Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti)

2 posters

Shko poshtë

 Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti) Empty Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti)

Mesazh nga Emona Fri 9 Mar 2012 - 0:11

 Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti) Amityville%20housePhoenix – nje person qe ka shume vite, dhjetevjecare qe po mundohet qe te largohet nga e kaluara e tij. Ai do te arratiset nga fantazmat e se kaluares.

Ky burre jetonte ne nje nje prej shtepive me te famshme ne te gjithe Ameriken. Ose me sakte eshte te thuhet qe jetonte ne nje prej shtepive me te frikshme ne historine e Amerikes.

Ai ka jetuar ne Amityville, ne New York.

Tani, burri i cili ka jetuar para shume vitesh ne shtepine e vertete nga "Horror ne Amityville", me ne fund ka pranuar te shprehet per kete histori. Ai ka marre persiper qe te beje ndarjen e realitetit nga gjerat e trilluara. Me ne fund te gjithe do te mund te mesojne historine e vertete e Amityville dhe jo "te bazuar ne ngjarje te verteta".

Shume vite me pare Christopher Lutz e ndryshoi mbiemrin e tij pasi mendonte qe kjo do e ndihmonte qe te arratisen nga e kaluara e tij.

Deri ne ditet e sotme ate e ndjekin fantazmat e ngjarjes qe ndodhi ne shtepine e tij ne vitin 1975. Dhe gjithashtu nga menyra se si historia e tij po del nga kontrolli ne Hollywood.

"Ajo cfare ju sh*t publikut nuk ishte cfare ka ndodhur ne te vertete. Ajo cfare ka ndodhur vertete ne ate shtepi eshte ndryshe nga historia qe u eshte thene njerezve gjate gjithe ketyre viteve." - tha Lutz.

"Une jam portretizuar ne dy filma, dhe jam portretizuar edhe ne nje liber. Besoj se tani ka ardhur momenti qe tu tregoj se cfare ka ndodhur ne te vertete."

Lutz tha se libri, i pershkruar si nje histori e vertete, ne fakt i ekzagjeronte faktet, dhe eshte e kuptueshme pasi ne kete menyre do te terhiqte me shume vemendje. Kur e mori ne dore Hollywood-i historia e tij u be fabrikim i paster dhe shume pak realitet.

"Kjo eshte nje histori qe me ka ndodhur mua kur isha femije dhe do te deshiroja shume qe ta harroja. Fatkeqesisht, per menyren se si kjo histori eshte bere publike, une nuk kam patur mundesine qe ta le pas kete histori." - tha Lutz.

Lutz tha qe ngjarjet e ndodhura nbuk ishin genjeshtra, por megjithate nuk ishin aspak te ngjashme me ato cfare ka shfaqur versioni i Hollywood-it. Ai tha qe fenomenet e pashpjegueshme qe ndodhnin neper shtepi e tmerronin ate.

"Nje aparicion mu tek dera e dhomes time. Ajo me terrorizoi totalisht kur isha femije." - shprehtet Lutz.

Disa ia vejne fajin ketyre fenomeneve te pashpjegueshme per shkak te vrasjes ne mase qe kishte ndodhur brenda asaj shtepie rreth nje vit perpara se familja Lutz te vendosej ne ate shtepi.

Por Lutz thote qe njerku i tij, George Lutz, merrej me gjera okulte - dhe kishte recituar emrat e demoneve mbasi familja ishte shperngulur ne shtepi.

"Nese do e kishte bere ne nje shtepi tjeter, kjo nuk do te ishte problem. Por per mendimin tim, berja e atij veprimi ne ATE SHTEPI ishte pikenisja e te gjithe eventeve te mevonshme." - tha Lutz.

Tani, Lutz, nje burre besimtar, eshte duke hedhur poshte mitin dhe po jep fakte.

"Ka shume njerez qe duhet te perballen me paranormalen ne shtepite e tyre, por faktet qe kishin ndodhur ne ate shtepi, e amplifikonin paranormalen."

Lutz u shpreh qe deshironte ta tregonte kete histori pasi vetem keshtu do te mund te rirnte i qete. (F.B/Infoalbania)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti) Empty Re: Historia e vertete e Horrorit ne Amityville (e treguar nga protagonisti)

Mesazh nga Anakonda Mon 15 Jul 2013 - 19:33

Shume historira per fantazmat shume takime te gjallet me te vdekurit,por ngjarja ne vazhdim eshte e tmerrshme dhe me pasoja te medha,e cila po qarkullon ne menyre te madhe ne gjithe boten,dhe po trondit me faktet qe e paraqesin.Nje grup te rinjesh te perbere prej 3 vetash nje vajze dhe dy djem Tiago Tanja dhe Davidi me moshe madhore po udhetonin naten me veturen e tyre neper nje qytet te Portugalise te quajtur Curva me duket.Ate nate ata shetiteshin me veturen e tyre dhe njeri prej tyre po inqizonte me kamere gjersa bisedonin e shkembenin shaka, gjersa pane nje vajze te vetme te veshur me te bardha dhe misterioze.Ajo kerkonte ndihme kurse shoferi i vetures e lejoi te hynte brenda edhe pse vajza Tanja kundershtonte.Aty fillojne ta pyesin vajzen edhe per emer dhe disa gjera te tjera ku do e shihnin me mire ne video, vajza tha se quhej Tereza.Pas pak vajza misterioze beri me gisht tek nje rruge duke thene ketu kam humbur jeten une, shoferi dhe dy te tjeret i kishte zene paniku dhe kishin pesuar ne moment aksident, ja video, kujdes ne minuten 3:10:
https://www.youtube.com/watch?v=4Vdb9fOsmz8&feature=player_detailpage#t=0s
Ja edhe perkthimi se cfare thuhet ne fund te videos ne anglisht:"Tiago dhe Tanja kishin vdekur ne ate aksident.Davidi kishte mbijetuar por kurre nuk kishte qene ne gjendje te shpjegonte cfare kishte ndodhur ne ate nate.Autoritetet Policore dolen me nje informacion te rralle gjate hetimeve:Ne vitin 1983 nje vajze e re e quajtur Tereza Fidalgo kishte persuar aksident ne po te njejtin vend."

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi