të qyteteve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IBM CityOne, lojë më e mençur për planifikim të qyteteve

Shko poshtë

IBM CityOne, lojë më e mençur për planifikim të qyteteve Empty IBM CityOne, lojë më e mençur për planifikim të qyteteve

Mesazh nga L!nndy' Thu 6 May 2010 - 23:01

.IBM CityOne, lojë më e mençur për planifikim të qyteteve IBM_CityOne_939906325
Nëse jeni një adhurues i SimCity por nuk ju duket se loja ofron një gjallëri më se të nevojshme, atëherë ju njoftojmë se IBM sapo ka lansuar softuerin CityOne në konferencën IMPACT 2010, në Las Vegas.
CityOne ka si synim lojtarë urban dhe student, në vend të lojtarëve të zakonshëm. Softueri i IBM, City One tenton që të ndihmojë planifikuesit e qyteteve të përmirësojnë menaxhimin e ambienteve urbane me menaxhim në kohë reale të ujit, rrjeteve elektrike, rrugëve, etj.

IBM ka bërë thirrje se simulacioni CityOne është një “lojë serioze” që mund të ndihmojë përdoruesit të “zbulojnë mënyrën sesi qytetet dhe industritë e tyre bëhen më të mençura duke zgjidhur probleme të botës reale të bizneseve, ambientit dhe logjistikës”.

Qytetet veçse konsumojnë gati më shumë se 75 për qind të elektricitetit të botës dhe shkaktojnë 80 për qind të emetimeve të karbonit. Dhe këto qytete vazhdimisht janë duke u rritur me shkalla shumë të mëdha. Deri në vitin 2050 jeta e popullsisë urbane pritet të dyfishohet]
L!nndy'
L!nndy'
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : n'Matiqan
Postime Postime : 160
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/05/2010
Hobi Hobi : Design

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi