Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur

2 posters

Shko poshtë

Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur Empty Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 7 Mar 2012 - 11:47

Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur La-femminilita-e-essere-libere-e-coraggiose_o_agrë kohët e fundit, meshkujt akuzojnë gratë e duke u bërë shumë agresive dhe të vështirë, ata kanë humbur qëndrimet feminitetit në favor të "mashkull". Dhe ndoshta është e vërtetë: ajo mund të jetë se lufta për barazim lakmuar ka ngurtësuar shumë, e cila mund të jetë mbytje të lirë të na i rolit të grave në të gjithë shtëpinë dhe familjen , na u desh të prek ekstremin e kundërt e gruas të gjithë punës dhe aventurat .
Por ne nuk duhet të hidhen në konkluzione: rruga drejt një balance të re midis burrave dhe grave dhe një model më aktuale të palë është ende në vazhdim, dhe sot të dyja gjinitë duket se duan një armëpushim në luftën e përjetshme kundër Meshkuj Femra , duke rënë dakord që jetë në të njëjtin avion, i konsideruar si të barabartë - me të drejta të barabarta dhe mundësitë e zgjedhjes së - nuk do të thotë të kthehet në ' të tjera , të konkurrojnë, ose mohojnë vetë. Përkundrazi: strategjia më e mirë është vetëm të përqëndrohet në karakteristikat tipike të gjinisë së tyre, të mësuarit për të konsiderohet në mënyrë të barabartë njerëzore , pavarësisht nga dallimet natyrore.
Gratë nuk duhet, pra në të gjitha mohojnë ose heqin dorë nga feminitet e tyre, por të rritur atë, shprehin atë. Dhe ne jemi duke e kuptuar se: në fakt, sipas një sondazhi të kryer nga elementë Parship.it se shumica e grave do të donte për të sjellë në jetë nuk janë vetëm dy mirësjellja, feminiteti, ndjeshmëria dhe inteligjenca e grave, si dhe një dinamike që thekson rolet e ndryshme brenda çiftit, duke lënë për çdo hapësirë ​​e tij. Dhe njerëzit duket të jenë në marrëveshje të përsosur në të gjithë bordit: gratë duan të fortë dhe të aftë për të shkuar të vetëm dhe të aftë për të mbështetur partnerët, por që ruajnë e tyre feminitet . që do të thotë jo vetëm të jetë e ëmbël, inteligjente dhe të ndjeshme, por edhe empathetic, komunikativ, i gëzuar, trim, të lirë, të sigurt, irreverent, sensuale, instinktive ...
Ne jemi të dy seksi të fortë , në mënyrën e vet.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur Empty Re: Gratë dhe barazisë: të drejtat e barabarta nuk do të thotë feminitet humbur

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 6:00

epo kujt tja thuash kte gje dhunuesve qe skan qme bo tjeter

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi